Pazar , 1 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tsipras

Etiket Arşivi: tsipras

CHP,Tsipras’a gidiyor..Yanında öyle bir şey götürecek ki !

ırfan

Yunanistan’da  Başbakanlık koltuğuna oturan SYRİZA lideri Aleksis Tsipras ’dan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’a “Atina’ya gelsin, görüşelim” mesajı geldi. 9 ŞUBAT’TA ATİNA’DA Hürriyet’ten Okan Konuralp’in haberine göre  SYRİZA’nın seçim zaferi sonrası Tsipras’ın sekretaryasıyla temas kuran CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İnanç, “Sayın Tsipras  Başbakanlık koltuğuna yeni oturduğu için olağanüstü bir gelişme olması halinde programı değişebilir. Ancak görüşme ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Gerçekten bizden biriymiş …Babaeski’li çıktı !

tysipras

Yunanistan’da erken genel seçimleri kazanarak başbakan olan Aleksis Çipras, Trakyalı çıktı. Edirne’de yayımlanan Hudut Gazetesi’nin haberine göre, yakaladığı başarıyla tüm dünyanın ilgisini çeken Radikal Sol İttifak (SYRİZA) lideri Aleksis Çipras (40), Kırklareli’ye bağlı Babaeski’nin köyünden göç etmiş bir ailenin torunu. Gazeteye konuşan ÖDP Edirne İl Başkanı Nevzat Çolak, SYRİZA ile birlikte düzenledikleri bir etkinlik için 24 Eylül 2010’da Edirne’ye gelen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Syriza’nın AB ile masaya oturacak adamı belli oldu

varoufakis_tsipras

Yunanistan’da iktidara gelen radikal sol Syriza’nın Maliye Bakanı, kendisini ‘kazara ekonomist’ olarak tanımlayan Yanis Varufakis oldu. Kısa bir süre öncesine kadar Teksas Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olarak görev yapan Varoufakis’in Avrupa Birliği (AB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) ile en çok masaya oturan Syriza temsilcisi olması bekleniyor. Varufakis, Syriza’nın talep ettiği yeni yardım paketi şartlarını savunacak kişi olacak. Seçimlerden önce verdiği ... Devamını Oku »

  • Tweet

İlk ziyaret komünistlerin mezarına

yunanistan

Yunanistan’da seçimlerden zaferle çıkan SYRIZA’nın lideri Aleksis Tsipras, Başbakanlık yemin töreninin ardından ilk ziyaretini İkinci Dünya Savaşı’nda idam edilen 200 komünistin anıtına yaptı. Yunanistan’ın yeni  Başbakanı, SYRIZA lideri Aleksis Tsipras yemin töreninin ardından  Nazi birlikleri tarafından 1 Mayıs 1944 tarihinde idam edilen 200 komünistin anıtını ziyaret ederek, anıta kırmızı güller bıraktı. Devamını Oku »

  • Tweet

Tsipras’tan ilk bomba:’Ateistim…O yemini etmem!

syprıs

Yunanistan’daki erken genel seçimlerden zaferle çıkan SYRİZA lideri Aleksis Çipras, dini yemin etmedi. Ateist olduğu bilinen Çipras, sadece Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas’ın önünde siyasi yemin etti ve Başpiskopos’un huzuruna çıkmadı. KRAVAT YOK Başkent Atina’daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Papulyas huzurunda yemin eden Çipras, “her zaman Yunan halkının çıkarlarına hizmet edeceğine” dair söz verdi. İncil’e el basmadan yemin eden Çipras; her zaman olduğu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Tsipras’a çok çarpıcı kutlama tweti !

hdpdemırtas

HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yunanistan seçimlerinden birinci parti olarak çıkan Sol Koalisyon Syriza’nın lideri Aleaksis Tsipras’ı kutladı. Demirtaş Türkçe gönderdiği mesajında, “Yoksullar için, emekçiler için özgür bir dünyaya doğru yolun açık olsun kardeşim @atsipras” ifadelerini kullandı. Selahattin Demirtaş Tsipras’a aynı tweet’i Yunanca olarak da gönderdi. Devamını Oku »

  • Tweet