Cuma , 3 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: rehin

Etiket Arşivi: rehin

Ve savcıyı rehin alanlar konuştu…’Elimizi kolumuzu sallayarak girdik’

42

Çağlayan Adliyesi’nde savcı Mehmet Kiraz’ı odasında rehin alan DHKC’liler örgüte yakın sosyal medya hesaplarından paylaşılan ses kaydında şunları söyledi: “Odaya şu ana kadar herhangi bir müdahalede bulunulmadı. İlk dışarıya seslendiğimizde kapıyı açmaya çalıştılar, zorladılar, buradaki personel. Ondan sonra geri çekildiler. Koridoru boşalttıklarını biliyoruz, ses yok şu anda. Siren seslerini duyuyoruz aşağıda siren sesleri var. 31 Mart, 30 Mart 1970’in bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Rehine krizinde flaş gelişme..’Militanlarla görüşmeler başladı’

156

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Yiğit, Savcı Kiraz’ı rehin alan kişiler ile görüşmelerin yapılmaya başlandığını açıkladı. Hurriyet.com.tr’ye konuşan Başsavcı Vekili Yiğit, “Onların bulunduğu katta özel harekat polisleri bulunuyor. Onlarla (rehin alan kişiler) görüşmeler var. Onların istediği bir kişi üzerinden görüşmeler yapılıyor” dedi. EMNİYET MÜDÜRÜ:KAN DÖKÜLMESİN İstanbul emniyet Müdürü Selami Altınok gazetecilere şu açıklamayı yaptı: ‘Hiç kimsenin canı yanmadan bir an ... Devamını Oku »

  • Tweet

Korkunç iddia.. ‘Savcıyı rehin alan avukat..Silahı o soktu’

savci

Çağlayan Adliyesi’nde savcı Mehmet kiraz’ın rehin alınmasına ilişkin çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Savcıyı rehin alan kişilerin üç kişi olduğu, birinin avukat kimliği taşıdığı, silahı bu kişinin içeri soktuğu iddia ediliyor… Bu arada İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok adliye geldi… Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de olağanüstü toplantı.. Davutoğlu o isimleri çağırdı

Turkey's Foreign Minister Davutoglu addresses the media in Ankara

DHKC’nin İstanbul’da adliyeyi basarak savcı Mehmet Kiraz’ı rehin almasının ardından Ankara hareketlendi. Başbakan Davutoğlu eski ve yeni içişleri bakanlarını toplantıya çağırdı.   Devamını Oku »

  • Tweet

Şok iddia… Süleyman Şah’taki Türk askerleri IŞİD rehinesi !

süleymanşah

HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Süleyman Şah Saygı Karakolu ile ilgili bir iddia gündeme getirdi. Baluken, karakoldaki askerlerin IŞİD tarafından rehin alındığı iddialarının bulunduğunu belirtti, hükümetin açıklama yapmasını istedi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tanju Bilgiç, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nda Türk askerinin rehin alındığı iddialarının doğru olmadığını açıkladı. HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Süleyman Şah Saygı Karakolu ile ilgili bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

GSS mağdurları hastaneye giremedikleri için, hastanede rehin kalma dönemi bitti

Nusret Ezer

1 Ocak 2012 tarihinden itibaren ülkemizde başlatılan Genel Sağlık Sigortası uygulaması ile sosyal güvencesi olmayan vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için özel bir yöntem geliştirildi. Buna göre; sosyal güvencesi olmayan bir kişi sağlık hizmeti alabilmesi için ikamet ettiği sosyal yardımlaşma vakfında gelir tespiti yaptıracak ve gelir tespiti sonucuna göre prim ödeyerek veya ödemeyerek genel sağlık sigortalısı olacak ve sağlıktan yararlanacak. Bununla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Avustralya’da rehine krizi kanlı bitti

sidney

Avustralya’nın Sidney’de kentinde polis, İranlı bir mültecinin yaklaşık 16 saat boyunca çok sayıda kişiyi rehin tuttuğu kafeye operasyon düzenledi. Polis yetkilileri rehine krizinin sona erdiğini açıklarken; Channel 7 Televizyonu operasyon sırasında en az iki kişinin öldüğünü, üç kişinin de ağır yaralandığını bildirdi. Yerel saatle sabaha karşı ikide kafede birkaç el patlama sesi duyuldu. Daha sonra bazı polislerin ve sağlık görevlilerinin ... Devamını Oku »

  • Tweet