Pazar , 24 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: selahattın demirta

Etiket Arşivi: selahattın demirta

HDP Almanya’da uçuşa geçti… Oyları öyle bir arttı ki…AKP-CHP-MHP ne durumda ?

12117

7 Haziran genel seçimleri için Türkiye’de yapılan anketlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) oy oranını yüzde 48 ila 38 Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yüzde 9 ila 10 bandında çıkarken, bu oran Almanya’da çok farklı çıktığı belirlendi.  Türkiye – Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Almanya’daki Türkiyeli seçmenler arasında yaptıkları seçim anketi araştırmasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş ‘Halkın parasını çalanlar’ dedi, TRT canlı yayını kesti…Utandıran sansür !

12trtdemrtas

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisine ve Meral Akşener’e iftira atanlara ağır sözler sarf edince TRT yayını kesti. Selahattin Demirtaş, partisinin İstanbul’da düzenlediği mitinge katıldı. Demirtaş, kendisi hakkında “Domuz yerken Diyanet’e veto” manşetini atan Havuz Medyasına çok sert cevap verdi. TRT HEMEN YAYINI KESTİ HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Şahsımı ve partili arkadaşlarımı hedef alan her gün yeni bir kampanya ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP lideri Demirtaş ‘TT’ oldu !

ahmethakan

Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te sunduğu Tarafsız Bölge programının dün akşamki konuğu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tı. Demirtaş, kendisine sorulan tüm soruları yanıtladı. İlk kez hükümet ile İmralı arasındaki taslak metindeki 10 maddeyi açıkladı. Sosyal medyada açılan DemirtasaSoruyorum hastagi izleyicilerden büyük ilgi gördü. Demirtaş’a söylemek istedikleri düşüncelerini ve sormak istedikleri sorularını yazdılar. Demirtaş, sosyal medyada trend topic oldu. İLGİLİ HABER ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yeni gelişme…Demirtaş’tan Öcalan açıklaması

page_selahattin-demirtas-ocalan-39cekilin39-demedi_003059555

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Nevruz’da PKK lideri Abdullah Öcalan’ın bir mesaj yayınlayacağı tartışması ne İmralı’da ne Ankara’da yapıldı. Bu nereden çıktı bilmiyorum” dedi. Demirtaş bu konuda açıklama yapılacaksa bunun Kandil veya İmralı’dan değil HDP ve hükümetin ortak açıklamasıyla olacağını belirtti. Demirtaş, iç güvenlik paketi konusunda HDP olarak pazarlık yapmadıklarını, ancak paketin barış ve müzakerelerin önünde ciddi bir bariyer ... Devamını Oku »

  • Tweet

İmralı’da kriz mi var ? Demirtaş:Çok ciddi bir..

öcalan demirtaş buldan

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, gazetecilerin İmralı ziyareti sonrası bir açıklama yapılmadığının ve gelişmeleri nasıl okunması lazım yönündeki soruya, “Çok ciddi bir krizden söz edemeyiz. Ama sürecin gerçekten de başarıya doğru gittiğine dair önemli gelişmeler var da diyemeyiz. Şimdilik bu kadarını söyleyeyim” diye cevapladı. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM’deki HDP Grubunda Tunceli Barosu’ndan bir grup avukatı kabul etti. Tunceli ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Demirtaş’ın elindeki anket:Baraj için 600 bin oy daha !

hdpanket

Seçime parti olarak girmeye hazırlanan HDP, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Demirtaş’ın aldığı oyu koruyup, sadece 600 bin daha arttırarak yüzde 10 barajını aşabileceğine inanıyor. 32 ilden milletvekili çıkarabileceğini düşünen HDP, İç ve Batı Anadolu’daki potansiyelini kullanıp Meclis’e 72 kişiyle girmenin planlarını yapıyor. Hürriyet’ten Deniz Zeyrek’in haberine göre 7 Haziran 2015 günü yapılması planlanan genel seçimler öncesinde Başkanlık sistemi en önemli gündem maddesi ... Devamını Oku »

  • Tweet