Pazar , 22 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tapeler

Etiket Arşivi: tapeler

Öz bombalamaya devam ediyor : 17-25 Aralık’ta neler oldu

150217103015_zekeriya_oz_624x351_bbc_nocredit

BBC Türkçe, kamuoyunda Ergenekon davasının savcısı olarak tanınan Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin ikinci kısmı yayınlandı. Mahmut Hamsici’nin Öz ile gerçekleştirdiği röportajın ikinci kısmının konusu, 17-25 Aralık 2013 soruşturmaları. Zekeriya Öz o dönemde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla soruşturmayı yürüten savcılardan sorumlu Başsavcı vekiliydi. Ancak daha sonra hükümetin gözünde, hükümet karşıtı siyasi operasyonun parçası bir isme dönüştü. Önce düz savcı olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çiçek: Tapeler imha edilmeyecek, savcılığa gönderilecek

AKP’li dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasına günler kala, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’ten kritik uyarılar geldi. Milliyet gazetesine konuşan Çiçek, TBMM Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü’nün “imha edilecek” dediği delil tapeleri konusuna açıklık getirdi. “Tapeler savcılığa gönderiliyor, Meclis’te imha edilmeyecek” dedi. Türkiye’nin siyasi etik yasasına ihtiyacı olduğunu belirten Cemil Çiçek, Komisyon raporlarının da en kısa zamanda görüşüleceğini belirtti. “Süresi ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Erdoğan, oylamadan önce AKP’li genç vekilleri neden topladı’

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, AKP’li dört eski bakan hakkındaki soruşturma komisyonu oylamasından önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’li genç milletvekillerini sarayda toplayarak, dosyanın TBMM Genel Kurulu’na gelmesi halinde ret oyu vermelerini istediğini açıkladı. İnce, Almanya’nın Münih kentinde “Üç beş kişi” adlı bir sivil inisiyatifin düzenlediği “Halk Meydanı etkinliğinde konuk oldu. Hotel zur Post adlı otelin toplantı salonunun tıklım tıklım ... Devamını Oku »

  • Tweet