Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: thy

Etiket Arşivi: thy

Aday olacağı sanılan Hamdi Topçu şaşırttı: İşte yeni hedefi

28692826

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu’ndaki başkanlık görevinden istifa eden Hamdi Topçu, Doğan Haber Ajansı Genel Müdürü ve Kokpit programının yapımcısı Uğur Cebeci’ye istifasının milletvekilliği adaylığı ile ilgili olmadığını ve aday olmayacağını açıkladı. Uğur Cebeci’nin Hamdi Topçu (aşağıdaki fotoğrafta) ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları şöyle: “Geçici olarak vedalaştık. ‘Aday olmayacağım’” dedi. THY’nin Yönetim Kurulu eski Başkanı Hamdi Topçu artık kendi işlerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hamdi Topçu, THY’deki görevinden istifa etti… İşte nedeni

Hamdi Topçu

Hamdi Topçu, milletvekilliği aday adaylığı için Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti.  THY Genel Müdürlük binasında saat 14.00’te başlayan THY Genel Kurulu toplantısı devam ederken Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun istifa ettiği açıklandı. Buna göre Hamdi Topçu’nun yerine yeni bir Yönetim Kurulu Başkanı seçilecek. 1 Ocak 2010 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen Hamdi Topçu, evli ve 4 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yemen’deki 200 Türk tahliye edildi

1729333

Yemen’deki 200 Türk vatandaşı, başkent Sana’dan tahliye edildi. Tahliye edilen 200 Türk vatandaşı THY uçağı ile Türkiye’ye getiriliyor. İçinde diğer uyruklu vatandaşların da bulunduğu toplam 233 kişi başkentten havalandı. Uçağın akşam saatlerinde Türkiye’de olması bekleniyor. Türkiye’nin Sana Büyükelçisi Fazlı Çorman’ın çabalarıyla başkentten içinde 200 Türk vatandaşının da bulunduğu 233 kişilik grup, pasaport işlemlerinin yapılmasından sonra THY uçağına yönlendirildi. Sorunsuz bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

İzmir yolcuları dehşeti yaşadı!

thyucak

THY’nin İstanbul-İzmir seferini yapan yolcu uçağı, kalkıştan kısa süre sonra kuş sürüsü içine girince, pilot 40 dakika sonra Atatürk Havalimanı’na geri dönmek zorunda kaldı. THY’nin TK-2326 sefer sayılı “Hattuşaş” adlı A-330 tipi yolcu uçağı, saat 16.30’da İstanbul’dan İzmir’e hareket etmek üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. İçinde 250 yolcusu bulunan uçak, kalkıştan kısa sonra büyük bir kuş sürüsünün içine girdi. Uçağa çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP sonunda bunu da yaptı… THY uçağında ‘sefer duası’ !

thy-ucagi-671

THY’nin önceki gün İstanbul-Londra uçuşunda,koltuk arkası ekranlardan Peygamberin sefere çıkarken okuduğu ‘’Sefer duası’’ yayınlandı, ortalık karıştı. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre  Türk Hava Yolları’nın (THY) 15 Mart 2015 tarihli İstanbul Sabiha Gökçen- Londra Gatwick Havaalanı uçuşunda yolcuları şoke eden bir olay yaşandı. 11.15’te kalkan TK 1963 sefer sayılı uçakta, koltuk arkasında bulunan ekranlarda Hz. Muhammed’in sefere çıkmadan önce okuduğu dua, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Atatürk Havalimanı kapanıyor

28118446

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu (THY) Başkanı Hamdi Topçu, İstanbul’a yapılan 3’üncü havalimanının uçuşa açılmasıyla Atatürk Havalimanı’nın kapanacağını söyledi. Kastamonu Kalkınma Vakfı’nın düzenlediği Ortak Akıl Toplantısı’na katılan THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, kış sezonunda haftada 4 sefere inen Kastamonu- İstanbul seferlerinin, 28 Mart’tan itibaren haftada 7 güne çıkacağını açıkladı. THY olarak büyümeyi ve uçak seferlerini arttırmayı sürdürdüklerini belirten Topçu, 2015’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

THY 88 seferi iptal etti

thy

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da beklenen kar yağışı nedeniyle, yarın ve çarşamba günü Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılması planlanan 88 iç ve dış hat seferini iptal etti. Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da beklenen kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yarın ve çarşamba günü yapılması planlanan 88 iç ve dış hat seferini ... Devamını Oku »

  • Tweet

THY’den 83 sefere kar iptali

thy

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, Atatürk Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda bugün ve yarın yapılacak karşılıklı 83 seferini iptal etti. İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, Türk Hava Yolları’nın (THY) Atatürk Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda bugün ve yarın yapılacak 83 seferi karşılıklı olarak iptal edildi. THY’den yapılan açıklamada, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Havada büyük panik…THY uçağı acil iniş yaptı

thyucak

THY’nin Los Angeles-İstanbul seferini yapan uçağı İngiltere’ye acil iniş yaptı. Airporthaber.com sitesinin haberine göre,  THY’nin Los Angeles-İstanbul seferi yapan “TK 10″ sefer sayılı uçağı, sabah saatlerinde ABD’den havalandı.İngiltere hava sahasındaki arka kabin bölümünden gelen duman ikazını gören uçağın kaptan pilotu, kule ile irtibata geçti. Zorunlu iniş için izinlerin alınmasının ardından uçak, Gatwick Havalimanı’na sorunsuz indi. THY yetkilileri, uçakla ilgili gerekli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dikkat! Marmara’da lodos alarmı…Havada-denizde iptaller..

Beklenen şiddetli fırtına nedeniyle uçak ve feribot seferleri iptal ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bugünün akşamından 2 Şubat Pazartesi sabahına kadar yaptığı fırtına uyarısı üzerine, Türk Hava Yolları (THY) iç ve dış hatlarda 103 seferini karşılıklı iptal etti. THY’nin resmi internet sitesinde konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Meteorolojik raporlar ışığında, beklenen olumsuz hava durumunun Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını aksatma olasılığına karşın ... Devamını Oku »

  • Tweet