Pazar , 26 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Süleyman Şah Türbesi

Etiket Arşivi: Süleyman Şah Türbesi

Türkiye’yi Suriye politikası nedeniyle bekleyen iki tehlike

osman-koruturk-turkiye-suriye-politikasi-nedeniyle-laheyde-yargilanabilir_1601235_720_400

Emekli Büyükelçi, CHP Milletvekili Korutürk, Türkiye’nin dış politikası ve 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun etkilerini değerlendirdi. Suriye politikasında büyük yanlışlar yapıldığını belirten Korutürk, “Türkiye, uluslararası ceza mahkemesi sözleşmesine taraf olmasa da Lahey’de yargılanma ihtimali var” dedi.         Türkiye’nin Berlin ve Paris büyükelçiliği yapan CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Türkiye’nin dış politikası ve 17 Aralık’ın dünyadaki etkilerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ankara’ya Süleyman Şah bombası düştü…’YPG’liler tanklarla taşındı’ iddiası !

tank-670

Türkiye’nin yurt dışındaki tek toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu ve türbesinin terk edilmesi operasyonuyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre operasyon sırasında meydana gelen kazada yaşamını yitiren Başçavuş Halit Avcı’nın ailesinin avukatı Erkan Akkuş, “Dosya içeriği ve tanık ifadelerinde, askerin YPG ile ortak hareket ettiği görülüyor. Operasyonda YPG’li teröristler bazı tanklara kılavuzluk için bindirilmiş’’ dedi. Akkuş’un ... Devamını Oku »

  • Tweet

Süleyman Şah Türbesi’nin yapımı tamamlandı

RESIMID_15565318

Şah Fırat Operasyonu ile Türkiye’ye getirilen Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşlarının defnedileceği Suriye’nin Eşme Köyü’ndeki yeni türbenin yapımının tamamlandığı bildirildi. Çevre düzenlemesi yapılan türbeye Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşının da kısa süre içerisinde nakledileceği öğrenildi. Türkiye’nin sınırları dışında tek toprağı olan Suriye’nin Karakozak Köyü’ndeki Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nda görevli askerler, geçen 21 Şubat gecesi düzenlenen Şah ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbuğ Özel’i destekledi, Bahçeli’yi bombaladı!

28111846

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ tartışmasının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çok üzüldüm” dedi. Başbuğ, muhalefet partilerinin hiç bilgilendirilmediğine de dikkat çekerek, “Doğası gereği tepki gösteriyorsunuz. Muhalefetin her türlü sözü söyleme hakkı doğuyor” diye konuştu. Başbuğ ile Hürriyet gazetesinden Deniz Zeyrek’in haberi şöyle: 26’ncı Genelkurmay ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: Vatanı satmak yüksek faizle olur!

3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası’nın faiz politikasını eleştirmeyi sürdürdü. Suriye’de Süleyman Şah Türbesi’nin yerini değiştirdikleri için kendilerini vatanı satmakla suçladıklarını anımsatan Erdoğan, “Vatanı satmak yüksek faizle kötü yönetimle, emeği heba etmekle olur” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da valiler toplantısında konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi: Gece gündüz demeden kar kış demeden eşlerinizle beraber halkın içinde olacaksınız. Bazılarına bakıyorum: Eşlerini Ankara’da bırakıyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şah Fırat Operasyonu’na suç duyurusu

süleymanşah

Bursa Barosu avukatlarından Onur Seyrek, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’nin taşınmasıyla ilgili yapılan ‘Şah Fırat Operasyonu’ nedeniyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Görev yaptığı Bursa’nın Orhaneli ilçesinde adliyeye giderek savcılığa şikayette bulunan Avukat Onur Seyrek, “Yapılan operasyon sanki bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türbeyi çekin ama Öcalan görünmesin sakın !

askerocalan

Süleyman Şah’ın yeni türbesi için hummalı çalışma sürüyor. Asker, görüntü almaları için gazetecileri inşaat alanına götürdü. Öcalan ve Türk bayrağının yan yana görüntülenmesinin tepki çekmesi üzerine askerler önlem aldı. Bölgeye götürülen gazetecilerin PYD bayrakları ve Öcalan posterinin görünmeyeceği açıdan fotoğraf çekmesine izin verildi. DHA   Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Şah eleştirisi: Hem kaçıyor hem zafer diyor

22892270

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Hükümeti’nin Suriye’de Türkiye toprağı üzerindeki Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nu Türkiye sınırında Suruç’a komşu Suriye’nin Eşme köyüne taşımasını eleştirerek “Hem kaçıyorlar hem zafer diyorlar. Neyin karşılığında siz Türkiye Cumhuriyet’i toprakların terk ettiniz” dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemindeki konuları değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, özetle şöyle konuştu: Belgeler uyduruyorlar. İstediğiniz kadar uydurun belgeleri. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’dan Bahçeli’ye: Sen, Orgeneral Özel’in atılacak tırnağının bir…

cumhurbaskani-erdogan-muhtarlara-sesleniyor,EgY_i_eXyEiGlyLDcnD-EA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu için Suriye’de yapılan Şah Fırat Operasyonu’nu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cevap verdi. Erdoğan, “Sen şu anda Genelkurmay Başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi dahi olamazsın” dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda üçüncü kez muhtarlarla bir araya geldi. Gündemindeki konuları değerlendire Erdoğan özetle şöyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve Esad harekete geçti..Türkiye BM’ye şikayet edildi !

suri

Suriye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, BM Güvenlik Konseyi’nde düzenlenen açık oturumda yaptığı konuşmada Türkiye’nin yüzlerce asker ve askeri araçlarla Suriye topraklarına girdiğini belirterek, Suriye topraklarına “açık bir saldırıda” bulunduğunu savundu. Zaman Gazetesi’nde yer alan habere göre Caferi, “bu hareketiyle Türkiye’nin bölgedeki emelleri ile Türk rejimi ile IŞİD terör örgütü arasında var olan derin bağları da gözler önüne serdiğini” ... Devamını Oku »

  • Tweet