Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: sokak

Etiket Arşivi: sokak

İşte fotoğraflarla Filistin’in felaket günü

nak4

İsrail’in kuruluşunun 65’inci yıl dönümü, Filistin’de protesto edildi. Kendi topraklarında mülteci olarak yaşayan binlerce Filistinli, Nakba (Büyük Felaket) olarak andıkları günde sokaklara döküldü.   Ramallah, Gazze ve Kudüs’te bir araya gelen göstericiler, İsrail askerlerinin engeliyle karşılaştı. Batı Şeria’nın Beytüllahim kentindeki yürüyüşe izin vermeyen İsrail ordusu, vatandaşlara göz yaşartıcı gazla müdahale etti, çok sayıda kişi gözaltına alındı.   Olaylı geçen yıl dönümünde, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Spordaki şiddetin kökeni

Nurullah Öztürk

Amatör kümeden en üst lige kadar sporun tüm alanlarında şiddet var. Sokakta, evde, Meclis’te şiddet var. Şiddetin olmadığı yer kaldı mı ki?.. İnsanımız toplumsal bir travma yaşıyor. Günlük yaşamda gece ile gündüz arasında birçok insan dişlerini ve yumruklarını sıkarak yaşıyor. Hâsılı, toplum burnundan soluyor. Spordaki şiddet tek başına spora ait bir şiddet değil. İnsanlar niçin bu kadar sinirli ve şiddete ... Devamını Oku »

  • Tweet

Olası bir depremde İstanbulluların yüzde 85’i sokakta kalacak!

istanbul

CHP Milletvekili Umut Oran’ın verdiği soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, deprem sonrasında kurulacak olan 230 bin 315 çadırda, 1 milyon 151 bin afetzede için yer olduğunu açıkladı. Bu rakamlar, İstanbul nüfusunun yüzde 16,41’ine denk geliyor. Zete’nin haberine göre, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul’daki deprem hazırlığını soran CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın soru önergesine yanıt verdi. Kurtulmuş, İstanbul’da 39 ilçede belirlenen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bizde olsa bu vatandaş kesin gözaltına alınmıştı !

tsiprassokak

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, 25 Ocak seçimlerinden 1.5 ay sonra halkın nabzını yoklamak için Atina’da uzun bir yürüyüşe çıktı. Çipras’ın bir kafenin önünde oturan Yunan vatandaşla girdiği diyalog ise dikkat çekti. Hürriyet’ten Yorgo Kırbaki’nin haberine göre AB’de eleştiri oklarını üzerine çeken ve istifa edeceği iddiaları dolaşan Maliye Bakanı Yanis Varufakis’i de yanına alan Çipras, Başbakanlık konutunun bulunduğu Atina’daki İrodu Attiku ... Devamını Oku »

  • Tweet

Burası Beyoğlu… Sivil polise sokak ortasında infaz…

beyoglu

Beyoğlu -Karaköy, Arap Camii Mahallesi, Arap Kayyum Sokak’ta dükkanlarını açmaya gelen esnaf saat 07.00 sıralarında, kaldırımda hareketsiz şekilde yatan bir kişinin olduğunu fark ederek, polis ekiplerini aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri sokağı güvenlik şeridi ile yaya ve araç trafiğine kapattı. 112 sağlık ekipleri kaldırımda hareketsiz şekilde yatan kişinin silahla vurularak öldürüldüğünü belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri çevrede delil araştırması ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kaymakamlık, Berkin’i değil Yavuz Bingöl’ü istedi

soka

İzmir’in  merkez Narlıdere İlçesi Belediye Meclisi’nin ‘Yavuz Bingöl Sanat Sokağı’ ismini ‘Berkin Elvan Sokağı’ olarak değiştirmesi kararı, Kaymakamı Ali Osman Canbaba tarafından veto edildi. Narlıdere Belediye Meclisi ocak ayı toplantısında, ‘Yavuz Bingöl Sanat Sokağı’nın isminde, 2 AKP’li Parti Meclis üyesinin ret oyuna karşılık 23 CHP’li üyenin oyuyla değişiklik yapmıştı. Sokağın adını ‘Berkin Elvan’ olarak değiştiren Belediye Meclisi’nin bu kararı, Narlıdere ... Devamını Oku »

  • Tweet