Cumartesi , 21 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: sınav

Etiket Arşivi: sınav

ÖSYM yüzde 20’sini, o yüzde 100’ünü açıkladı:))

osymmm

2015-YGS’de sorulan soruların alanlar gözetilerek rastgele seçilen yüzde 20’si ÖSYM’nin internet sitesinden tüm adayların ve ilgililerin erişimine açılmıştı. ÖSYM, sosyal medyada soru kitapçığının tamamının paylaşılması üzerine bir açıklama yaptı. ÖSYM Başkanlığınca, önceki gün gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru kitapçığını veya bir bölümünü sınav binasından alıp giderek sınav sonrasında sosyal medya üzerinden söz konusu sayfanın görüntüsünü paylaşan adayın tespit edilir ... Devamını Oku »

  • Tweet

YGS için ek otobüs seferleri !

iett

İETT’den yapılan açıklamada, YGS dolayısıyla sefer sayılarının artırıldığı ve ana arterlere yeni hatlar konulduğu belirtildi. İETT’nin, sınava girecek öğrencilerin ücretsiz seyahat edebileceği sınav günü 55 hatta 77 ilave araç ile sefer sayısını 558’e çıkardığı kaydedildi. Hat olmayan üç güzergahta ise sınav gününe özel ek 9 araç ve 72 sefer konulduğu, bu güzergahların Fatih Mahallesi-Yan Yol-Aksaray, Fatih Mahallesi-Yan Yol-Mecidiyeköy ve Mahmutbey-Yenibosna ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den inanılmaz TEOG iddiası: ‘Sonuçlar saklanıyor çünkü…’

sinav

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında TEOG sınavının illere göre başarı listesinin, “CHP’ye yarar” denilerek açıklanmadığını öne sürdü. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı ve başarısız illerin sıralamasını “CHP’ye yarar” denilerek açıklamadığı iddia edildi. CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında TEOG ile ilgili yeni ilginç açıklamalar yaptı. Serter, 28-29 Kasım ... Devamını Oku »

  • Tweet

AÖF sınav sonuçları açıklandı… Sonuçlar için tıklayın

sınav

24-25 Ocak tarihinde yapılan AÖF Güz dönemi final sınavları sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. AÖF sınav sonuçları açıklandı. AÖF 2015 Güz dönemi final sınavı sonuçları için bekleyiş sona erdi. Milyonlarca Açıköğretim Fakültesi öğrencisi için sonuçlar AÖF resmi sitesi üzerinde açıklandı. Sınav sonuçları için tıklayın Devamını Oku »

  • Tweet

Öğrenciler- veliler… İşte 10 soruda TEOG yerleştirmesi

teog

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, TEOG yerleştirmelerinde yaptığı değişiklik, özellikle iyi bir Anadolu lisesinde şansını deneyip, olmazsa özel okula kayıt yaptırmayı düşünen adayların kafasını karıştırdı. Hürriyet’ten Gönül Koca  TEOG sisteminde yapılan değişiklikleri derledi BU YIL TEOG YERLEŞTİRMELERİ NASIL OLACAK? Sınavla öğrenci alacak özel okullar, 24 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında kayıt işlemlerini tamamlayacak. Tercih işlemleri, öğrenci velisi tarafından 6-16 Temmuz arasında yapılacak. Yerleştirmeye ... Devamını Oku »

  • Tweet

ÖSYM sıvanlarında artık şeker değil…

şeker

ÖSYM sınavlarında öğrencilere şeker yerine üzüm dağıtılacağını söyleyen AKP  Manisa Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Muzaffer Yurttaş, ÖSYM sınavlarında da öğrencilere şeker yerine üzüm dağıtılacağını açıkladı. Yurttaş, “Projemizde haftada üç gün her çocuk için 50 gram küçük paket içinde üzüm verilmesi planlanmıştır. Üzüm taşınması, dağıtımı, saklaması kolaydır. Öğrenci bir seferde tüketmek zorunda değildir. Tüketmediği kadarını saklayıp daha sonra da tüketebilir” dedi. Devamını Oku »

  • Tweet

Bu haber milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor…

yazılı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) geçtiğimiz günlerde Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı (TUS) ‘Yazılı Teknik’ ile yapacağını açıklamıştı. Bu sınavın nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılar da netleşmeye başladı. Yazılı sınavda soruların iki yöntemi olacak.Kısa cevaplı sorular:Cevabı tek kelime, tek bir sayı, tarih veya bir cümle ile oluşturulabilecek. Cevabı sınırlandırılmış açık uçlu sorular: Adaydan, verilen sınırlamalara uygun cevap yazması beklenecek. “Sebep sonuç ilişkisini ... Devamını Oku »

  • Tweet

KPSS PLANI’NDA YANDAŞ UYARISI

kpss

Kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan Taraf’ın gündeme getirdiği “KPSS’yi Kaldırma Eylem Planı”nın içinden, “yandaş medya skandalı” ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere hazırlanan özet raporun taslak metninde, hükümete yakın medya kuruluşları ile ilgili bir uyarıya da yer verildi. Uyarıda bölümünde, KPSS’deki kopya şüphelilerine ilişkin listenin tam metnini hükümete yakın medya organları ile paylaşılmaması istenilerek, içinde AKP’lilerin de olabileceği ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’ın manifestosu Mülkiye’de sınav sorusu oldu

abdullah-öcalan

Abdullah Öcalan’ın PKK’nın kuruluş manifestosu olarak 1978’de kaleme aldığı metin, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde final sınavı sorusu oldu. Tür­ki­ye­’de Si­ya­sal Ha­yat ve Ku­rum­la­r dersinin öğretim üyesi Barış Ünlü, “Kürt ve Er­me­ni me­se­le­le­ri­nin mo­dern Tür­ki­ye ta­ri­hi­ne etkisi dersimizde işleniyor. O soru da Öca­lan’ın 1970’ler­deki gö­rüş­le­riy­le, 2012’de ce­za­evin­de yazdığı bir metnin karşılaştırılması üzerinden Kürt meselesinin tartışılmasıdır” dedi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Abdullah ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…ÖSYM’den milyonları ilgilendiren karar..

SICAK GELISME

ÖSYM 2010 VE 2010 öncesi tüm KPSS sınavlarını inceleyecek AYRINTILAR GELİYOR Devamını Oku »

  • Tweet