Salı , 28 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tsk

Etiket Arşivi: tsk

HDP’li Önder Ağrı’nın bilinmeyenlerini yazdı…İnanılmaz iddialar !

sırrıcumhuriyet

Ağrı Diyadin’de yaşanan olayla ilgili yeni açıklamalar yapan İmralı Heyeti üyesi Sırrı Süreyya Önder, “Genelkurmay’ın teşekküründen sonra bile yapılan ‘halk ucundan tutmuştur’ açıklamasıdır. İktidarın yaptığı bu açıklama valinin ‘katırlar intihar etti’ açıklamasından daha az kerih değildir” ifadesini kullandı. Zaman gazetesinden Doğan Ertuğrul’un sorularını yanıtlayan (20 Nisan 2015) Sırrı Süreyya Önder’in açıklamalarından satır başları şöyle: Geçen hafta Ağrı’daki operasyon ile başladı, ... Devamını Oku »

  • Tweet

TSK açıkladı…Köpeğe işkence yapan o asker bulundu

28843610

Genelkurmay Başkanlığı geçtiğimiz günlerde internet sitelerine yansıyan ve büyük tepki çeken ‘köpeğe işkence’ görüntülerine ilişkin açıklama yaptı. Hürriyet’te yer alan habere göre Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: 12 Nisan 2015 tarihinde sosyal medyada paylaşılan, askerler tarafından bir köpeğe işkence yapıldığına dair video görüntüsü tespit edilmiştir. Şırnak’ta bir üs bölgesinde çekilen söz konusu görüntüyle ilgili haberler, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yaralı askerleri HDP’lilerin taşıdığını TSK da doğruladı ve teşekkür etti !

TSK’dan yapılan yazılı açıklamada ‘Ağrı’daki çatışma sırasında yaralanan 4 personelimizin havadan tahliyesi sırasında vatandaşlarımızın yardımı takdire şayan bulunmuştur’ denildi. Devamını Oku »

  • Tweet

TSK: Ağrı’da güvenlik güçlerine PKK ateş açtı

çatışma

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Ağrı’nın Diyadin İlçesi’nin Yukarı Tütek Köyü’nde bugün yapılacak ağaç dikme etkinliği için bölgede güvenlik önlemi alan askerlere, PKK’lılar tarafından ateş açıldığını duyurdu. Çıkan çatışmada askerin yaralandığı belirtildi. Bölgeye çok sayıda takviye kuvvet gönderilirken, çatışma devam ediyor. Ağrı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Valilik, Diyadin İlçesine bağlı Yukarı Tütek köyünde, 11 Nisan 2015 günü düzenlenecek olan fidan dikme ... Devamını Oku »

  • Tweet

Günümüzde devlet sırrı, olsa olsa yolsuzluklar içindir

Namık Çınar

Eğer TSK’ın son durumu hakkında nitelikli ve doyurucu bilgi edinmek istiyorsanız, onun en tepedeki komutanı Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’in Savunma ve Havacılık Dergisi’ne verdiği mülâkatı mutlaka okumalısınız. İnternette de var, tavsiye ederim. Ama ben bugün sadece yazımı ilgilendiren kısmına değineceğim. Sayın general, ilkin jeostratejik konumundan kaynaklanan güvenliği nedeniyle Türkiye’nin “Uluslararası Askerî İşbirliği”ne zorunlu olduğunu belirtmekte; 28 ülkenin üye, 69’unun ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Önder’den korkunç iddia: TSK ateşkesi bozdu!

sırrı-sureyya

İmralı Heyetinde yer alan isimlerden HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “Bugün Kürtlere kükreyenler, bu ordunun başına çuval geçirildiğinde terbiyeden ölecek gibi sesini çıkarmadı. TSK, iktidar bloğu arasındaki çatışmayı Kürtlere ihraç ederek bundan kurtulacağını düşünüyor” dedi. TSK’nın Mardin’de operasyon yaptığını belirten Önder, “Mardin’de valinin onayı yani hükümetin de oluruyla başlatılan operasyon ateşkes koşullarının ağır bir ihlalidir” ifadesini kullandı. HDP’den Genelkurmay ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kabus geri mi dönüyor..TSK:’PKK Dağlıca’ya saldırdı’

pkk-askeri-usse-saldiri-991432

TSK tarafından yapılan yazılı açıklamada PKK’lıların saat  13.25’te Dağlıca / Yüksekova / Hakkâri Bölgesindeki askeri  unsurlara üç adet havan atışı yaptığı belirtildi. Açıklamada ‘Dağlıca’da bulunan havan tespit radarıyla belirlenen söz konusu havan atışlarının yapıldığı hedefler, 155 mm Fırtına Obüsü ve 120 mm havanlar ile derhal ateş altına alınmıştır’ denildi. Açıklamada ‘PKK’lılar   14.40’da  da Dağlıca Bölgesindeki unsurlarımıza Biksi makineli tüfekler ... Devamını Oku »

  • Tweet

TSK ‘Eşme Ruhu’na karşı çıkınca HDP öyle bir yanıt verdi ki!

suleyman-sah-turbesi-imha-edildi-6993902_x_6254_o

Abdullah Öcalan’ın Newroz mesajında Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun Suriye topraklarında yer değiştirmesi ile ilgili yaptığı ‘Eşme Ruhu’ sözlerine Genelkurmay’dan yanıt geldi. TSK’dan yapılan açıklamada,  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) PYD/PKK ile işbirliği yaptığı iddialarının gerçek dışı olduğu ifade edildi. Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasında, “Bazı basın yayın organlarında; hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının ’Eşme Ruhu’ açıklamasına atfen, Süleyman Şah ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savaştan beter…1141 asker intihar etti !

supheli-asker-olumleri--i444873-600x300

Asker intiharları, 2012 rakamlarına göre sivillerden 2.5 kat daha fazla. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın TBMM’ye verdiği bilgilere göre 2002-2012 yılları arasında TSK’da 983 asker  intihar etti. Son 3 yılda tespit edilen 158 intihar vakasıyla birlikte kayıtlara göre son 13 yılda intihar eden asker sayısı 1141’i buldu. Aynı sürede çatışmalarda ölen asker sayısı ise 818… Türkiye Barolar Birliği’nde (TBB)  yapılan ... Devamını Oku »

  • Tweet

TSK’nın 2 numarasının kardeşi AKP adayı

bayburt

Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’in kardeşi, emekli Albay Atilla Güler, Bayburt’tan milletvekili aday adaylığı için başvurdu. Hürriyet’in haberine göre, Güler’in Orgeneral Güler’in kardeşi olduğu bilgisini doğrulayan AKP kaynakları, “Aslında biz de bu adaylığa şaşırdık, çünkü Atilla Bey’i bugüne kadar siyasetle çok ilgili görmemiştik” dediler. ÖZGECANLI MESAJ Güler, geçen hafta yaptığı adaylık başvurusu sırasında il binasında düzenlenen basın toplantısında, 36 yıllık kamu ... Devamını Oku »

  • Tweet