Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: SYRİZA

Etiket Arşivi: SYRİZA

Demirtaş: Onlar televizyona çıktığında elektriği ziyan etmeyin, kapatın

demirtaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmir’de partisinin düzenlediği mitingde konuştu. Mitingde Yunanistan’ın sosyalist iktidar partisi Syriza’da temsilci bulunuyor. Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarından satır başları şöyle: Siz üretiyorsanız adil bir paylaşımla siz yönetin istiyoruz. Bursa’da metal işçilerinin başlattığı direnişe İzmir’deki işçiler de ses vermeli. İzmir’deki işçilerde “işçiler ayakta” demeli. Barışa bir an önce ulaşmamız lazım. Ülkemizin hiçbir yerinde şiddet çatışma olmamalı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP İzmir mitinginde ilginç kareler

CFsCdLSXIAAE3LH (1)

HDP İzmir mitingini gerçekleştirdi. SYRİZA temsilcisi Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Yiannis Bournous’un da katıldığı mitingde ilginç kareler dikkat çekti. İşte o fotoğraflardan bazıları…   Canlı yayın için tıklayın   FOTOĞRAF: TWİTTER Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

HDP mitinginde SYRİZA süprizi…Daveti kabul etti

demirtaş

SYRİZA, HDP’nin 23 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapacağı mitingine davetini kabul etti. SYRİZA, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 23 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu Meydanı’nda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılacağı İzmir Mitingi’ne davetini kabul etti. HDP, İzmir’de yapacağı miting için SYRİZA lideri Alexis Tsipras’a davet göndermişti. Mitinge, SYRİZA Merkez Komite Üyesi ve Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Yiannis Bournous’un katılacağı belirtildi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kıbrıs’ta rüzgâr soldan esiyor

21trfs1mustafaakinci

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 7’nci cumhurbaşkanını belirlemek için önceki gün yapılan seçimlerin ilk turunda, en fazla oyu mevcut Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile ve bağımsız aday Mustafa Akıncı aldı. Tıpkı Yunanistan’daki SYRİZA gibi sol partiler ile geniş halk kitlelerinin desteğini arkasına alan Mustafa Akıncı, seçimin önceki günkü ilk turunda Derviş Eroğlu’nun hemen ardından gelerek ikinci oldu.   Hiçbir adayın cumhurbaşkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Seni sevmeyen ölsün SYRİZA

sezin-öney

Atina’da, Yunan gazeteci meslektaşlarımın, 25 Ocak’taki genel seçimlerin beklenmedik galibi, SYRİZA’nın ilk aylardaki iktidarındaki performansıyla ilgili yorumlarını dinlerken, gülümsemeden edemedim. SYRİZA’nın karizmatik lideri, ülkenin genç Başbakanı Aleksis Çipras’ın, iki aylık liderliği boyunca yaptığı ilk tercihlerini son derece yapıcı ama sert biçimde sorguluyorlardı. Türkiye’de ise, Çipras ve SYRİZA heyecanı, rüzgârı malum hiç de azımsanacak derecede değil. Öyle ki, 15 yıllık dış ... Devamını Oku »

  • Tweet

SYRIZA genel merkezi işgal edildi

syriza

Yunanistan’da iktidar partisi Radikal Sol Koalisyon’un (Syriza) genel merkezi, 50 kişilik bir grup eylemci tarafından işgal edildi. Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Kumunduru Meydanı’nda bulunan Syriza’nın genel merkez binası kendisini anarşist olarak tanımlayan yaklaşık 50 kişilik bir grup tarafından işgal edildi. “F” Tipi cezaevlerinin kapatılması talebiyle genel merkez binasına giren eylemciler, “F Tipi cezaevleri hemen kaldırılsın”, yazılı pankartları binaya astı.  Polis, herhangi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’den Tsipras’a büyük jest

tsipr

Türkiye, yeni Yunan hükümetine ciddi bir jestte bulunarak, Atina’da büyük gürültü kopartılan Ege’deki askeri tatbikatlar ile ilgili seyir duyurusunu (A889/15 sayılı NOTAM) iptal etti. Hürriyet’ten Yorgo Kırbaki’nin haberine göre Yunan hükümetinin Pazar günü NATO, ICAO ve AB’de Türkiye aleyhinde protesto girişimlerinde bulunmasına neden olan seyir duyurusu dün A904/15 sayılı yeni bir NOTAM ile geri çekildi. Yunan Hükümet Sözcüsü Gavril Sakelaridis, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yunanistan’da Tsipras’a öyle bir protesto geldi ki !

tsiprasssssss

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Yunanistan Komünist Partisi (KKE) tarafından Başbakan Alexis Tsipras liderliğindeki Syriza’ya karşı protesto gösterisi düzenlendi. Evrensel’de yer alan habere göre, parlamentonun bulunduğu Sintagma Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, hükümet, AB ve IMF karşıtı sloganlar attı. Gösteride bir konuşma yapan Yunanistan Komünist Partisi Genel Sekreteri Dimitris Kuçubas, parti taraftarlarının dışında farklı kesimlerden eyleme destek verenlere teşekkür etti. Kemer sıkma önlemleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Destek açıklamasından sonra bir ilk daha..SYRİZA Diyarbakır’da HDP ile buluştu

Yunanistan’da iktidara gelen SYRİZA partisinden bir heyet, Kobani’ye destek amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti. Heyet Başkanı ve SYRİZA Milletvekili Giorgos Karatsioubanis, “Kürtler ve Yunan halkı arasındaki köprü önemli. Bizleri deniz bölmüş olabilir, ama ortak kültürlerimiz var” dedi. Kışanak ise Yunan halkının tarihte büyük acılar çektiğini belirterek, “Yunanistan’da faşizme karşı direniş ile Kobani’deki direniş de bizin için ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve SYRİZA Türkiye’de hangi partiyi desteklediğini açıkladı !

tysipras

Yunanistan’da büyük bir seçim zaferi kazanan SYRIZA Dış İlişkiler Sorumlusu Trigazis, kadın hakları, ekoloji mücadelesi ve barışı kendilerine hedef seçmiş sol görüşün her yerde zaferini istediklerini ve 2015 genel seçimlerinde HDP’nin yanında durduklarını söyledi. Avrupa Sol Partisi’nin ikinci Akdeniz konferansı 20-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul Taksim Hill Otel’de gerçekleşti. Rojava kanton temsilcileriyle bir araya gelen SYRIZA Dış İlişkiler Sorumlusu Panos ... Devamını Oku »

  • Tweet