Cuma , 22 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: sezgın tanrıkulu

Etiket Arşivi: sezgın tanrıkulu

CHP’li vekillerden çok renkli Roman ziyareti…

gursel-tekin-roman-yurttaslarla-bulusuyor--12365

İstanbul’da seçim çalışmalarını sürdüren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu , Pendik Paşaköy’de çadırda yaşayan Romanları ziyaret etti. Yoksulluk içinde sağlıksız bir ortamda yaşayan vatandaşları gösteren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ,”İşte Sayın Davutoğlu’nun Yeni Türkiyesi bu ” dedi. Yaşlı bir Roman, Tekin’e, “Askere alıyorlar, oy zamanı atıyoruz. Ama bizi böyle yerde niye yaşatıyorlar” diye ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den şok eden rapor… Kesinleşmiş beş seçim hilesi

seçim

Sandıktaki seçim hileleri üzerine seçmen listelerini 2007’den itibaren yakın takibe alan CHP, nüfusa kayıtlı olmasına rağmen YSK listelerinde olmayan seçmenlere ilişkin çarpıcı rakamlara ulaştı. CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Merkezi’nin 2007-2015 Türkiye nüfus ve seçmen sayılarının analizi raporuna göre; 2007 yılından itibaren seçimler temiz, adil ve güven içinde yapılmıyor. 2007-2015 arası sandık seçmen listelerine olması gerekenin çok üzerinde seçmen eklendi ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP bombaların faturasını Erdoğan ve Davutoğlu’na kesti

CFRZIcDWgAAdkhk

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Enis Berberoğlu, Sezgin Tanrıkulu ve Şafak Pavey İstanbul’da seçim turuna çıktı. İlk durak Karaköy’dü. Balıkçıları ziyaret eden Gürsel Tekin bir beyaz balıkçıl kuşuna da elinden balık yedirdi. CHP’lileri ilgiyle karşılayan esnaf çay ikramında bulundu. Daha sonra Yenicami önüne gelen CHP’li yöneticiler kuşlara yem attı ve halkla selamlaştı. CHP’liler MHP ve HDP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gümrük Bakanlığı’ndan organizasyona 1.65 milyon

Sezgin Tanrıkulu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2011-2015 yılları arasında organizasyonlar için bir buçuk milyon lira harcadı. Bu bütçe, işbirliği anlaşmaları, yabancı heyet toplantıları, misafir ağırlaması ve Ahilik Haftası kutlamaları gibi kalemlere gitti. CHP, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği tören, fuar gibi organizasyonlara yapılan ödemeleri Meclis gündemine taşıdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Temsil, tanıtma ve ağırlama ödeneğinin hangi ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’nin seçimi

Yüksel Taşkın

  12 Mayıs’ta CHP Genel Başkan yardımcıları Mehmet Bekaroğlu, Enis Berberoğlu, Sezgin Tanrıkulu ve milletvekili adayları İlhan Cihaner ve Şenal Sarıhan, İstanbul’da basınla biraraya geldiler. Etkinliğin amacı, Demokrasi, Hak ve Özgürlükler konusunda CHP’nin temel önerilerini paylaşmaktı. Bize dağıtılan bilgi notundaki önerilerin temel amacının, parlamenter demokrasiyi mevcut durumuyla muhafaza etmekten ziyade, onu daha da geliştirmek olduğu söylenebilir. Sadece “normalleşme” vurgusu yok. ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den Davutoğlu’na ‘iğrenç kaset’ soruları:Bilginiz dahilinde mi…O kanalı boykot edecek misiniz’

tanrıkulu-davutoğlu-371

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, MHP’li Meral Akşener’e yönelik iğrenç kaset iddiasını  Başbakana sordu: “Meral Akşener’e yönelik söz konusu iftiranın atılması sizin bilginiz dahilinde mi olmuştur?” Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle: “TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA Aşağıdaki sorularımın Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Dr. M. Sezgin TANRIKULU İstanbul Milletvekili Seçimler öncesinde AKP’ye yakınlığıyla bilinen A Haber ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Ankara’nın ulaşım planı gizleniyor”

sezgin

Tanrıkulu, Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokolle yapılan ‘Ankara Ulaşım Planı’nın kamuoyundan gizlenmesini Meclis’e taşıdı.   CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan bir protokolle yapılan ‘Ulaşım Planı’nın kamuoyundan gizlendiğini söyledi. Tanrıkulu, Ankara’nın ulaşım planının kamuoyundan gizlenmesi konusunu TBMM’ye taşıdı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle önerge veren Sezgin Tanrıkulu “ ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sedef Kabaş ağır cezalık oldu!

Sedef Kabas'in yargilanmasina baslandi

Gazeteci Sedef Kabaş’ın 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu hakkında attığı tweet nedeniyle yargılandığı davada mahkeme, Kabaş’ın ağır ceza mahkemelerinde yargılanmasına karar verdi. Hakim, Kabaş’a “Ağır Ceza Mahkemelerinde heyet karşısında kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Sizin için daha uygun olur” dedi. 17 Aralık soruşturmasının kapatılmasını eleştiren tweeti nedeniyle hakkında dava açılan Kabaş, bugün ilk kez hakim ... Devamını Oku »

  • Tweet

ADALET YOK HÜKMÜNDE

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan polisler ve Samanyolu Yayin Grubu Baskani Hidayet Karaca hakkinda tahliye karari cikti. Aralarinda Hidayet Karaca ve 75 polisin bulundugu tutuklularin tahliye talepleriyle ilgili Caglayan Adliyesi onunde haberi canli yayinda izleyicilerine ulastiran muhabir ve avukatlar ise polisin mudahalesiyle karsilasti. Avukat Gultekin Avci aciklama yapmak icin geldigi sirada polisler mudahale etti. Zor kullanan polis, tekme atarak siddet uyguladi. 26 Nisan 2015 / Oguzhan Kose

22 Temmuz operasyonu kapsamında Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan 75 polis ve Gülen cemaati yayınlarını kapsayan 14 Aralık operasyonunda tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında 32. Asliye Ceza Mahkemesi tahliye kararı verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sulh Ceza Hâkimliği’nin devreye girerek tahliye kararının “geçersiz” olduğunu öne sürmesi, Türkiye’de uzun zamandır tartışılan ‘Hukuk bitti’ görüşünün en büyük kanıtı oldu. Nöbetçi ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnsan Hakları Kurumu tanıtımına 64 bin TL

sezgin-tanrikulu.jpg

İnsan haklarını uygulamakta karnesi zayıf olan AKP hükümetinin, İnsan Hakları Kurumu’nun reklam ve tanıtım giderleri için 64 bin TL harcadığı ortaya çıktı.   Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a bağlı Türkiye İnsan Hakları Kurumu Başkanlığı bir yıl içinde reklam ve tanıtım giderleri için 64 Bin TL harcadı. Kurum bu hizmetler için ihaleye çıkmak yerine doğrudan alım yöntemini tercih etti. Doğrudan temin yoluyla ... Devamını Oku »

  • Tweet