Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: sorular

Etiket Arşivi: sorular

Ahmet Hakan’dan ‘Devlet Bey’e sorular: ‘Seni başkan yaptırmayacağız dendiğinde…’

ahmethakannnn

Ahmet Hakan  ‘Devlet Bey’e soracağı soruları yayımladı: “Adanalıyık, Allah’ın adamıyık” der misiniz? Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde, “Makam araçlarına harcanan para çerez parası bile değil” diyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ve ‘Devlet Bey’e hazırladığı soruları kaleme aldı. İşte Ahmet Hakan’ın yazısındaki ilgili bölüm:   Madem öyle gel böyle Madem CHP, çok kötü, çok berbat, çok uzun vadeli, çok hafife alınacak bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve TEOG maratonu başladı…Soru ve yanıtlar ne zaman yayınlanacak ?

teog

İkinci dönem TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) maratonu bugün başladı. İki gün sürecek olan sınavlardaki soru ve yanıtlar yarın öğleden sonra internetten yayınlanacak. 1 milyon 273 bin öğrencinin ter dökeceği sınavlarda öğrenciler bugün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girecek. Yarın ise Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarından sorumlu olacak. YÜZDE 70’İNİ ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sadece KPSS değil, 38 ayrı sınav soruları daha çalınmış

sınav

KPSS’deki kopya soruşturması kapsamında ÖSYM çalışanlarının bilgisayarını inceleyen bilirkişi, 2010’da yapılan ve yaklaşık 6 milyon adayın katıldığı 38 ayrı sınavda daha soruların önceden sızdırıldığını belirledi. 2010 yılında yapılan KPSS sorularının sızdırılması soruşturmasında, başka sınavlarda da benzer durumun yaşandığı saptandı. ÖSYM çalışanlarının bilgisayarlarını inceleyen bilirkişiler sızıntıyı saptadı. Kenan Butakın‘ın Vatan gazetesinde yer alan haberine göre, 2010 yılında yapılan KPSS’de ‘Eğitim Bilimleri’ ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbuğ Özel’i destekledi, Bahçeli’yi bombaladı!

28111846

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ tartışmasının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çok üzüldüm” dedi. Başbuğ, muhalefet partilerinin hiç bilgilendirilmediğine de dikkat çekerek, “Doğası gereği tepki gösteriyorsunuz. Muhalefetin her türlü sözü söyleme hakkı doğuyor” diye konuştu. Başbuğ ile Hürriyet gazetesinden Deniz Zeyrek’in haberi şöyle: 26’ncı Genelkurmay ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bank Asya operasyonunda üç büyük çelişki !

bankaa

Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Banka Asya’nın yönetimine BBDK’nın kararıyla TMSF tarafından önceki gece yapılan operasyon içinde bir çok çelişki ve soruyu barındırıyor. 1) BDDK, bankanın ortaklarında aranan nitelikleri kimin kaybettiğini neden açıklamıyor? 2) Bank Asya’nın mevcut ortaklarına izni aynı BDDK vermedi mi? 3) Bankanın genel kurulu olmadan bu kararın yürürlüğe girmesi doğru mu? Hürriyet’ten Uğur Gürses’in analizine göre Bankacılık Düzenleme ... Devamını Oku »

  • Tweet