Pazar , 19 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: provokasyon

Etiket Arşivi: provokasyon

PKK’dan inanılmaz açıklama:’Elimizde belgeler var..Yeni saldırılar olacak’

besehozat

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Bese Hozat, “Son süreçlerde elimize bazı bilgiler ulaştı. Bu bilgiler bir nevi Ağrı operasyonunu da doğrulamaktadır. Gelen bilgilere göre seçim öncesi, gerilla noktalarına havadan ve karadan bazı operasyonlar yapılacak, çatışmalı bir süreç geliştirilerek, ağır birkaos ortamı yaratılacak ve HDP bunun sorumlusu gösterilerek hedef alınacaktır. Bu taktikle HDP savaşın nedeni olarak lanse ettirilecek ve özellikle Türkiye’nin batısında ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Öcalan’a verilecek Ağrı raporu…Şok bilgiler var !

imrali_heyeti_agrida

Ağrı’nın Diyadin ilçesi Yukarı Tütek Köyü’nde 11 Nisan’da yaşanan çatışmanın ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunan İmralı Heyeti, tespit ve gözlemlerini bir rapor yayınlayarak duyurdu. Bölgedeki görgü tanıkları, köylüler, yerel kaynaklar ve kanaat önderleri ile yapılan görüşmeler sonucunda hazırlandığı belirtilen raporda, devletin süregelen ateşkesi ihlal ettiği savunularak Ağrı Valisi ‘provokasyon yaratmak’la suçlandı. ÖCALAN’LA PAYLAŞILACAK Radikal’in haberine göre yapılacak ilk İmralı ziyaretinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Fırat’tan ‘sahte twitter hesabı’ uyarısı…

dengir_mir_mehmet_firattan_uludere_bombasi13651365820_h1010420

HDP’den aday adayı olan Dengir Mir Mehmet Fırat’a ait olduğu belirtilen “@dengirmirfirat” isimli twitter hesabında, “Seçime doğru HDP’yi kamuoyunda yıpratmak için, çeşitli eylem ve provokasyonlar olabilir”, “Birileri tarafından, ‘Askere, polise, Bayrağa saldırılar olabilir. Bunlar bizimle ilgili değildir. HDP’yi engellemek isteyenlerin operasyonu” şeklinde açıklama yapıldı. Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan habere göre söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını ve kimler ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Sarıyıldız: Ala ve Arınç, Nihat için şimdi ne diyecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre’de 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın öldürülmesinde polisin dahli olmadığını söyeleyen İçişleri Bakanı Efgan Ala’nın, Nihat’ın ölümüyle ilgili bir polisin tutuklanmasına ne diyeceklerini sordu. Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde Nihat Kazanhan’ın vurulduğu anı gösteren videoların televizyonlarda yayınlanması üzerine konuşan Faysal Sarıyıldız, İçişleri Bakanı Ala’nın olayın hemen ardından, polisin gaz bombası kullanmadığı, böyle bir saldırı olmadığına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Barolar: Cizre’de ölümlü provokasyonlar niye engellenmiyor

Gaziantep, Adana, Hatay, Mersin ve Osmaniye baro başkanları son günlerde Şırnak’ın Cizre ilçesindeki ölümlerle ilgili açıklama yaparak, hükümetin gerekli güvenlik önlemleri alması gerektiğini vurguladı. Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, Adana Barosu Başkanı Gazi Çıtırık, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen ve Osmaniye Barosu Başkanı Dilem Aksoy yaptıkları ortak açıklamada; Cizre’nin Yafes Mahallesi’nde 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yalçın Akdoğan’a göre de ‘provokasyon’

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Yalçın Akdoğan, “Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslüman’ların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir” ifadelerini kullandı. Yalçın Akdoğan’ın açıklamaları şöyle: “Paris saldırısını nasıl kınadıysak, Müslümanlara ve İslam sembollerine yönelik kışkırtma, saldırı ve tahkirleri de aynı şekilde lanetliyoruz. Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslüman’ların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: Hüda-Par tuzağa düşmesin; iki tarafa da sızma var

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre’de Hür Dava Partisi (Hüda-Par) ile HDP arasında Cizre’de yaşanan gerilimi gidermek için çalıştıklarını belirterek, “Cizre’de devlet provokasyonu var. Hüda-Par bu tuzağa düşmesin; iki tarafın içine de sızmalar var” dedi. Demirtaş, Paris’te Charlie Hebdo dergisinde 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili Böyle bir vahşeti amasız hepimiz kınıyoruz, lanetliyoruz” diye konuştu. ... Devamını Oku »

  • Tweet