Perşembe , 21 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Selahattin

Etiket Arşivi: Selahattin

Demirtaş’tan HDP saldırılarına ilişkin bomba iddia!

29443795

Selahattin Demirtaş Mersin il binasına saldırıyla ilgili olarak “Bombalı çiçek bir gün önce saat 15.00 civarı gelmiş. Daha ilerisi, il binasının kapı girişindeki kameraların bağlı olduğu bilgisayar da 17 gün önce gönderilen virüsle hack’lenmiş, hiçbir kayıt yapmıyormuş” iddiasında bulundu.   HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuştu. Mersin il binasının bombalanmasıyla ilgili bazı detaylar aktaran Demirtaş “Bombalı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan iki bomba: AKP’nin hile ekibini ve HDP anketini açıkladı!

selahattin demirtas

HDP lideri Selahattin Demirtaş, AK Parti’nin HDP’yi baraj altında bırakmak için, sandıkta hile yapmayı hedefleyen 3500 kişilik bir ekip kurduğunu açıkladı.   Hürriyet yazarı Yalçın Doğan, HDP’nin Urfa mitingine dair çarpıcı notlar paylaştığı yazısında Selahattin Demirtaş’ın kritik bir iddiasını köşesine taşıdı. Doğan, Demirtaş’ın AK Parti’nin 3500 kişilik bir hile ekibi kurduğunu iddia ettiğini aktardı.   Hükümetin HDP’yi baraj altında bırakmak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Necdet Özel açıklaması: ‘Sağlık sorununun duyurulması manidar!’

Demirtas-HDP

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in sağlık durumuna ilişkin tartışmalar ile ilgili Türkiye’de Genelkurmay Başkanlarının defalarca sağlık sorunları veya ameliyat oldukları halde bunların hiçbirinin özel bildiri ile kamuoyuna duyurulmadığını ancak kısa süre önce yapılan açıklamanın özel bir anlamı olabileceğini iddia etti.   Demirtaş, uydu aracılığı ile Avrupa’dan yayın yapan Med Nuçe TV’de soruları yanıtladı. Demirtaş, HDP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Selahattin Demirtaş: ‘Sen Başbakansın, iki de bir hatırlatıyorum ki unutma diye’

İşadamlarıyla kahvaltıda bir araya gelen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, ” Devletin etkili kurumları ‘HDP meclise girmesin’ diye elinden gelenin fazlasını yapıyor. Eğer bu hükümet Türkiye’yi zerre kadar düşünüyor olsaydı HDP’nin meclise girmesi için bizden çok çalışması lazımdı” dedi.   HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, işadamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Esenyurt’ta bir restoranda düzenlenen kahvaltıya katılan Demirtaş, “Türkiye seninle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: Kenan Evren’in cenazesine bizden bir kişi bile gitmeyecek

2

İstanbul mitinginde konuşan Selahattin Demirtaş, Kenan Evren’in ölümüyle ilgili “Bizden bir kişi bile gitmeyecek, o kadar anneyi ağlatan kişinin cenazesine kimse gidemez” dedi   HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başakşehir Bayramtepe Meydanı’nda partisinin düzenlediği mitingde konuştu. Demirtaş’ın konuşması öncesi kalabalık arasında havai fişekler patlatılırken, sonunda ise barış güvercinleri uçuruldu. Annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Demirtaş, halkın umudunun HDP ... Devamını Oku »

  • Tweet

Selahattin Demirtaş’ın söylediği seçim şarkısının sözleri

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Kürt sanatçı Diyar ile söylediği seçim şarkısı partinin sosyal medya hesabından yayımlandı.   Diyarbakır’da kaydı yapılan ve önce bir kısmı yayımlanan seçim şarkısının sözleri şöyle:   HDP bizim partimiz, kardeşliktir hedefimiz   Barışa çıkar yolumuz, insanlıktır tek ilkemiz   Barışa çıkar yolumuz, Dünyadır bizim ülkemiz   x x x   HDP ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ortalık kan gölü: Bombalı saldırıda 102 kişi öldü!

irakta_siddetin_bilancosu_1500_olu13692257470_h1029600

Irak’ta şiddet sürüyor. Irak’ın Bağdat, Selahattin, Diyale ve Anbar illerinde düzenlenen bombalı saldırılarda 102 kişinin öldüğü, 75 kişinin yaralandığı bildirildi. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre Irak’ın Bağdat, Selahattin, Diyale ve Anbar illerinde düzenlenen bombalı saldırılarda 102 kişinin öldü, 75 kişi de yaralandı. Başkent Bağdat’ın güneyindeki El Beya bölgesinde yola yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırı sonucu 3 kişi öldü, 10 kişi de ... Devamını Oku »

  • Tweet