Pazartesi , 29 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: Rıza Sarraf

Etiket Arşivi: Rıza Sarraf

Yüce Divan savunması

Turkish ministers Caglayan and Guler greet their supporters in Ankara

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında 4 eski bakan hakkında Meclis’te kurulan Soruşturma Komisyonu Yüce Divan kararını oylayacağı gün Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış 2013 yılından geriye giden hiçbir konuda kendilerinin suçlanamayacağını belirten dilekçe gönderdi. Eski bakanlar MASAK’tan gelen bilirkişi raporuna itiraz ederek mal varlıklarındaki orantısız artışa itiraz etmişti. Komisyon başkanı Hakkı Köylü ise bazı AKP’li üyelerin bilirkişi raporunu ... Devamını Oku »

  • Tweet

O paralar yarın faiziyle iade edilecek

17-aralik

17 Aralık soruşturması kapsamında işadamı Rıza Sarraf ile birlikte “Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek” ve “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” suçundan tutuklanan Abdullah Habbani’nin işyerinde ele geçirilen paralar yarın faiziyle iade edilecek. 17 Aralık soruşturması kapsamında işadamı Rıza Sarraf ile birlikte “Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek” ve “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” suçundan tutuklanan Abdullah Habbani’nin işyerinde ele ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Ayakkabı kutusu görüntüleri sıfırlandı’

Para kutusu

17 Aralık 2013 soruşturmasında rüşvetin görüntülerinin bulunduğu, fakat soruşturmaya AKP tarafından sonradan atanan ve takipsizlik kararının arkasında olan savcı Ekrem Aydıner’in bu görüntüleri iade ederek delilleri kararttığı öne sürüldü. İddia, Gülen Cemaati’ne yakın olduğu gerekçesiyle 17 Aralık sonrasında görevden alınan ve şu an Silivri Cezaevi’nde bulunan eski İstanbul mali şube müdürü Yakub Saygılı’ya ait. Cumhuriyet gazetesinden Emine Kaplan’ın haberine göre ... Devamını Oku »

  • Tweet