Perşembe , 12 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: terörist

Etiket Arşivi: terörist

Kobane’de püskürtülen IŞİD Mahmur’a saldırdı

ısıdmahmur

Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD), geçtiğimiz yaz aylarında da saldırdıkları ve kısa bir süre ele geçirdikleri Irak’ın Mahmur kasabasına yönelik dün gece yeni bir saldırı girişiminde bulundu. Türkiye ’den giden Kürt mültecilerin de yaşadığı BM kampının bulunduğu, Erbil kentine 40 kilometre uzaklıktaki Mahmur’a etraftaki dağlardan sızmaya çalışan örgüt mensuplarının püskürtüldüğü belirtiliyor. Erbil yönetimine yakınlığıyla bilinen Rûdaw haber sitesine konuşan ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Tarafsız’ Erdoğan: ‘400 milletvekili lazım’

bursaerdogen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Orhan Gazi Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde halka hitap etti. İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar: ‘Benim gezilerimi çekemeyenler var. Bir parti vekil görevlendirmiş, YSK’ya başvuruda bulunmuşlar. Cumhurbaşkanı seçime kadar konuşmasın. YSK’da böyle bir başvuruyu kabul etmedi. Bunların durumu budur…İstiyorlar ki Cumhurbaşkanı Ankara’da koltukta otursun, başka işe karışmasın. Kağıtları imzalasın sadece istiyorlar… “Oturan yatan Cumhurbaşkanı olmayacağız” ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li vekile ‘Terörist’ şoku !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘aile dostumuzdur‘ dediği, 25 Aralık yolsuzluk operasyonunun ‘1 numarası‘ Suudi işadamı Yasin El Kadı‘ya ‘terörist‘ diyen CHP Milletvekili Veli Ağbaba hakkında fezleke düzenlendiği ortaya çıktı. Hürriyet gazetesinden Bülent Sarıoğlu’nun haberine göre El Kadı, geçen ekim ayında Etiler Polis Okulu arazisiyle ilgili yaptığı açıklamalarda kendisine ‘küresel terörist‘ diyen Ağbaba hakkında şikâyetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcı ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Terörist olma riski bulunan çocukları bildirin’

kreş

İngiltere’de parlamentoya sunulan bir kanun tasarısında, kreş yetkililerinden, ‘terörist olma riski bulunan’ çocukları bildirilmelerinin istendiği yer aldı. Tasarı, tartışmalara yol açtı. İçişleri Bakanlığı, terör karşıtı yeni yasalar çerçevesinde, kreş yetkililerinden sıra dışı bir istekte bulunmaya hazırlanıyor. Buna göre, kreşlerde çalışanlara “terörist olma riski bulunan” çocukları bildirme zorunluluğu getirilmesi gündemde. Independent’ta yer alan habere göre, yoğun tepki çeken tasarının öğretmenleri “ajanlara ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘AKP hükümeti ateisti tehdit olarak görüyor’

Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki hükümet

Hükümetlerin ateistler ve laikleri toplum için bir tehdit, hatta terörist olarak gördüğü ülkeler arasında Türkiye de yer aldı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde, ‘atesistlerle teröristleri bir tuttuğu’ sözleri de es geçilmedi. Uluslararası Hümanist ve Etik Birliği, 2014 ‘Düşünce Özgürlüğü Raporu‘nu yayımladı. diken.com.tr’nin aktardığı rapora göre ateist ya da ‘dindar olmayan‘ insanlar giderek artan biçimde siyasi liderler ve kamu görevlilerinin ... Devamını Oku »

  • Tweet