Pazartesi , 20 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: trt

Etiket Arşivi: trt

CHP’li Tekin’den büyük isyan:’Her kuruşum zehir zıkkım olsun’

32gursel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP’nin reklamını yayınlamayan TRT’ye sert çıktı. Elektrik faturasından TRT’ye ödenen payı hatırlatan Tekin, “Dün elektrik parası ödedim. En azından kendi adıma söylüyorum, ödediğim o her kuruşu haram ediyorum onlara. Zehir ve zıkkım olsun. Başka hiçbir şey demiyorum.” dedi. Partisinin İstanbul milletvekillerinin tanıtım toplantısına katılan Gürsel Tekin, gündemle ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

TRT’den CHP reklamına sansür açıklaması

trt

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), CHP’nin “Milletçe Alkışlıyoruz” sloganlı reklamına sansür uygulayara yayınlamayı reddettikleri iddialarına yanıt verdi.   Sansür uygulandığına dair iddiaların çarpıtma olduğunu söyleyen TRT, kendilerine gönderilen ilk reklamı yayınladıklarını ancak daha sonra gönderilen 45 ve 59 saniyelik yeni reklamların ise YSK tarafından belirlenen yayın ilkelerine uymadığını söyledi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “TRT’nin herhangi bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

TRT, CHP’nin seçim reklamını yayınlamayacak

trt

TRT, CHP’nin Kartal’da yapacağı seçim mitingi için hazırlanan “milletçe alkışlıyoruz” videosunu yayınlamama kararı aldı. Kağıt üstünde “tarafsız” ve “devlet televizyonu” olarak geçen TRT, CHP’nin seçim reklamını AKP’yi eleştirdiği gerekçesiyle yayınlamayacak.   demokrathaber‘de yer alan habere göre, duruma Twitter hesabından tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “TRT, CHP’nin alkışlı reklam filmini yayımlamayacağını resmi yazıyla ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte TRT’nin sansürlediği CHP’li başkanın konuşması…İzlenme rekoru kırıyor..

123

Çanakkale zaferinin 100’üncü yıl anmasını canlı yayınlayan TRT, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın sık sık alkışlarla kesilen konuşmasını yayınlamadı. Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü kutlamaların merkezi Çanakkale idi. Törene Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, siyasi parti ve bazı ülkelerin ... Devamını Oku »

  • Tweet

TRT muhalefeti görmedi

trt

TRT’nin Sayıştay raporlarının Meclis Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu’nda (KİT) görüşülmesi sırasında muhalefet partileri, TRT genel müdürü Şenol Göka’ya başbakan, bakanlar ve diğer muhalefet partilerine kurumun ne kadar süreyle yer verdiğini sordu. Genel müdür rakamları çıkartarak iktidara ve muhalefete TRT’nin yayınlarında ne kadar yer verdiğini açıkladı. Muhalefet, iktidarın 7’de biri oranında yer buldu. TRT Genel Müdürlüğü’nün 2012 yılı hesaplarının Meclis KİT ... Devamını Oku »

  • Tweet

Güvenlik ve toplumsal barış  

Yüksel Taşkın

Türkiye’de bazı meselelere baktığınızda gördüğünüz şeyle, onu bin bir dereden su getirerek çarpıtanların yarattığı karmaşık resim arasındaki fark muazzam açılıyor. Sözgelimi TRT’nin haber bültenlerini dinlediğinizde, Süleyman Şah Operasyonu’nun anlatılış biçimine hayret ediyorsunuz. Bu olayı ne zafer ne de yenilgi gibi görmeden; basit bir önlem olarak geçiştirmemiz lazımken, koca koca adamlar abarttıkça abartıyorlar. Bu propaganda makinesini çalıştıranlar, kendilerini çok akıllı sanıyorlar ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den TRT’ye ‘baskın’ gibi ziyaret

trtchp

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel Tekin, partili milletvekilleri ile birlikte TRT Genel Müdürlüğü’ne bir ziyaret yaptı. TRT’nin yanlı yayınlar yaptığını anlatan bır açıklama yapan Tekin’i TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu karşıladı. Tekin, Genel Müdür gelmediği için kapıdan döndü. Fotoğraf:Rıza Özel (Hürriyet) Devamını Oku »

  • Tweet

MUHALEFETE ÖZEL OPERASYON BİRLİĞİ

03trfs09kilicdaroglu1-DHA

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve BBP Genel Başkanı Destici’nin, “MİT bize operasyon yapıyor” açıklamaları, gözlerin MİT’e ve AKP’nin “algı operasyonlarına” çevrilmesine yol açtı. Her iki parti de, “operasyon iddialarını” savcı gibi araştırdı. Bunun sonucunda AKP’nin algı operasyonu ve güvenlik birimlerinin bu operasyonlardaki rolü konusunda önemli bilgiler elde edildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na “ayakkabı fırlatılmasından”, yumruk atılmasına kadar birçok olayda “algı operasyonu”nun ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: “Gülen’i iade etmeyin, deport edin”

ERDOGANTRT

TRT yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen ile ilgili de konuştu. Erdoğan “Benim için iadesinden öte, deport edilmesi çok daha isabetli olur. Deport edilsin ve Amerika, en azından ‘Stratejik ortağım’ veya ‘Model ortağız’ dediği Türkiye’ye karşı görevini yerine getirsin. Şu anda Milli Siyaset Belgesi’ne girmiş olan böyle bir örgütün başı, artık bu noktada Amerika’da tutulmamalıdır. Çünkü Amerika-Türkiye ilişkileri ... Devamını Oku »

  • Tweet

KPSS’Yİ KALDIRIYORLAR…BEYEFENDİYE GİZLİ KPSS PLANI

erd

CHP’nin ardı ardına açıkladığı, “VIP Torpil Listeleri” ile köşeye sıkışan AKP, Bülent Ecevit’in Başbakanlığı döneminde uygulamaya konan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı (KPSS) kaldırmak için eylem planı hazırladı. KPSS’yi kaldırma eylem planı, “Beyefendiye Arz, çok gizli” notu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Taraf’ın ulaştığı raporda, KPSS’nin nasıl kaldırılacağı ayrıntılı olarak anlatıldı. Raporda, “Adaylarımız sınavda eleniyor. KPSS’nın bu nedenle kaldırılması zorunludur” ... Devamını Oku »

  • Tweet