Perşembe , 7 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: tüsiad

Etiket Arşivi: tüsiad

‘Yavru’sun sen…

Murat Belge

    Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olduğundan beri, sanki Başbakan olduğu yıllardan daha fazla konuşmaya başladı. Üzerine yargı verdiği konuların sayısı da artırdı galiba. Başbakan’ken rakip siyasetçilere cevap yetiştirirdi. Şimdi her gün yeni bir konuyla çıkıyor karşımıza ve her gün bir başkasının haddini bildiriyor. Böyle her gün, her gün yapılan bir şey monotonlaşır, bıkkınlık verir. Normal olarak böyledir ama teslim etmek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Emniyet: ‘Yeni saldırı planları ele geçirildi’

abdde_yeni_saldiri_5_kisi_oldu_h10757

İstanbul’da gözaltına alınan iki DHKP-C üyesinin üzerinde bulunan flash diskte 18 sayfalık doküman bulunduğu açıklandı. İddiaya göre, dokümanlarda emniyet, askeriye ve MİT binalarına yapılacak saldırılara öncelik verilmesi isteniyor. İstanbul’da DHKP-C’ye yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında, Yenibosna otobüs duraklarında eylem hazırlığında olan 2 kişinin yakalandığı açıklandı. Polise göre, ele geçirilen flash diskteki dokümanlarda, örgüt üyelerinden, iktidar milletvekilleri, TÜSİAD üyeleri, emniyet, askeriye ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

İş dünyası şokta…Erdoğan’dan TÜSİAD Başkanı’na açık tehdit

erdoğan-1

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki konuşmasında TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes’e yüklendi. Erdoğan, “TÜSİAD Başkanı yaptığı açıklamalarla iş dünyasını tedirgin ediyor. Ağzından çıkanı kulağı duysun” dedi. “TÜSİAD BAŞKANI İŞ DÜNYASINI TEDİRGİN EDEN BİR TAVIR İÇİNDE” Şimdi Türkiye’de gerek ihracat noktasında, gerek ekonomiyle ilgili konularda, en hassas olması gereken kurumların ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan yine TÜSİAD’a çattı: Bunlar haddini bilmiyor

erdogaaaaaa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes’ın ekonominin gidişatına yönelik açıklamalarına cevap verdi. Erdoğan, “Bunlarda insaf yok. Sermayeleri 1’e 5 katladı şımarıklığı içinde bunları yapıyorlar” diye konuştu.   Cumhurbaşkanı TÜSİAD’ı şu sözlerle eleştirdi: Seçime 31 parti katılıyor. Nasıl oluyor da diktatör oluyoruz. Eski Türkiye’nin neyi daha iyiydi Allah aşkına. 10 senede bir darbe olan bir Türkiye. 16 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray bu başkanı da sevmeyecek

tüsiad

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Dünya Bankası tarafından düzenlenen “Küresel Ekonomik Beklentiler 2015: Mali Hareket Alanı Kullanmak ve Yaratmak” Konferansı’nda, Dünya Bankası tarafından hazırlanan “Küresel Ekonomik Beklentiler 2015 Raporu” açıklandı. Konferans’ta bir konuşma yapan Cansen Başaran Symes, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırım hazırlıklarının önemli olduğunu vurguladı ve ekledi: “Bugünlerde FED’in faizi artırabilirim, artırmaya yakınım, artırma ihtimalim güçlü gibi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan esti kükredi: ‘Sen kimsin ya sen kimsin ‘

erd

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜMSİAD’ın İstanbul’daki 6. Genel Kurulu’nda konuştu .Erdoğan özellikle Gülen cemaati ve TÜSİAD’a çok ağır sözlerle yüklendi. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: ‘Kardeşliğimiz Türkiye’nin istikbalidir. Ümmetin, tüm mazlumların tutunacağı yegane umut dalıdır . Önce yol arkadaşı, sonra yola çık. Çok bilinen bir söz vardır. Dostunu yolda tanırsın. Öyle lafla filan tanımak mümkün değil. Kimin de kardeşlik adı altında gizli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Paker: Sermayenin tek temsilcisi artık TÜSİAD değil

Can Paker 17 yıldır başında olduğu TESEV’den ayrılma kararı aldı. “Değişen koşullarda böylesi daha iyi” diyen Can Paker, “Artık sermayeyi tek başına temsil etmiyor” dediği TÜSİAD’ı da eleştirdi: “Siyasiler ile çatışan bir dernek olmamalı.” Akil İnsanlar Heyeti’nde de yer alan Paker, Kürt sorununun çözümü konusunda Türkiye’nin batısının da doğusunun da bu çok istekli olduğunu vurguladı. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler ... Devamını Oku »

  • Tweet

TÜSİAD’a 3.kadın başkan..Yardımcısı da Ali Koç

TÜSİAD’ın 45. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, Cansen Başaran-Symes’in sunduğu yönetim kurulu listesi seçildi. Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran-Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra TÜSİAD’ın üçüncü kadın başkanı oldu. TÜSİAD’ın başkan yardımcılığı görevine ise Ali Koç ve Şükrü Ünlütürk getirildi. Tuncay Özilhan’ın Başkanlığındaki TÜSİAD Yüksek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan ve hükümeti bombalayıp gitti!

HALUKK

TÜSİAD’ın bugün yapılan seçimli genel kurulunda  Başkan Haluk Dinçer  çok sert bir konuşma yaptı. .  Görevine bu konuşmayla veda eden Dinçer’in  özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetten büyük tepki alması muhtemel konuşmasından satır başları şöyle: Yaşadıklarımızın arka planında ekonomik kriz ve siyasi dengesizlikler var. Dünya ekonomisi 2008 krizini geride bırakamadı. Açıktan korumacılık yapılmıyor ama ticaret hacmi daralıyor. Kriz sadece ekonomiyle sınırlı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Geri adım atmadı

tüsiad

Son dönemlerde yaptığı açıklamalardan sonra eleştirilerin hedefi haline gelen TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, gazetelerin ekonomi müdürleriyle biraraya geldi. TÜSİAD’ın 2015 yılı iktisadi tespit ve beklentilerinden bahseden Haluk Dinçer, gündeme dair açıklamalarda da bulundu. Gazetelere verdiği röportajlarda paralel yapı ile ilgili söylemlerine gelen eleştirileri değerlendiren Dinçer şunları söyledi: “Tartışmaları anlamlı bulmuyorum. Yapılan eleştirilere saygılıyım ama polemiğe girmek istemiyorum. Ergenekon’a inandım, Balyoz’a ... Devamını Oku »

  • Tweet