Salı , 21 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tbmm

Etiket Arşivi: tbmm

Emniyette deprem… 3 bin müdür emekli ediliyor

emniyet

TBMM’de büyük kavgalara neden olan İç Güvenlik Paketi’nin yasalaşmasının ardından, binlerce emniyet müdürünün durumunun görüşüleceği Yüksek Değerlendirme Kurulu toplandı. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında toplanan Kurul’da 4 bine yakın emniyet müdürünün dosyasının görüşüleceği ifade edildi. 3 bin dolayında emniyet müdürünün emekliye sevkedilebileceği belirtildi.   Milliyet’in aldığı bilgilere göre, İç Güvenlik Paketi’nin kabul edilen maddelerinin yasalaşmasının ardından, Emniyet’te üst ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gemiciklerinden sonra ‘üniversiteciği’ de oldu…

bilal-erdogan-in-oy-verirken-cekilen-fotografi_609570

TBMM’de sabaha karşı kabul edilen yasayla 8 yeni üniversite kurulmasına karar verildi. Bunlardan biri de TÜRGEV’in İstanbul’daki İbn Haldun Üniversitesi. Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine göre TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen yasalar çerçevesinde, İbn Haldun Üniversitesi, Türkiye Uluslararası İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, AKEV Üniversitesi ve Rumeli Üniversitesi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yok artık..TBMM’nin uğraştığı işe bak…Mönüden ‘Samanyolu Kebap’ çıkarıldı !

SONY DSC

TBMM üyeler lokantasında milletvekillerine ve konuklarına sunulan bir yemek ‘paralel’ tartışmasının parçası haline geldi. Samanyolu kebap, AKP Sinop Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Ersoy’un tepkisi üzerine Meclis’in menüsünden çıkarıldı. Habertürk Gazetesi’nden Saliha Çolak’ın haberine göre, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, lokanta menüsünde ‘Samanyolu kebap’ adıyla bir yemek olduğunu fark edince tepki gösterdi. Kuşüzümlü, pilavlı ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP ve MHP çileden çıkmıştır…Grup Yorum’dan TBMM’de konser

grup yorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 30. yıl kutlaması için stat bulamayan Grup Yorum’a Meclis’te konser verdirtti. Grup Yorum’a Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Elazığ stadyumları için türlü gerekçelerle izin verilmedi. Devamını Oku »

  • Tweet

Tazminat isteyen Reza Zarrab’a yargıdan olumsuz cevap!

page_reza-zarrab-sabaha-konustu-sucu-hukumete-yik-tahliye-edelim-dediler-kabul-etmedim_021819778

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının sanıklarından Reza Zarrab, kendisi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 14 adet soru önergesi veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında, İstanbul 22. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davayı kaybetti. TBMM’nin yürütmeyi denetleme yetkisini kullanma yollarından bir tanesinin de soru önergeleri olduğuna dikkat çeken mahkeme, “Denetim yetkisi kapsamında bahsi ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD’den AKP’yi şoke eden tepki:’Çok endişeliyiz’

obamakızdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dün kabul edilen ‘İç Güvenlik Paketi’ için, ABD’den ‘özgürlüklere getirilen engeller, demokratik toplumları güçlendirmez, daha da zayıflatır” yorumu geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Basınla İlişkiler Direktörü Jeff Rathke, başkent Washington’da düzenlediği basın toplantısında kamuoyunda ‘İç Güvenlik Paketi’ olarak bilinen Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’nin kafa öyle karışmış ki…Yanlışlıkla CHP önergesini kabul ettiler!

112

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında AKP’li vekiller, CHP’nin görüşmelerin devam etmesi yönündeki önergesini yanlışlıkla kabul etti. Bu durum Meclis’te tartışma çıkardı. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, “Görüşmeye devam edilmesini oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler, kabul etmeyenler?” dedi. AKP’li milletvekillerinin oylarıyla görüşmeye devam edilmesine karar verildi. Kabul edilmesiyle bir anda Genel Kurul karıştı. AKP’liler karara itiraz etti. MHP Grup ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray doymuyor….Artık ‘Örtülü ödeneği de’ var…Bütçesi yüzde 100 arttı

tayyıportulu

Meclis’te sabaha kadar görüşülen torba yasada son dakika önergesiyle sürpriz bir düzenlemeye gidilerek, başbakan gibi cumhurbaşkanına da örtülü ödenek getirildi. Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın haberine göre Anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle düzenlemeye sert tepki gösteren muhalefet, örtülü ödenek önergesini kabul eden AKP’lilere, “Davutoğlu’nun haberi var mı yok mu” sorusunu da yöneltti. ÖNERGE ÜÇ AYLIK BAKANDAN Seçim döneminde görev yapmak üzere atanan İçişleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Çıkar donunu..Arama var’ yasası geçti..CHP AYM’ye götürüyor

arama

Kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi” olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Toplam 231 oy kullanıldı. 199 kabul, 32 red oyu çıktı. Tasarı, Komisyon’a çekilen 63 maddenin metinden çıkarılmasıyla, 69 madde olarak yasalaştı.Yasaya göre, elle dıştan kontrol hariç kişinin üstü ve eşyası ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

TBMM’de çok ağır sözler: ‘Milli Sıvışma Bakanı..Yuh ulan yuh’!

msbyılmaz

Meclis Genel Kurulu’nda, MHP ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz arasında Ege Adaları tartışması çıktı. Milli Savunma Bakanı’nın, “Yunanistan’ın fiilî uygulamaları vardır” sözüne itiraz eten MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Biz Türk milletinin temsilciyiz, Sayın Bakan özür dilesin. Özür dilemediği takdirde, lütfen, İç Tüzük hükümlerine göre cezai hükümleri tatbik edin” dedi. Anka’nın haberine göre Meclis Genel Kurulu’nda dün gece Torba ... Devamını Oku »

  • Tweet