Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tecavuz

Etiket Arşivi: tecavuz

Utanç aynı… Adres farklı… Elazığ’dan sonra Antalya

tecavüz

Antalya’da evli ve 3 çocuk babası Oktay D., yılbaşı akşamı için kendisine bulduğu 2 hayat kadınından memnun olmayınca, aracılık yapan üniversite öğrencisi G.Ö.’ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı. G.Ö.’nün, tehditlerinden korktuğu Oktay D.’ye 16 yaşında bir arkadaşını da götürdüğü, D.’nin bu kız çocuğuna da tecavüz ettiği iddia edildi. Antalya’da madeni yağ satışı yapan 39 yaşındaki Oktay D., geçen aralık ayında Burdur’dan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu tecavüz davası insanı çıldırtır

tecavüz

Bir köyde 8 yaşından itibaren 7 yıl boyunca tecavüze uğrayan ailesi başta olmak üzere kimsenin sahip çıkmadığı duyup da sustuğu tecavüz olayında haklarında dava açılan 19 sanığın tutuksuz yargılandığı ortaya çıktı. Olayı anlattığı ağabeyinin de tecavüzüne uğrayan annesi tarafından suçlanıp dayak yiyen S.A ile görüştüklerini anlatan avukat Hülya Işık Yıldırım, çocuğun yaşadığı ağır travmanın sonucunu şu sözlerle anlatıyor; “Kız çocuğu ... Devamını Oku »

  • Tweet

BİR KÖY TECAVÜZÜ YEDİ YIL SEYRETTİ

tecavüz

Elazığ’ın Karakoçan İlçesi’ne bağlı bir köyde, 15 yaşındaki S.A. adlı kızın 8 yaşından itibaren cinsel istismara uğramasıyla ilgili olarak aralarında 70 yaşındaki bir kişinin bulunduğu 9 sanık hakkında “Nitelikli Cinsel istismar” suçundan dava açıldı. 11 şüpheli ise yaşlarının küçük olması nedeniyle dava dosyaları ayrıldı. Elazığ Cumhuriyet Savcısı Nevzat Kandırmaz tarafından hazırlanan iddianame Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye bu kararla sarsıldı..8 uzman çavuşun taciz ettiği küçük kıza:’Kendin gittin’

11bıngol

Bingöl’de 15 yaşındaki kız çocuğunun 8 uzman çavuşun cinsel istismarına maruz kaldığı davada mahkeme, ‘rıza’ olduğuna kanaat getirdi. Gerekçeli kararda, “Mağdurenin sanıklarla yaşamış olduğu olaylardan edindiği tecrübe ile başına gelebilecekleri öngörebilecek durumda olduğu, sanıklarla birden fazla bir araya gelmiş olması ile genel hayat tecrübesi birlikte değerlendirildiğinde cinsel ilişkinin mağdurenin rızası olmadan gerçekleştiğinin kuşkuya mahal bırakmayacak kesinlikte olmadığı” belirtildi. NE OLMUŞTU? ... Devamını Oku »

  • Tweet

70 yaşındaki engelli ve kör kadına tecavüz etti.Ne ceza aldı…Utanacaksınız!

1utanmaz

Diyarbakır’da 2014 yılının Ocak ayında felçli ve görme engelli 70 yaşındaki H.A.’ya tecavüz suçundan 21 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan sanık Abdullah T.’ye eylem teşebbüste kaldığı gerekçesiyle ve iyi hal indirimi uygulanarak 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Sanığa ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezası ise ertelendi. Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre; akrabaları ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadın cinayetleri durdurulamıyor; erkekler Mart’ta 27 kadını katletti

kadın

2015’in ilk üç ayında erkekler 74 kadın öldürdü. 27 kadının öldürüldüğü Mart ayında ise, kadınların yüzde 18.5’i ayrılmak istediği için öldürüldü; yüzde 18,5’i ise cinayetten önce katillerinden şikayetçi olmuştu. Erkekler Mart ayında 27 kadın ve iki bebek öldürdü; dokuz kadın ve kız çocuğuna tecavüz etti; 69 kadına zorla fuhuş yaptırdı; 47 kadın ve kız çocuğunu yaraladı; 60 kadın ve kız ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Tecavüzcümü öldürdüm’ diyen Nevin Yıldırım’a müebbet

nevin

Kendisine tecavüz ettiğini iddia eden akrabası Nurettin Gider’i öldürmekle suçlanan Nevin Yıldırım davasının son duruşmasında olay çıktı. Polis, karar duruşmasını izlemek isteyen aralarında avukatların da olduğu kadınları adliye önünde darp etti. Duruşma sonucunda, Yıldırım’a müebbet hapis cezası verildiği açıklandı. Kamuoyunda “Kesik baş” cinayeti olarak anılan davanın karar duruşmasına katılmak için Yalvaç’a giden kadınlar, Adliye’ye alınmadı. Yalvaç Adliyesi Başsavcısı Mustafa Manga’nın ... Devamını Oku »

  • Tweet

15 yaşındaki kız intihara kalkışınca çifte tecavüz ortaya çıktı!

RESIMID_15590531

Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nde ilaç içerek intihara kalkışan 15 yaşındaki Z.A.’nın tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Kız kardeşi 13 yaşındaki E.A.’nın kendisinin de tecavüze uğradığını söyleyince gözaltına alınan 3 şüphelilerden 2’si tutuklandı. Hem Z.A., hem de kardeşi E.A., devletin koruması altına alındı. Şarköy’de bedensel engelli anne ve babanın üç çocuğundan lise birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Z.A., geçen çarşamba günü çok sayıda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tecavüz mağduru,’Hakim amca..Beni azarlama’ diye mektup yazdı !

magdur-kiz_3432

Akşam Gazetesi’nin haberine göre; Karaman’da 15 yaşındaki Z.C.ye tecavüz ettiği iddia edilen 8 şüphelinin “ilişkide rıza olduğu” gerekçesiyle beraat etmesi vicdanları sızlattı. Mahkemede kendini ifade edemeyen Z.C.nin davanın hakimine, “Hakim Amca” diye başlayan bir mektup yazdığı ortaya çıktı. “BENİM GÜCÜM BU ADAMA YETMEZ Kİ..” Mektupta, Z.C. duygularını şöyle anlatıyor: “Hâkim amca ben yaşadıklarımı utandığım için, bir de polisler ve siz ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Özgecan’ın otopsi raporu….Tecavüz yok !

ozge

Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülerek cesedi yakılan Özgecan Arslan’ın, ölü muayene işlemi sırasında kimliğinin tespit edilemediği ortaya çıktı. Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre Tutanakta “Ceset aşırı derecede yanmış olduğundan ve yanığın kemiklere kadar inerek, kemikleri ortaya çıkardığı görüldüğünden kimlik tespit edilemedi” deniliyor. Cesetin tespiti için kıl, kan ve doku örneklerini değerlendiren Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı biyoljik raporla birlikte cesedin Özgecan’a ait ... Devamını Oku »

  • Tweet