Pazar , 11 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: sınır

Etiket Arşivi: sınır

O astsubay konuştu:IŞİD nasıl kaçırdı, neler yaptı !

astsubay

Suriye sınırında, IŞİD tarafından kaçırılan ve 3.5 gün sonra MİT’in operasyonuyla kurtarılan Astsubay Özgür Örs’ün kaçırılışının ve kurtuluşunun perde arkasına Milliyet ulaştı. Kurtarılan Örs hakkında askeri savcılık tarafından yasal zorunluluk olduğu için soruşturma başlatıldı. Alınan bilgiye göre, bölgede kaçakçılara karşı etkin operasyonlar düzenleyerek adını duyuran Örs ve askerlerin takip ettiği kaçakçılar, askerle karşılaşınca yanlarındaki kaçak eşyayı bırakıp Suriye tarafına kaçtı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suriye sınırında hayalet kapılar

sınır

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının bilgisiyle sınıra yakın karayolları ile Suriye’nin yakın karayolları arasında yeni bağlantılar yapılarak başka sınır kapılarının açıldığını söyledi. Gayrıresmi olarak açılan üç kapının kendisi tarafından tespit edildiğini (Bükülmez, Karbeyaz, Güveççi) belirten Ediboğlu, bu kapıların denetlenmediğini ifade etti. Söz konusu kapıların sayısının 30’a yakın olduğunu belirten Ediboğlu, “Gümrük Bakanı açıklasın. Yalanlarsa elimde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kaçırılan astsubay Türkiye’de

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kilis’te, geçtiğimiz perşembe günü kaybolan astsubay Özgür Ö.’nün MİT’in düzenlediği operasyon sonrasında Türkiye’ye getirildiğini açıkladı. Twitter’deki adresinden durumu takipçileriyle paylaşan Davutoğlu, “Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayımızı az önce ülkemize getirdik. MİT’in başarılı operasyonuyla yuvasına dönmekte olan askerimize, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Astsubayımızın ülkemize dönüşü nedeniyle milletimizin gözü aydın” ifadelerini ... Devamını Oku »

  • Tweet

MİT, ‘kayıp’ astsubay için devrede

uio

Kilis’te, kaçak geçişleri engellemek isterken fark etmeyerek sınırı geçtiği öne sürülen astsubaya halen ulaşılamadı. Alarm durumuna geçilen sınır hattında güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılırken, bölgedeki gelişmeler titizlikle takip ediliyor.Kilis’in karşısında bulunan Suriye’nin Halep kentine bağlı El Bab bölgesini işgal eden IŞİD, geçtiğimiz günlerde ABD öncülüğündeki koalisyon ülkelerinin savaş uçaklarının hedefi oldu. Hava saldırılarının artması üzerine IŞİD militanları, bulundukları bölgeyi terk ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘O astsubaya’ ilişkin bomba iddia !

astsu

Suriye sınırında geçen hafta şok eden bir olayın yaşandığı ortaya çıktı. Suriye sınırının Kilis bölümünde Öncü Hudut Karakolu’nda görevli astsubay geçen hafta içinde kayboldu. Milliyet’in aldığı bilgilere göre; karakolun görev sahası içindeki sınır alanının hem Türkiye hem de karşısındaki Suriye bölümünde son dönemde önemli bir hareketlilik yaşanıyordu. DOĞALGAZ TESİSİNDE ÜS KURDU Namık Durukan’ın Milliyet’te yer alan haberine göre bölgedeki gelişmeleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sınırda olay…Bir astsubay kaçırıldı ..Yine IŞİD şüphesi !

ast

Musul’da rehin düşen konsolosluk görevlilerinden sonra ikinci bir kriz daha yaşandı. Cumhuriyet gazetesinden Barkın Şık’ın haberine göre, olay Kilis ilçesine bağlı Yavuzlu Köyü kırsalında meydana geldi. Öncü Karakolu’na bağlı askeri hudut hattı kontrol faaliyeti esnasında sınırdaki mayınlı bölge çevresinde bir grup kaçakçıyı tespit etti. Askeri birlik kaçakçıları takibe alırken, birliğin komutanı olarak görev yaptığı öğrenilen bir astsubay, atıl durumdaki doğalgaz ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD yine sınırımıza dayandı

sınır

İç karışıklığın sürdüğü Suriye ’nin Halep kentinin Bab bölgesinde kontrolü elinde bulunduran IŞİD militanlarının Türkiye sınırına 10 kilometre uzaklıktaki mevzileri son günlerde koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından bombalanmaya başladı. Artan hava saldırılarının ardından bulundukları bölgelerden çekilen IŞİD militanları, daha güvenli gördükleri için Türkiye sınırına yöneldi. KİLİS’İN DİBİNDEKİ TESİSE YERLEŞTİLER Bab bölgesinden ayrılan çok sayıda IŞİD militanı ise Kilis sınırına çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Türk sınır görevlileri IŞİD sempatizanı ya da rüşvete meyilli’

isid-militan

Almanya’nın en çok satan gazetesi Bild, Avrupa’dan IŞİD’e katılan genç kızlar konusunda yaptığı haberde, tartışma yaratacak sözlere yer verdi. “IŞİD genç kızları böyle kandırıyor” başlığıyla verilen haberde, başta İngiltere olmak üzere kandırılan genç kızların Almanya ve Türkiye üzerinden Suriye ve Irak’a ulaştıkları belirtilirken, “Türk sınırları nispeten geçirgen” olarak kabul ediliyor. Gazete, “Sınır muhafızları rüşvete eğilimli, hatta bazıları da terör örgütü ... Devamını Oku »

  • Tweet