Perşembe , 12 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: talimat

Etiket Arşivi: talimat

Savcı Takçı: MİT TIR’larını Erdoğan’ın talimatı üzerine bıraktık

gorevden-alinan-savci-aziz-takci-yanlis-yapmadim-fotograflar_7572_dhaphoto3-660x330

Kamuoyunda MİT TIR’ları olarak bilinen olayın savcısı Aziz Takçı, el konan TIR’ları dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine bıraktıklarını açıkladı. Alınan bir ihbar üzerine, 19 Ocak 2014’te sonradan MİT’e ait olduğu anlaşılan 3 TIR’da arama yaptırdığı için önce sürgüne gönderilen, ardından da hakkında soruşturma başlatılan Savcı Aziz Takçı, görevini yaptığını vurguladı. Eski Adana Cumhuriyet Savcısı Takçı, Cumhuriyet gazetesinden Ahmet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu: İç Güvenlik Yasasıyla birini çırılçıplak arayabilirler

kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, usulüne göre verilmiş hakim kararı olmadıkça kimsenin üstünün, özel eşyalarının aranamayacağına ilişkin anayasa hükmünün, yeni çıkarılacak olan iç güvenlik yasasıyla çiğneneceğini belirtti. Kılıçdaroğlu bu yasayla vali veya emniyet müdürünün sözlü talimatıyla bir kişinin çırılçıplak aranabileceğini vurguladı. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında yaptığı konuşmada Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) icraatlarını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, özetle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Adalet Bakanlığı’ndan flaş Deniz Seki kararı !

denız

Adalet Bakanlığı, Cezaevleri Genel Müdürlüğü’ne talimat vererek Deniz Seki’nin beste yapabilmesi için ortam hazırlanmasını istedi. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bugün köşesinde Deniz Seki’yle görüşen gazeteci Tahir Sarıkaya’nın anlattıklarını yazdı.  Seki, AYM’nin yeniden yargılanmasına karar vermezse ya da Cumhurbaşkanı özel af yetkisini kullanmazsa 2018’e kadar cezaevinde kalacak. İşte Eyüboğlu’nun o yazısından ilgili bölüm: Salı öğle saatlerinde cep telefonum çaldı. Baktım Tahir Sarıkaya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özbek Hoca’yı vurma talimatı Mişa’dan…

MISA

Özbek  Hoca olarak bilinen Abdullah Buhari’nin 10 Aralık 2014 günü Zeytinburnu’nda bulunan İhsan İlmi Hizmetleri Yardımlaşma Derneği’ne girerken öldürülmesine yardım ettiği gerekçeyle tutuklanan Eldar A.’nın sorgusunda cinayetle ilgili her türlü detayı anlattığı öğrenildi. Suikastin gerçekleşmesine işlenmesine yardım etmekle suçlanan Eldar.A.’nın polis sorgusunda Sobir S., ile suikastten 3.5 ay önce Sultan K. aracılığı ile Antalya’da tanıştığını söylediği öğrenildi. Eldar. A.’nın ifadesinde, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gül’ün tüm izleri siliniyor mu ? O talimatı da kaldırıldı !

erdogangul

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Dışişleri Bakanlığı döneminde büyükelçiliklere verdiği “cemaat okullarını ziyaret edin” talimatının kalktığını söyledi. Çavuşoğlu, cemaatin mağdur ettiği Dışişleri çalışanlarına da iade-i itibar istedi. Çavuşoğlu, Gül’un 2003 yılı nisan ayında bütün büyükelçiliklere verdiği, “okulların bir Türk müessesesi olarak tanıtılılarak, ziyaret edecek resmi heyetlere refakat edilmesi” talimatı için şöyle konuştu: “Paralel Yapı, Amerika’da, Avrupa’da başka yerlerde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Acil ‘insanlık aranıyor’… Utandıran genelge !

koban

Evrensel Gazetesi’nde yer alan habere göre Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na ait yazıyla yardım yapılması bir yana 230 bine yakın Şengal ve Kobanêlinin sağlık hizmetlerinden yararlanmaması yönünde talimat verildiği ortaya çıktı. Başkanlık, 11 Aralık tarihinde, 81 il valiliği aracılığıyla valiliklere bağlı il afet ve acil durum müdürlüklerine gönderdiği yazıyla “geçicisi koruma statüsü”ne dahil edilmeyen yaklaşık Şengal ve Kobanêlinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’dan yargıya talimat gibi açıklama

erdoğan

HDP ile hükümet arasındaki iç güvenlik paketi tartışmalarını yorumlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Molotof kokteyliyle bu ülkede siyaset yapamayız. Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacak-tır” dedi. Uluslararası Petrol Sempozyumu’nun ardından soruları yanıtlayan Erdoğan, hükümet ile HDP arasındaki iç güvenlik reformu tartışmalarını değerlendirdi. Erdoğan paketi eleştiren HDP’ye “Bu düzenlemeyi bozmaya gayret edenler, bunun yegane sorumlusu olacaktır. Molotof-kokteyleriyle bu ülkede siyaset yapamayız. Böyle ... Devamını Oku »

  • Tweet