Pazartesi , 20 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: spor

Etiket Arşivi: spor

Klüpte maaş isyanı! Maça çıkmayacağız…

elazığ

Elazığspor’da futbolcular, 8 aydır para alamadıklarını gerekçe göstererek eylem yaptı. PTT 1. Lig’de mücadele eden Elazığspor’da 8 aydır maaşlarını alamayan futbolcular isyan başlattı.   20 karşılaşmadır da maç başı ücretlerinin ödenmediğini belirten futbolcular, bugünkü idmana da çıkmazken, ödeme yapılmaması durumunda bu hafta kendi sahalarında oynayacakları Denizlispor maçına da çıkmayacaklarını belirttiler.   BASIN SÖZCÜSÜ: DEVRE ARASINDA 1 MİLYON LİRA ÖDEDİK Hürriyet’te ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kim, neyi, nasıl seçiyor

Nurullah Öztürk

 Sevgili Haluk Çetin geçen haftaki yazısında son Güreş Federasyonu seçiminde Türkiye’nin uluslararası arenada gururu olmuş Şeref Eroğlu ile adını bu vesileyle duyduğumuz Musa Aydın arasında geçen federasyon başkanlığı seçiminden bahsetmiş, kazananın doğal(!) olarak siyasi aday Musa Aydın olduğu bilgisini vermişti.   Bu yazı vesilesiyle geçmişte tanığı olduğum seçimler aklıma takıldı.   Ben de bir iki tanesini paylaşmak istedim.   Son ... Devamını Oku »

  • Tweet

Spordaki şiddetin kökeni

Nurullah Öztürk

Amatör kümeden en üst lige kadar sporun tüm alanlarında şiddet var. Sokakta, evde, Meclis’te şiddet var. Şiddetin olmadığı yer kaldı mı ki?.. İnsanımız toplumsal bir travma yaşıyor. Günlük yaşamda gece ile gündüz arasında birçok insan dişlerini ve yumruklarını sıkarak yaşıyor. Hâsılı, toplum burnundan soluyor. Spordaki şiddet tek başına spora ait bir şiddet değil. İnsanlar niçin bu kadar sinirli ve şiddete ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ölçüyü kaçırdık  

ahmet-talimciler2

Spor sahalarında olup bitenlerin sadece spora ait olmadığını aynı zamanda gündelik hayatımız içerisinde de karşılığı bulunduğunu sık sık yazmak zorunda kalıyorum. Özellikle ülke sporunun/ futbolunun önde gelen temsilcileri olan takımları arasındaki müsabakaların öncesi ve sonrası yaşanan gelişmeler, her geçen gün biraz daha tablonun kararmasına yol açıyor. Geçen hafta Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve futbol kalitesinden daha fazla, saha içindeki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mazeret değil ama…

Nurullah Öztürk

Beşiktaş avucunun içinde tuttuğu hedefleri son bir hafta içerisinde deyim yerindeyse “azat” etti. Bana göre birinin diğerine göre üstünlüğü ve önemi değişmeyen “Avrupa ve lig hedefi” benzer sebep- sonuç ilişkileri nedeniyle hüsranla noktalandı. Avrupa yine başka bahara kaldı, bu mantalite ile Avrupa’da hedefe vuslat hiçbir Türk takımı için mümkün değil. Tekrarlanamayan başarılara verilen tanım da “tesadüf” olduğuna göre, bu jenerasyon ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kartal yeniden zirveye kondu

bjk

UEFA Avrupa Ligi’nde Club Brugge’e 2-1’le yenilen Beşiktaş, SAİ Kayseri Erciyesspor’u 5-1’lik skorla farklı geçti, puanını 54’e çıkardı ve liderlik koltuğuna kuruldu. Başkent’te gol perdesini 25. dakikada harika bir golle Gökhan Töre açtı. Demba Ba, 34. dakikada penaltıdan 2-0 yaptı. İlk yarının son dakikasında sahneye çıkan Olcay Şahan bir başka klas golle ilk devrenin skorunu ilan etti. İkinci yarıya Kayseri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Spor Genel Müdürü istifa etti

mehmet

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Mehmet Baykan tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “9 Eylül 2011 günü atandığım Spor Genel Müdürlüğünün, 30 yıla yakın süredir hizmetinde bulunduğum Türk sporunda bugüne kadar en onur duyduğum görev olduğunu tüm samimiyetimle belirtmek isterim. Yeni kurulmuş, icracı bir bakanlık haline gelmiş Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın değişim döneminde Spor Genel ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sporda ana sponsorun siyaseti

haluk-çetin

Bilindiği üzere sporda ana sponsor devlettir. Bu hem iyi hem kötüdür. Devlet adına yönetimler ve rejimler bu gücü sporun gelişmesi için kullanabileceği gibi özellikle diktacı ve baskıcı rejimler keyfî biçimde kötüye kullanır. Tarihte bunun sayısız örnekleri vardır. Bizde spor halen devlet ve dolayısıyla hükümet kontrolünde olduğundan ve anayasal zorunluluk gereği, ana sponsorluk, iktidarı sporda vesayet zaferinin zirvesine taşıdı. Hep konuşulduğu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Semih Saygıner, bilardoyu sanal dünyaya getirecek

yusuf

Bilardonun, bir spor olduğunu herkese öğreten Semih Saygıner, şimdi de dijital oyunu Türkiye’ye tanıtıyor. Ingame Group bünyesinde yer alan ve Elite Oyun tarafından geliştirilen Pool Elite adlı bilardo oyunun tanımını yapan efsane bilardocu, “Sosyal medya ve dijital platformu artık yok sayamayız” diyerek dijital oyun dünyasının çehresinden bahsetti. Yeni jenerasyonun bununla büyüdüğünü anlatan Saygıner, kendi gençliğinden örnekler vererek, “Bizim dönemimizde bilgisayar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türk sporunun zavallı hâlleri!

turgut-kologlugil

Bu tespitim, sadece bir kaç spor branşı için değil, içinde bulunduğumuz hâl ve durumların tabir yerinde olacaksa ‘ALAYI’ için yapılmıştır. İnanın; insanın içini hem yakıyorlar, hem de acıtıyorlar. Sadece kötü yönetimleri mi?  Hayır, hem de bin kere hayır. Kötü yönetimden geçtik. Sporumuza, Türk sporuna ihanet içindeler. Evet evet.. kendi üç kuruşluk menfaatleri, egoları, bitmez tükenmez makam ve mevki hırsları, sporumuzu, ... Devamını Oku »

  • Tweet