Perşembe , 2 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: TİB

Etiket Arşivi: TİB

Bülent Arınç: ‘Saray’a yaranmaya çalışan Gökçek hesabını verecek’

28532967

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, polemik yaşadığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için “ O hesabını verecek artık. O adam cumhurbaşkanına yaranmaya çalışıyor” dedi. Arınç, dün “Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım Süreci ve Başkanlık Sistemi” başlığıyla dün düzenlenen 124’üncü Bab-ı Ali Toplantısı’na katıldı. Toplantının ana gündem maddesi başkanlık sistemiydi ancak Arınç’ın, kendisini ‘paralelci’ olmakla suçlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnternete erişim yasağı koymak şimdi daha kolay!

2014-05-26-internet2

Başbakanlık ya da bakanların internete erişim yasağı getirmelerini sağlayan yasa Meclis’ten geçti. İnternet düzenlemesinin de yer aldığı torba yasa teklifi, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Yasalaşan teklifle, başbakanlık ya da bakanların talebiyle internete erişim yasağı verilebilecek. Erişim yasağı, yaşam hakkı, kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik, kamu düzeninin korunması gibi gecikmesinde sakınca bulunan hallerde getirilecek. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ankara’yı karıştıran transfer

tib

7 Haziran seçimlerinde, milletvekili adaylığına yeşil ışık alamayan bürokratların yeni gözdesi MİT oldu. AKP’nin, “örtülü olarak” dokunulmazlık sağladığı Türkiye’nin istihbarat teşkilatı, operasyonlarda görev alan bürokratların da yeni adresi haline geldi. Son olarak, AKP Hükümeti’nin “bir başka yere taşımayı” veya “gömmeyi” planladığı TİB’de, dinleme biriminde görev alan uzman ve bürokratlar MİT’e transfer oldu. Bu çerçevede bir kişi de MİT’e daire başkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadına şiddetin caiz olduğu ülke

Pelin Cengiz

“Bir tane kadın mıdır, kız mıdır bilmem” diyen, yerli yersiz her fırsatta natalist söylemleriyle kadının varoluşunu üremeye indirgeyen kişi bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek çıkıyor” diyen bu ülkenin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek. “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar” ... Devamını Oku »

  • Tweet

TİB mahkeme kararı olmadan internet kapatacak

12

Torba kanun teklifi, kabul edilirken, teklife göre, başbakanlık ya da bakanların talebiyle, mahkeme kararı olmaksızın internete erişim yasağı verilebilecek. Torba kanun teklifi, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. ntv.com.tr’nin haberine göre, yaşam hakkı, kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik, kamu düzeninin korunması gibi gecikmesinde sakınca bulunan hallerde başbakanlık veya ilgili bakanlıkların talebi üzerine, TİB (Telekominikasyon İletişim Başkanlığı), ... Devamını Oku »

  • Tweet

TİB eski daire başkanı tutuklandı

dinleme

Gölbaşı Sulh Ceza hakimliği “Casusluk ve Devletin birliğini bozmak, kriptolu ve normal telefonların usulsüz ” dinlenmesi iddialarına ilişkin soruşturma kapsamsında eski TİB daire başkanı İlhan Elieyioğlu tutuklandı. TİB eski Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu adliyeye sabah saatlerinde adliyeye gelip soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Harun Ceylan’a ifade vermişti. Kriptolu telefon soruşturmasında tutuklanan kişi sayısı 5 oldu. Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’dan muhalefete: Niye 276’yı bulamadınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’li dört eski bakanın Yüce Divan oylaması sonucuyla ilgili soruya “Ben sizden şunu beklerdim. Acaba 276 niye çıkmadı, bunu sormalıydınız. Veya 276’yı bulamayanlara bu soruyu sormanız gerekirdi” diye cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etiyopya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu ve soruları cevapladı. 10 yılı aşkın çabadan sonra Afrika ve ülkeleri ile yeni bir dönemim startını verdiklerini ... Devamını Oku »

  • Tweet

Duyduk duymadık demeyin…İnternet 4 saat içinde kapanacak!

ınternet

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Başbakanlık ve ilgili bakanlıkların talebi üzerine “kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik, kamu düzenin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi ve genel sağlığın korunması” gerekçesiyle, hakim kararı olmadan “içerik çıkarma veya erişimin engellenmesi kararı” verebilecek. Hürriyet’te yer alan habere göre Vakıf ve derneklerle ilgili son torba teklife eklenmek üzere yeni bir torba teklifi Meclis Başkanlığı’na verdi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

TİB’in interneti kapatma yetkisini iptal gerekçesi

Anayasa Mahkemesi (AYM), Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) ‘4 saat içinde internet sitesi kapatma yetkisi’ veren kararın iptal gerekçesini açıkladı. AYM’nin üç madde halinde sıraladığı gerekçe şöyle: “Milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması konularında; ilgili kurumların değerlendirmeleri gözetilmeksizin tek başına TİB’e erişim engellenme yetkisi verilmesi, Anayasa’ya aykırı. Bir sitede yer alan sakıncalı içerik nedeniyle şartları oluşmadan öncelikle en ağır yaptırım olan ... Devamını Oku »

  • Tweet

YENİ TÜRKİYE’NİN AK KULAĞINA 2 AY KALDI

DİNLEME

Hükümet, istihbarat devleti olma yolundaki adımlarına bu kez alternatif Telekom piyasasını ekledi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), iki önemli yönetmelikte değişiklikler yaptı. Kamu güvenlik ve istihbarat kurumları (MİT-emniyet-jandarma) ile TİB’in istediği sistemi kurmayan elektronik haberleşme hizmeti sunan ve alt yapı hizmeti sağlayan şirketlerin lisansları iki ay içinde iptal edilecek. Sabit telefon hizmeti (STH) vermek isteyen şirketler için en az ... Devamını Oku »

  • Tweet