Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: RTÜK

Etiket Arşivi: RTÜK

YSK, CHP’nin Erdoğan başvurusunu reddetti

hdp_nin_erdogan_

Yüksek Seçim Kurulu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış törenlerinde, muhtarlarla, esnaflarla ve diğer toplum kesimleriyle yaptığı buluşmalarda AKP’nin icraatlarını öven konuşmalarını yayınlayan radyo ve televizyonlar hakkında ‘Yayın Hizmetleri İlkeleri’ hükümlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 2854 sayılı Kanun ve 6112 sayılı Kanun’da düzenlenen yaptırımların uygulanması istemini içeren başvuruyu reddetti.   YSK, 04/03/2015 tarihli, 2015/290 sayılı 25. Dönem Milletvekili ... Devamını Oku »

  • Tweet

Böylesi olmadı. RTÜK üyeleri Erdoğan’ı YSK’ya şikayet etti…Hem de öyle bir sıfatla ki !

73611

RTÜK’ün muhalif partilere mensup 4 üyesi, “Erdoğan’ı durdurun” diye YSK’ya ortak şikayette bulundu. “Erdoğan’ın adı geçtiği zaman YSK başvuruları otomatik olarak reddediyor” diyen RTÜK üyeleri, bu duruma da bir formül buldu ve şikayet dilekçelerinde Erdoğan’ın adı yerine “Tarafsız olması gereken kişi” ifadesini kullandı. Sözcü’de yer alan habere göre RTÜK’ün CHP’li üyeleri Süleyman Demirkan, Ali Öztunç, MHP’li üye Esat Çıplak ve HDP’li ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan rekora koşuyor, RTÜK seyrediyor..2 haftada 28 saat konuştu !

erdog

Cumhuriyet’ten Fırat Kozok’un haberine göre seçim yasaklarının başladığı 10 Mart’tan itibaren 2 hafta boyunca aralıksız AKP propagandası yapan ve bu konuşmaları televizyonlardan 533 dakika boyunca canlı yayınlanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kendi rekorunu kırdı. Televizyonlar 24-31 Mart ve 7-13 Nisan arasında tam 1735 dakika boyunca Erdoğan’ı yayınladı. YSK kendi koyduğu kuralların ihlal edilmesini görmezden gelirken, RTÜK tarafsızlık ilkesinin açıkça ihlali karşısında ... Devamını Oku »

  • Tweet

ÇGD: ‘Bazı gazeteler meslek etik kurallarına zerre kadar uymayarak iktidar sözcülüğüne girişti’

1728699

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) hazırladığı medya raporuna göre 2015 yılının ilk üç ayında 30 gazeteci işini kaybetti. Türkiye Cumhuriyeti’nin, 92 yıllık tarihi boyunca düşünce ve ifade özgürlüğü açısından en karanlık dönemlerinden birini yaşadığını belirten ÇGD Ankara Şube Başkanı Can Güleryüzlü, “Raporda dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de bazı basın yayın organlarının zerre kadar meslek etik kurallarına uygun davranmayarak adeta ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’yi sarsan olaya jet yasak!

savci

Başbakanlık, Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasına ilişkin haberlere yayın yasağı koydu. Başbakanlık, RTÜK Yasası’nın 7. maddesinde yer alan “milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde yahut kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının kuvvetle muhtemel olduğu durumlarda Başbakan veya görevlendireceği bakan geçici yayın yasağı getirebilir” hükmü uyarınca, Çağlayan Adliyesinde İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

RTÜK’ten ‘İki erkeğin öpüşmesi ahlaksızlıktır’ cezası

rtük

RTÜK, Emmy ödüllü ‘The Normal Heart’ filmi için 13 bin 600 lira para cezası verdi. Movimax Premier kanalında ‘+18′ işareti bulunan ve saat 01.00’den sonra yayınlanan Emmy ödüllü ‘The Normal Heart’ filmi için 13 bin 600 lira para cezası verdi. Uzman raporunda “Filmde 2 erkek dudak dudağa öpüşürken ve çıplak görülüyor. Toplumsal yaşam alanı içinde kabul görmesi zor olan gay ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte ‘Ölüm emri’ veren İstanbul’daki İhvan televizyonları !

Hürriyet, İstanbul’dan Mısır’a yayın yaparak, yabancılara, “Ülkeyi terk edin. Marttaki yatırım zirvesinden önce Kahire’de asker ve polisler öldürülecek” tehdidinde bulundukları iddia edilen televizyonların merkezine girdi.   Hürriyet gazetesinden Zeynep Şafak’ın haberine göre, Aralık 2013’ten itibaren Bağcılar Basın Ekspres Yolu üzerindeki bir plazadan yayın yapan Rabia TV’nin sözcüsü Samir Al Araki, şiddet iddialarını reddederek, Müslüman Kardeşler’le koordineli bir çalışmaları olmadığını öne ... Devamını Oku »

  • Tweet

RTÜK CHP’li üyelere şok…

rtük

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Atatürk’e ağır hakaretler sıralanan programları nedeniyle Kanal A Televizyonu’na ceza verilmesini sağlayan CHP kontenjanından seçilen üyeler Süleyman Demirkan ile Ali Öztunç’a ceza verdi. Öztunç’a RTÜK hakkında haksız ve asılsız suçlamalarda bulunma, kurul üyelerini küçük düşürme ve karara bağanmamış raporlarla ilgili gerçeği yansıtmayan açıklamalar yaptığı gerekçesiyle “kınama” cezası, Demirkan hakkında ise “Üst Kurul çalışmaları hakkında kamuoyuna ... Devamını Oku »

  • Tweet

HRW’den Erdoğan ve AKP’ye çok ağır eleştiri

New York merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch – HRW), geçen yılla ilgili insan hakları raporunu açıkladı. Raporda Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın insan hakları ve hukukun üstünlüğünü aşındırarak Türkiye’nin son 10 yıldaki kazanımlarını yok etme sürecinde olduğu vurgulandı. Toplam 656 sayfalık raporda Türkiye’ye 8 sayfa ayrıldı. Gezi Parkı olaylarının ardından, hükümetin medya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kim fahişe

Esmeray

Anam bacım, ben tv izlemiyorum, evimde tv yok, mümkün olduğu kadar da uzak durmaya çalışıyorum. Biliyorum ki izlemeye başladığımda kilitlenip ve hayat ile tüm bağımı koparırım. Bir illet tv izlemek, hele bizim ülkede… Bir arkadaşıma çay içmeye gitmiştim geçen bir kaç hafta önce. Tabii ki tv açıktı; bir magazin programı vardı… Tam arkadaşıma kapatalım mı diyecektim ki, bir olaya takıldı ... Devamını Oku »

  • Tweet