Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tımes

Etiket Arşivi: tımes

New York Times: ‘Türkiye’nin Baş Basın Eleştirmeni Erdoğan’

new-york-times-erdogan-670

ABD’nin en önemli basın kuruluşlarından New York Times gazetesinin internet sitesinde “Türkiye’nin liderine göre, New York’tan yapılan eleştiri yayımlanmaya uygun değil” başlığıyla çıkan bir makalede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem Türk basınına hem de yurt dışında yayın yapan organlarına getirdiği eleştirilere değinildi. Başbakanlık ofisinden yeni cumhurbaşkanlığı sarayına taşınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hafta da yeni ve resmi olmayan bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Times Gazetesi Erdoğan’ı yine çıldırtacak..Öyle bir Demirtaş portresi çizdiler ki !

1TIMES

İngiliz Times gazetesinde, Türkiye’de 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler ile ilgili bir makale yer alıyor. “Kürt partisi, Erdoğan’ın mutlak güç hesaplarını engelleyebilir” başlıklı yazıda HDP’nin ‘iktidardaki İslamcı hükümet için benzeri görülmemiş bir yenilginin mühendisi olabileceği’ ifadesi kullanılıyor. BBC Türkçe’de yer alan habere göre, anketlerin 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde, AKP’nin göreve geldiği 2002’den bu yana ilk kez koalisyon kurmak zorunda kalabileceğini ... Devamını Oku »

  • Tweet

Times: Kürtler Kobani’de savaşı kazanmaya yakın

kobani

İngiliz Times gazetesi, Suriye’nin kuzeyindeki Kobani kentinde son olarak stratejik önemi yüksek Miştenur Tepesi’ni ele geçiren Kürtlerin, Irak Şam İslam Devleti’ni  (IŞİD) yenilgiye uğratmak üzere olduğunu yazdı. Times gazetesinin iç sayfalarındaki haberin başlığı, “Kürtler Kobani’de savaşı kazanmaya yakın”. Tom Coughlun ve Hannah Lucinde Smith imzalı haberde, ABD’nin hava saldırılarıyla destek verdiği Kürt savaşçıların 150 gün süren çatışmaların ardından Kobani’nin büyük ... Devamını Oku »

  • Tweet