Salı , 24 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Rakka

Etiket Arşivi: Rakka

Amerika, IŞİD’i imha etmek için plan hazırladı

ABD Başkanı Barack Obama, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ni (IŞİD) üç koldan “kıskaç”a almak için kolları sıvadı. ABD, IŞİD’i askeri, stratejik ve mali açıdan yenilgiye uğratmak amacıyla bölge ülkeleriyle yoğun işbirliğine girdi. ABD, IŞİD’e karşı savaşacak 5 bin muhalifin eğitimi için bölgeye 400 asker gönderiyor. ABD, Irak ve Suriye’de terör estiren IŞİD’i yenilgiye uğratmak amacıyla üç koldan harekete geçti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kürt güçleri Rakka’ya girdi

rakka

Suriyeli ılımlı muhalif grupların da desteğini alan Kürt güçleri Kobani’nin güneyinde Rakka sınırları içinde yer alan IŞİD’in kontrol ettiği bir tepeyi ele geçirdi. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada “Kürtler IŞİD’in merkezi konumundaki Rakka sınırlarına ilk kez girdi. Kobani’nin güneyinde IŞİD’in elindeki tepe şu anda Kürtlerin elinde. Çatışmalarda 35 IŞİD militanı ve 4 Kürt hayatını kaybetti” ifadeleri kullanıldı. IŞİD’in Kobani’den ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’ye çifte IŞİD suçlaması

ışid-in-amerikan-silahı-kullanması_714554

Amerikan Newsweek dergisinden önemli bir iddia geldi. Dergi, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) eski bir üyesinin ifadesine dayandırarak Türk ordusunun örgüt ile işbirliği yaptığını, sınırdan geçişlerine izin verdiğini öne sürdü. İddianın kaynağı olarak gösterilen kişi ise Ömer adlı eski bir IŞİD üyesi. Kuzey Irak’ta zengin bir işadamının oğlu olan Ömer, Özgür Suriye Ordusu saflarında savaşmak için Suriye’ye gitmiş, sonra kendini ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnsanlığın bittiği an ! Henüz 6 yaşında ve …..

ISIDCOCUK

IŞİD’in, dün yakarak infaz ettiği Ürdünlü pilot Muaz el- Kesasibe’ye ait görüntüleri dev ekranlar kurarak insanlara izlettiği ortaya çıktı. Örgütün yayınladığı yeni videoda yer alan bir çocuğun infaz anını gülerek izlediği görülüyor. İLGİLİ HABER http://www.bahrainair.net/dunya/isid-urdunlu-pilotu-yakarak-oldurdu/ Devamını Oku »

  • Tweet

Yine IŞİD, yine katliam..Bu kez kendi adamlarını idam ettiler

ısıdddd

Suriye ve Irak’ta tüm cephelerde gerileyen DAİŞ, saflarını terk etmek isteyen 100’e yakın yabancı savaşçısını idam etti. ABD’de yayın yapan Financial Times gazetesinin yerel kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre son dönemlerde Kürtler ve Irak ordusu karşısında yenilgilere uğrayan DAİŞ saflarında kopuşlar yaşanmaya başladı. Son olarak Rakka’yı terk etmek isteyen 100’e yakın yabancı savaşçı örgüt tarafından infaz edildi. 400 kadar yabancı ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD, kendi militanı 100 yabancıyı öldürdü

IŞİD

Financial Times gazetesi, hem Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) hem de Suriye rejimine muhalif olduğunu belirttiği bir kaynağa dayandırdığı haberinde, IŞİD’in Rakka’dan kaçmaya çalışan 100 yabancı IŞİD savaşçısını öldürdüğünü yazdı. BBC Türkçe‘nin aktardığına göre Financial Times gazetesi, IŞİD içinde memnuniyetsizliğin giderek arttığını ve sorunlar yaşanmaya başladığını aktardığı haberinde, ‘yerli ve yabancı savaşçılar arasında da gerilim olduğunu’ belirtti. Gazeteye konuşan fakat ... Devamını Oku »

  • Tweet