Salı , 14 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tübitak

Etiket Arşivi: tübitak

TÜBİTAK’ta flaş gelişme…Bilim Bakanı öyle laflar etti ki…

tübitak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık A Haber canlı yayında TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak’ın görevinden ayrıldığını açıkladı. Işık, “TÜBİTAK Başkanı görevinden ayrıldı, en kısa zamanda yeni atama yapılacak. Başkan karşılıklı mutabakatla ayrıldı” dedi. Altunbaşak Ağustos 2011’den bu yana TÜBİTAK Başkanı olarak görev yapıyordu. İşte Fikri Işık’ın TÜBİTAK’la ilgili açıklamaları: Ergenekon böcek davasında kendi vicdanlarıyla bilgileriyle rapor yazmıyorlar. Aksine yukarıdan ... Devamını Oku »

  • Tweet

TÜBİTAK AVM’ye kurban ediliyor

tübitak

Türkiye’nin teknoloji üssü TÜBİTAK’ın Gebze’deki Marmara Araştırma Merkezi imar rantına kurban edilecek. Enstitünün arazisi çok değerli olduğu için Araştırma Merkezi kapatılıp yerine AVM, rezidans ve konut projeleri planlanıyor. İlk kez CHP milletvekili Binnaz Toprak’ın gündeme getirdiği olayın boyutlarının büyüklüğü de ortaya çıktı. Toprak’ın 8 milyon dolar değerinde dediği arazinin değeri bu rakamın 1000 katına ulaşıyor. İzmir-İstanbul yolunda, Körfez geçişinin yanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Işık: Eleman için zaman gerekiyor

bakan-fikri-isik-hard-disk-raporu-tubitakin-degil-bilirkisilerin_950146_720_400

Bilim Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK’a bağlı BİLGEM’in bir mahkemenin harddisk analiz talebine ilişkin “Ehliyetli elemanımız yok” demesini değerlendirdi. Işık, “Ona yönelik eleman takviyesini de süreç içinde yapıyoruz. Bunların yetişmesi için belli bir süre gerekiyor. O süre de bir boyacı küpüne daldırıp çıkaramıyorsunuz. Ayrıca TÜBİTAK’ın adli bilirkişilik sorumluluğu yok” dedi. TÜBİTAK’ın adli bilirkişilik sorumluluğu olmadığını belirten Bakan Işık, şöyle devam etti: ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sahtekar damada iki şok haber !

damat

Eski bakanlardan Nihat Ergün’ün yeğeni ile evli olan ve sahte diploması nedeniyle tutuklanan eski Kamu Sertifikasyon Yöneticisi Hasan Başaran’ın, bugüne kadar aldığı paralar araştırılıyor. Soruşturma kapsamında Savcı, MASAK’a yazı yazarak, Başaran’ın aldığı ücretleri nelere harcadığının belirlemesini istedi. Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre TÜBİTAK’taki Cemaat yapılanması iddialarıyla ilgili olarak sürdürülen soruşturmada, Kamu Sertifikasyon Merkezi’nin yöneticisi Hasan Başaran, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği ... Devamını Oku »

  • Tweet

Film gibi: Telekulak’tan tutuklanan kişi bakanın damadı ve sahtekar çıktı !

TİB ve TÜBİTAK’a yönelik son  operasyon sırasında sahte diploma ile TÜBİTAK’a girdiği ortaya çıkan ve tutuklanan Hasan Başaran’ın, eski Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün yeğeninin eşi olduğu ortaya çıktı. Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan’ın haberine göre Ergün, TÜBİTAK’a girmesini sağladığı iddia edilen damatla ilgili, “En ufak katkım yok” dedi. Tüm ailenin, gözaltına alındığında sahtekârlığı öğrendiğini belirten Ergün  şunları söyledi: ... Devamını Oku »

  • Tweet

TİB eski daire başkanı tutuklandı

dinleme

Gölbaşı Sulh Ceza hakimliği “Casusluk ve Devletin birliğini bozmak, kriptolu ve normal telefonların usulsüz ” dinlenmesi iddialarına ilişkin soruşturma kapsamsında eski TİB daire başkanı İlhan Elieyioğlu tutuklandı. TİB eski Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu adliyeye sabah saatlerinde adliyeye gelip soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Harun Ceylan’a ifade vermişti. Kriptolu telefon soruşturmasında tutuklanan kişi sayısı 5 oldu. Devamını Oku »

  • Tweet

Yasa dışı dinleme operasyonunda önemli gelişme

dinleme

TİBA ve TÜBİTAK’a yönelik operasyon kapsamında 11 kişi tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. TİB ve TÜBİTAK yönetici ve çalışanlarına yönelik operasyon kapsamında savcılığa sevkedilenlerden 11 kişi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. 15 kişi ise serbest bırakıldı. DHA    Devamını Oku »

  • Tweet

TÜBİTAK personeline evinin tadilatını yaptırdı

Türkiye’nin gözde bilim merkezi olan TÜBİTAK’ta sular bir türlü durulmuyor. Son olarak 17 Aralık telefon dinleme kayıtlarına verdiği “hece hece” raporuyla eleştirilerin hedefi haline gelen TÜBİTAK’ta bu kez de “tadilat krizi” çıktı. TÜBİTAK’ta işçi olarak çalışırken bir anda kurumun en etkili ikinci koltuğuna yani Genel Sekreterliğe atanan Arif Koyuncu’nun, yeni satın aldığı evi kurum personeline tadilat ettirmesi tartışmalara yol açtı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Böcek ve sorular

mehmet baransu

Böcek soruşturması nihayet başladı. Davaya şüphelilerden Hasan Palaz ve polislerin savunması damga vurdu. Bir de hâkimin sanıklara “onu söylemeyin, bu konuya girmeyin, devlet sırrı olabilir, Yasin El Kadı’yı tutanaklara yazamam” türü konuşması. Mahkemede TÜBİTAK Başkan Yardımcısı’nın bir müfettiş tarafından tehdit edildiği de ortaya çıktı. Mahkeme haberlerini okurken, daha önce dosyayla ilgili yaptığım incelemem aklıma geldi. Çelişkilerle dolu dosya… Bugün, konuyla ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Böcek’ davasına TÜBİTAK Başkan Yardımcısı’nın sözleri damga vurdu

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu belirtilen ‘böcek soruşturmasında’ yapılan vahim hata mahkemede ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu iddia edilen dinleme cihazıyla (böcek) ilgili 13 kişinin yargılandığı dava dün başladı. Vatan gazetesinde yer alan habere göre, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına dönemin TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan ... Devamını Oku »

  • Tweet