Pazartesi , 11 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Suriyeli muhalifler

Etiket Arşivi: Suriyeli muhalifler

Müthiş iddia: Türkiye’nin güneyinde Suriye’ye karşı ABD komutasında operasyon odası var

images

Suriye ordusu son dönemde ardı ardına yenilgiler yaşadı. Esad yönetiminin kontrolü kaybettiği bölgelerden sonuncusu Türkiye sınırındaki İdlib oldu. Peki cihatçı grupların başını çektiği muhaliflerin ilerleyişi neden ivme kazandı? Dünyanın önde gelen dış politika dergilerinden Foreign Policy’de yayınlanan bir makale son gelişmelere ışık tutuyor. Charles Lister’in kaleme aldığı yazıda Türkiye’yle ilgili de önemli iddialar var. Bunlardan biri, Türkiye’nin güneyinde, İdlip operasyonunda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suriyeli muhalifleri eğit-donat tarihi belli oldu

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, 1 Mart 2015 tarihinde Suriyeli muhaliflerin eğitimi ve donatılması programının başlayacağını açıklı. Ayrıntılar geliyor… CNNTÜRK Devamını Oku »

  • Tweet

ABD, Türkiye ile Suriyeli muhaliflerin eğitimi için tarih verdi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Suriyeli muhaliflerin eğitilmesi ve teçhizatlandırılması konusunda Türkiye ile anlaştıklarını açıkladı. Yakın zamanda imzaların atılmasını beklediklerini ifade eden Psaki, eğitimlerin Mart ayı itibariyle başlayacağını dile getirdi. ‘Eğit-donat’ olarak bilinen ve Suriyeli muhaliflerin IŞİD ile daha etkili bir şekilde mücadele etmesi için eğitilmesi ve teçhizatlandırılmasını içeren programın görüşmelerinde sona gelindi. Washington’daki yoğun kar yağışı sebebiyle telekonferans ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eğit-donat mutabakat zaptı imzalanıyor

muhalifler

Esad rejimi karşıtı Suriyeli muhaliflerin askeri eğitimi ve donatılmasına ilişkin mutabakat zaptının bu ay içinde imzalanması bekleniyor. Buna göre eğitim üç yıl sürecek. Ayrıntılar geliyor… CNNTürk Devamını Oku »

  • Tweet