Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tarafsızlık

Etiket Arşivi: tarafsızlık

RTÜK’ün 4 üyesinden Erdoğan’a tepki: Seçim yasaları ihlal ediliyor!

1fc11cb1b35c8a7b_480x270

YSK’de iki üyenin Erdoğan’ın seçim propagandası yaptığını söylemesinin ardından RTÜK’ün incelenmesi isteniyor.   Muhalefetin “tarafsızlığını çiğniyor” suçlaması eşliğinde toplu açılış törenleri düzenleyerek seçimlere yönelik propaganda sürdüren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a YSK’nın iki üyesinin ardından RTÜK’ten de tepki geldi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) dört üyesi “Erdoğan’ın bağımsızlığını bozarak 400 oy istemesi bir yana, muhalefet partilerine orantısız süreler verilmesinin yayın ilkelerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Böylesi olmadı. RTÜK üyeleri Erdoğan’ı YSK’ya şikayet etti…Hem de öyle bir sıfatla ki !

73611

RTÜK’ün muhalif partilere mensup 4 üyesi, “Erdoğan’ı durdurun” diye YSK’ya ortak şikayette bulundu. “Erdoğan’ın adı geçtiği zaman YSK başvuruları otomatik olarak reddediyor” diyen RTÜK üyeleri, bu duruma da bir formül buldu ve şikayet dilekçelerinde Erdoğan’ın adı yerine “Tarafsız olması gereken kişi” ifadesini kullandı. Sözcü’de yer alan habere göre RTÜK’ün CHP’li üyeleri Süleyman Demirkan, Ali Öztunç, MHP’li üye Esat Çıplak ve HDP’li ... Devamını Oku »

  • Tweet

RTÜK’ten ‘Gezi’ tarifesi: Gezi öncesi 16, sonrası 64 ceza

gezi

Fırat Kozak’ın Cumhuriyet’te yer alan haberine göre Halk TV’ye, Gezi olayları öncesinde 5 yıl boyunca yalnızca 12 ceza kesen kurul, Gezi sonrasında 1.5 yılda 64 ceza uyguladı. Cemaatin iki televizyon kanalına ise 1 yılda tam 177 ceza kesildi. RTÜK’ün AKP’li üyeleri tarafından “tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği” gerekçesiyle, üyeliğinin düşürülmesi için bir diğer üye Süleyman Demirkan’la birlikte hakkında soruşturma başlatılan Ali ... Devamını Oku »

  • Tweet