Cumartesi , 16 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Resmi Gazete

Etiket Arşivi: Resmi Gazete

Emekli ikramiyesine köpüren AKP o firmaya öyle bir kaynak aktardı ki!

muratsancak

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre hükümet sadece Sancak Grubu tarafından üretilen bel ve boyun fıtığı bantlarının bedelini kurum bütçesinden karşılama kararı aldı.Sözcü’de yer alan haber şöyle: Resmi Gazete’de 21 Nisan günü yayımlanan “Sağlık Uygulama Tebliği ile bel ve boyun fıtıkları üzerine yapıştırılıp sökülen “Yakı” benzeri bir banda da devletin para ödeyeceği hükme bağlandı. Bant başına 350 TL ödenmesi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Partilerin oy pusulasındaki yerleri değişti!  

1764027

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 7 Haziran milletvekili seçimi kesin aday listesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulu kesin aday listesiyle birlikte seçime giren parti sayısı 20’ye düştü.   YSK, seçime katılma hakkı olan 31 partinin oy pusulasındaki yerlerini kura çekimi ile belirlemişti. 11 siyasi partinin seçime katılmamasıyla birlikte katılacak partilerin oy pusulasındaki sıraları da değişti. Yeni oluşan sıralamada Milliyetçi Hareket ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye ekonomisi küçülmeye başladı

Süleyman Yaşar

Dün sanayi üretim endeksi açıklandı. Buna göre Ocak 2015’te imalat sanayii üretimi geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,4, bir önceki aya göre yüzde 1,4 oranında azaldı. İmalat sanayiindeki bu gerileme önemli bir gösterge oluyor. Peki, niye önemli imalat sanayiindeki gerileme? Önemli çünkü imalat sanayii istihdamı hizmet ve tarım sektörüne göre daha uzun süreli oluyor. Ve özellikle ihraç malı üreten ... Devamını Oku »

  • Tweet

Acele kamulaştırmalar Resmi Gazete’de

auto-acele-kamulastirma-kararlari-6808446_x_o

Bakanlar Kurulu toplantısında alınan acele kamulaştırma ve afet riskli alanlarla ilgili kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Söz konusu kararlar şöyle sıralandı: “İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesinde Bulunan ve 28/1/2013 Tarihli ve 2013/4257 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2’nci Maddesine Göre Riskli Alan İlan Edilen Alan Sınırları İçerisinde Kalan ve Mülkiyeti Hazineye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Resmi Gazete’de yayınlandı..Ehliyetin yoksa evlenemezsin

evlilik

Bakanlar Kurulu, evlenmek için “evlenme ehliyeti belgesi” alma zorunluluğu getirdi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararında, Evlendirme Yönetmeliğinin 2 nci maddesinin birinci fıkrasına, “Evlenme ehliyet belgesi: Kişinin evlenme anındaki milli hukukuna göre evlenme ehliyeti ve şartlarının yer aldığı ve evlenmeye sakınca bulunmadığını gösterir belge” alınması gerektiğine ilişkin bent eklendi. Kararda yapılan bir değişiklikle, “Bu Yönetmelik hükümlerine göre ... Devamını Oku »

  • Tweet

Peynirde yeni düzenleme

peynir

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türk Gıda Kodeksi Peynir Tebliği’nde yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; peynir üzerindeki etiketlerde ‘geleneksel, yöresel, doğal, çiftlik peyniri’ gibi ifadelerin bulunması yasaklandı. En az 120 gün süre ile olgunlaştırılarak üretilen kaşar peynirlerinde “eski” ifadesi kullanılabilecek. Doğrudan insan tüketimine sunulan ve/veya üretim sonrası diğer ürünlere işlenmek üzere hammadde ya da yarı ürün olarak kullanılan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bağımsız mı, parti olarak mı: İşte HDP’yi etkileyecek YSK kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Hür Dava Partisi’nin (HÜDA-PAR) başvurusu üzerine aldığı kararla seçime bağımsız milletvekili adayı olarak katılacak siyasi parti yöneticilerinin, adaylık başvurusunun son günü itibarıyla partilerinden istifa etmeleri gerektiğine karar verdi. YSK kararı, seçimlere parti olarak girmeyi tartışan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) genel merkez organlarında görev alan yöneticileri de etkileyecek. YSK, siyasi partilerin genel merkez organlarında görev alan parti ... Devamını Oku »

  • Tweet