Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Tayyip Erdoğan

Etiket Arşivi: Tayyip Erdoğan

4G’de 4 milyar dolarlık kavga

indir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “zaman kaybetmeye gerek yok” sözleri üzerine askıya alınan GSM operatörlerinin merakla beklediği 4G ihalesinin altından da rant kavgası çıktı. Başkent’in kulislerinde dolaşan iddialara göre, 4G ihalesinin askıya alınmasında Saray ile Başbakanlık arasındaki rant kavgası etkili oldu. 4 milyar dolarlık rantı kimin alacağı netleşmedi. Bu nedenle ihale üç ay ertelendi. Bir anlaşmaya varılması halinde 4G ihalesi yeniden yapılacak. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Düşmanlar ve potansiyel düşmanlar

Murat Belge

    Tayyip Erdoğan’ın kavgalı olmadığı kimse kaldı mı Türkiye’de ya da dünyada? Henüz sırası gelmemişler olabilir tek tük, sağda solda. Ama sırası gelmemiş olmak, sırası gelmeyecek demek değil. Tayyip Erdoğan’ın dünyasında iki büyük yığın var: düşmanlar ve potansiyel düşmanlar. Bu hiç kimse için özlenir, özenilir bir durum olmamakla birlikte Tayyip Erdoğan şimdiye kadar bu kavgacılığının, bu hırçınlığının zararından çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’de Suriyeli muhalifleri eğit-donat projesi çökebilir

29207100

Türkiye’nin eğit-donat programı çerçevesinde Suriyeli muhalifleri yakında eğitmeye başlayacağına dair haberler çıkarken Hürriyet’e açıklama yapan bir Pentagon yetkilisi ‘düşmanın kim olacağı’ gerginliği yüzünden pazarlığın çökme noktasına geldiğini belirtti. Hürriyet gazetesinden Tolga Tanış’ın haberine göre ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi halen ilerleme sağlanamayan farklılıklar nedeniyle, ilk kez, programın Türkiye’de başlamayabileceğini söyledi. ABD ve Türkiye arasında ilk olarak 2014 Eylül ayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ... Devamını Oku »

  • Tweet

FT: ‘Kıbrıs’ta çözümü bu kez Türkiye engelleyebilir’

mustafa-akinci-nikos-anastasiadis-28042015

İngiltere’de yayımlanan Financial Times gazetesi yazarlarından Tony Barber, Kıbrıs’ta Mustafa Akıncı’nın cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve sonrasında yaşananları değerlendirdiği yazısında, Ada’da çözümü bu kez iki toplum arasındaki güvensizliğin değil, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs arasındaki sürtüşmenin engelleyebileceğini öne sürüyor. BBC Türkçe’nin aktardığı yazıda, Türkiye’nin Ada’nın bölünmüşlüğünü sona erdirme çabalarından hoşnutsuzluk duyduğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavrının belirsiz olduğu iddia edilen yazıda özetle şöyle deniyor: “1960’larda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ağrı’da çatışmaya gönderilen tim komutanı kim çıktı? Korkunç şüphe!

ağrı

Ağrı’da PKK ile asker arasında yaşanan çatışmada valililiğin talimatıyla bölgeye gönderilen timin komutanı üsteğmen hakkında Erdoğan’a hakaretten soruşturma açıldığı ortaya çıktı. Son dönemde Türkiye’nin her köşesinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği için tutuklanan vatandaş haberleri gelirken, Ağrı’da meydana gelen çatışmadan da bir “hakaret” hikayesi çıktı. TARAF’ın edindiği bilgiye göre, Ağrı Valisi Musa Işın’ın talimatı üzerine bir jandarma timi Ağrı’nın Diyadin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Altan: ‘Saraylarda oturabilmek için gencecik çocukları göz kırpmadan öldürtüyorlar’

ahmet-altan-medya-devletin-parcasi-oldu_1089007_720_400

Gazeteci yazar Ahmet Altan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimle başkan olmayacağını gördükçe orduya yanaştığını söyledi. Altan, ‘‘Son Ağrı olayında gördüğümüz gibi orduyu öne sürerek, çatışmaları hızlandırmaya, HDP’yi böyle geriletmeye uğraşıyorlar. Kan döküyorlar. Saraylarda oturabilmek için gencecik çocukları gözlerini kırpmadan öldürtüyorlar” dedi. GriHat’a konuşan Ahmet Altan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidara sert eleştiriler yöneltti. Altan, ‘‘Son Ağrı olayında gördüğümüz gibi orduyu öne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Economist: ‘Erdoğan’ın başkanlık saplantısı ülkede kaygı yaratıyor’

150410014227_tayyip_erdogan_624x351_ap_nocredit

Haftalık Economist dergisi son sayısında, Türkiye’de hafta başı uygulanan sosyal medya yasağından yola çıkarak, bu tarz yasakların Erdoğan yönetiminde “rutin” hale geldiğini ve Erdoğan’ın “başkanlık saplantısı”nın ülkede kaygıya neden olduğunu yazdı. “Rehin alınma olayı sosyal medya yasaklarının mazereti oldu” alt başlığıyla verilen makale, savcı Mehmet Selim Kiraz’ın 31 Mart’ta, adliyeye silah ve el bombalarıyla giren iki DHKP-C’li tarafından rehin alındığını ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’nin Ermeni adayı:’Erdoğan’ın o sözünü affetmiyorum’

selina_dogan

Türkiye Ermenilerinden Selina Özuzun Doğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterildi. “Kendimi sosyal demokrat olarak tanımlıyorum. Feministim” diyen Doğan, “Bütün dezavantajlı grupların vekili olmak ideal olan. Ben Türkiyeli bir Ermeniyim” diye konuştu. Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Affedersiniz Ermeni” sözüne ilişkin de “Ben o sözü affetmiyorum. Ama maalesef bunlar olacak” ifadelerini kullandı. ANKA’nın haberine göre CHP’nin İstanbul 2. Bölge birinci ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yasak mı.. O da neymiş ?Tam 533 dakika konuştu..99 TV canlı verdi!

2015-03-10-muhtar-10

Hemen her konuşmasında başkanlık sistemini yaşama geçirebilmek için isim vermeden Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) “400 milletvekili” isteyen, muhalefet partileriyle güncel siyasi gelişmeler üzerinden “polemiğe” giren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim yasaklarını “Cumhurbaşkanı” sıfatıyla delerek ekranlardan AKP propagandasını sürdürüyor. Cumhuriyet gazetesinden Fırat Kozok’un haberine göre seçim yasaklarının başladığı 10 Mart’tan itibaren 2 hafta boyunca, televizyonlar tam 533 dakika 38 saniye boyunca ... Devamını Oku »

  • Tweet

Her şey başkanlığa ipotekli

Murat Belge

“Başkanlık” Tayyip Erdoğan’ın zihnini baştan aşağı kaplamış olan konu. Yaklaşan seçim, artık bildik bir parlamento seçimi olmaktan çıktı: Erdoğan’ın “başkanlık sistemi”ni yapacak olan parlamentonun seçimi haline geldi. Geldi ama, bunu gerçekleştirecek oy oranına erişmek de AKP için gitgide güçleşiyor. Hedef güçleştikçe Erdoğan ölçüsüzleşiyor. Bülent Arınç’ın tepkisine yol açan ve daha çok “Barış Süreci”nin gidişatı üzerinde yoğunlaşan, “Haber vermediler. Bilmiyorum. Gördüğümü ... Devamını Oku »

  • Tweet