Cumartesi , 27 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: tahşiye

Etiket Arşivi: tahşiye

‘Kullanışlı aptallar’

mehmet baransu

Yazıya başlamadan şu notu düşeyim. Başlık bana ait değil. Muhatabın, muhatapların kendileri için kullandıkları bir tanımlama bu. Fuat Avni sosyal medyadaki hesabından “Tahşiye operasyonu” kapsamında gözaltına alınacağımı yazdığında ilk tepkim “tahşiye ne” olmuştu. İlk kez duyduğum bir kelimeydi. Operasyonla birlikte kelimenin anlamını öğrendim. İktidarın senaryosuna göre Fethullah Gülen, 2009 yılında bir konuşma yapmış, Zaman gazetesi bu konuşmayı haberleştirmiş, ardından Samanyolu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tahşiyeciler kimdir

MÜCAHİT-BİLİCİ

HABER ANALİZ Nurculuk bir iman hareketidir. İslamın özü olan imana ilişkin hakikatleri merkeze alan bir yenilenme hareketidir. Said Nursi Nurculuğun Risale-i Nur eserleri etrafında oluşan bir okuma ve yaşama pratiği olmasını istediği için mümkün mertebe kendisini aradan çekti. Şahıs bağımlı bir hakikat anlayışını istemedi. Said Nursi’den sonra R. Nur eserlerini okuyan talebeleri gruplara bölündü. Bu şekilde çeşitli gruplar varlıklarını devam ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Dumanlı ve Karaca’nın ifadeleri

Ekrem DumanlI

25 Aralık dosyasına takipsizlik veren savcıya 6 saat boyunca ifade veren Dumanlı’ya, “Gülen’den talimat alıyor musunuz”, “Dershane konusunu neden günlerce işlediniz” ,” Polislerle ilgili neden günlerce yayın yaptınız” diye soruldu. Gülen’in illegal olduğu belirtilen konuşması Dumanlı’nın ifadesinde de delil oldu 14 Aralık 2014’te medyaya yönelik operasyonda gözaltına alınan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile STV Yayın Grubu Başkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet