Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: su

Etiket Arşivi: su

Yeşilçam filmi gibi hikaye: Batman’da bir vatandaş su ararken petrol buldu

Batman'da bir vatandas su ararken petrol buldu

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Güzelöz Köyü’nde bir vatandaş tarlasında sondaj ile su ararken petrol buldu. Alınan bilgiye göre, Servet Çelik, tarlasını sulamak için su sondajı vurarak toprağı kazarken 80 metrede su yerine petrole ulaştı. Çelik yaptığı açıklamada, tarlasında su bulmak için, sondaj vurduğunu belirterek, yaptığı 80 metre derinlikteki çukurda petrole ulaştığını söyledi. Bu durumun kendisini mutlu ettiğini dile getiren Çelik, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dünya’nın nazar boncuğu ölüyor!

29399815

Konya’nın Karapınar ilçesindeki Meke Gölü, son yıllardaki kuraklık ve yeraltı su seviyesinin sürekli azalması nedeniyle yok olma seviyesine geldi. Geçen yıla oranla, bu yıl yağışların fazla olmasına rağmen, yağışlar göle can katmadı.   Dünyanın nazar boncuğu olarak bilinen sönmüş bir volkan kraterinin suyla dolmasıyla oluşan ve ortasında adacıklar bulunan Meke Gölü, yeraltı su kaynağıyla besleniyor. Ancak yıllardır süren kuraklık ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Urfa susuz ve karanlıkta!

1700071

Şanlıurfa’da elektrik hatlarındaki onarım çalışması nedeniyle elektrikler kesildi. Şehir merkezi ve merkez ilçeler gün boyu karanlıkta kalacağı öğrenildi. Elektrik kesintisi sonucu sular da kesildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü, “DEDAŞ’ın bakım çalışmaları için yapacağı elektrik kesintisi nedeniyle merkez ilçelerin tamamında su kesintileri de olabilir. önemle duyurulur” şeklinde uyarıda bulundu. FETHİ ALTUN | ŞANLIURFA (CİHAN) Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

70 kişi hastanelik oldu! Belediyeden ‘su içmeyin’ uyarısı

su

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlı Hürriyet Mahallesi’nde oturan yaklaşık 70 kişi ishal ve kusma şikayeti ile hastanelere başvurdu. Belediye bir süre içme suyunun kullanılmaması istedi. Hürriyet Mahallesi ve çevresinde oturduğu belirtilen 70 kişi gün içerisinde ishal ve kusma şikayetiyle Tekirdağ Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu. İçme suyundan etkilendikleri belirtilen hastalar ayakta tedavi edilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Su kaynaklarından büyük vurgun… Debinin üzerinde su çekiliyor

sapanca

Sakarya’daki su kayankalarında büyük vurgun ortaya çıkarıldı. Bazı firmaların kaynaklardan ruhsat sahası dışında ve kiralama yapmadan su aldıkları, bazılarının da kiralamadaki debinin çok üzerinde su çektikleri ortaya çıktı. Türkiye’nin içtiği suların büyük bir bölümünü üreten Sakarya’da, valilik talimatıyla oluşturan ekipler su fabrikalarına yönelik su alma noktalarına 3 ay süren denetim yaptı. Denetimlerde il genelinde 158 su kaynağı belirlenirken, bazı firmaların ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu ilçeye 25 gün su verilemeyecek!

su

DSİ’nin Bodrum Su İsale Hattı yenileme çalışmaları nedeniyle ilçeye 25 gün süreyle su verilemeyeceği açıklandı. Bodrumlular bu duruma tepki gösterirken CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Hemen her hafta patlayan ve insanların canına kasteden hattın yenilenme çalışmaları için bu düzenlemeyi yapmak zorundaydık. Bir bölümünü okulların tatiline getirdik su sıkıntısını minimum seviyede tutmaya çalışacağız” dedi. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Daha fazla demokrasi’ talebine buz gibi cevap

Anayasa Mahkemesi'ne dilekce verenlere biber gazi

Son dönemde artan hukuksuzluklar ile fikir ve basın özgürlüklerine yönelik iktidar baskılarına karşı ‘Daha fazla demokrasi’ talep eden sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) dilekçe vererek basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis, basın açıklamasına izin vermedi. Buz gibi havada sadece basın açıklaması yapmak isteyen gruba, polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Polis, vatandaşları İncek Yolu üzerinde bulunan ... Devamını Oku »

  • Tweet

127 firmanın damacana suyunda mikrop!

damacana

127 firmanın damacana suyu mikroplu çıktı. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, ülke genelindeki ambalajlı sulardan alınan 5 bin 178 numuneyi inceledi. Yapılan analizlar, dikkat çekici bir tabloyu ortaya koydu. 2014 yılının ilk 6 ayında 127 firmaya ait 289 su numunesinde uygunsuzluk tespit edildi. Suların 199’unun mikrobiyolojik, 61’inin kimyasal, 8’inin fiziksel, 18’inin mikrobiyolojik ve kimyasal, 3 numunenin ise mikrobiyolojik ve fiziksel uygunsuzluk ... Devamını Oku »

  • Tweet