Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: şirin payzın

Etiket Arşivi: şirin payzın

AKP’nin kurucusu Şener’den Davutoğlu’na tarihi uyarı:’Erdoğan seni de…’

432

CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu olan AKP’nin kurucularından Abdüllatif Şener, Erdoğan’ın stratejisini canlı yayında açıkladı. Şener, Erdoğan ilk günden beri izlediği strateji açıkladı. Erdoğan, partiyi beraber kurduğu isimleri teker teker tasfiye etmiştir. Her seçimde partideki isimlerin yarısını hata bazen üçte ikisini değiştirmiştir. Toplum hafızasında yerleşik ve kalıcı bir ismi partide bırakmamayı ana strateji olarak benimsemiştir. Partide kendisi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na yanıt ve CHP’ye tarihi çağrı…

666

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın sorularını yanıtladı. CHP’ye çağrı yapan Demirtaş, “CHP’nin iki şekilde sürece dahil olabilme şekli var: 1-İmralı’ya milletvekili, 2-İzleme Kurulu’na katılım” dedi. Devamını Oku »

  • Tweet

İzleme heyeti ve CHP listesiyle ilgili çarpıcı açıklama

sırrı

HDP Ankara 1. bölge birinci sıra adayı ve İmralı heyetinde yer alan Sırrı Süreyya Önder CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlıyor.   Cemil Bayık’ın Almanya’dan özür dilemesi ve Türkiye’de artık savaşmak istemedikleri açıklamasıyla ilgili Payzın’ın sorusunu yanıtlayan Önder, PKK Nisan’da kongre yapacak mı sorusuna yanıt verdi.   Adım atıldığı durumda PKK’nın bir hafta sonra kongreyi toplayabileceğini ifade eden Önder, İzleme ... Devamını Oku »

  • Tweet

İngiltere’nin Hakan Fidan’ından Çözüm Süreci mesajı

ingiliz-diplomat

İngiltere’de eski Başbakan Tony Blair’in 10 yıl boyunca İrlanda başdanışmanlığını yapan İngiliz diplomat Jonathan Powell, CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu oldu. İngiltere’nin başmüzakerecisi, Kuzey İrlanda sorununu çözen Powell, Türkiye’deki çözüm sürecini değerlendirdi. İngiltere’nin Hakan Fidan’ı olarak da tanımlayabileceğimiz Jonathan Powell, MİT Başkanı Hakan Fidan’ı bu süreçte başarılı bulduğunu açıkladı. Kolombiya örneğini veren Powell, “Grubun liderine anlaşma öneriyorsunuz, ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Din din diye diye gençleri dinden soğuttular’

hidayet sevkatli tuksal

Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne Oluyor?’a konuk olan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim üyesi Hidayet Şefkatli Tuksal, ‘bu kadar din diye diye gençleri dinden soğuttular’ dedi. Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir. Devamını Oku »

  • Tweet

Gazeteciler canlı yayında birbirine girdi..’Hükümet sözcüsü’ kavgası

turkusev-saymaz1

CNN TÜRK’te Şirin Payzın’ın sunduğu “Ne Oluyor?” programında Birleşik Haziran Hareketi’nin laik ve bilimsel eğitim için 13 Şubat’taki okul boykotu tartışıldı. Programın konuklarından olan Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Sevda Türküsev, gazeteci İsmail Saymaz’ın “hükümet sözcüsü değilsiniz” sözüne sert tepki gösterdi. Devamını Oku »

  • Tweet

Kuzu’dan canlı yayında bomba: ‘Camdan aşağı atarım seni’

kuzu

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu “Ne Oluyor?” programında “Başkanlık Sistemi” tartışıldı. Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, “cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında sorun, açık ya da gizli hep olmuştur” dedi. Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan arasında böyle bir sorunu duymadığını belirten Kuzu, Süleyman Demirel’in cumhurbaşkanlığı döneminde, Başbakan Tansu Çiller’le ilgili çok ilginç bir bilgiyi paylaştı. İkisi arasındaki kavgaları ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li vekil canlı yayında Rizelilerden öyle bir şey istedi ki !

kobani

CNN Türk’te “360 Derece” programında Şirin Payzın’ın konuğu olan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani kutlamaları için kullandığı “Çiftetelli oynuyorlar” sözüne yanıt verdi. “Bu savaşı kazananlar kendi kentlerini de inşa edecekler, Erdoğan’dan beklenti içinde değiliz” dedi. Zozani, “Ama Rizeli kardeşlerimizden büyük bir beklenti içerisindeyiz. Herkesten Kobani için bir tuğla bekliyoruz. Herkes bir tuğla değerinde bir katkı sunsun, böylelikle ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP, HDP ve Selvi yan yana geldi, stüdyo birbirine girdi

gerilim

CNN Türk ekranlarındaki Şirin Payzın ile Ne Oluyor? programında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Metin Özkan ile HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş arasında “Başkanlık” gerginliği yaşandı. Tartışmaya daha sonra Yeni Şafak Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi de katıldı. Programın moderatörü Şirin Payzın ise zor anlar yaşadı. İşte canlı yayında sinirlerin gerildiği o anlar Devamını Oku »

  • Tweet

ÖDP lideri Taş CHP’ye mi katılıyor…Canlı yayında açıkladı

alper tas

ÖDP Genel Başkanı Alper Taş CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın ile Ne Oluyor? programına katıldı. Taş, kendisine CHP’den teklif gelip gelmediğine dair açıklamalarda da bulundu. İşte Alper Taş’ın o ifadeleri… Devamını Oku »

  • Tweet