Cumartesi , 10 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Ukrayna

Etiket Arşivi: Ukrayna

Merkel: İslam karşıtı gösterilerden uzak durun

merkel

Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni yıl konuşmasında İslam karşıtı gösterileri eleştirdi. Merkel, Pegida adı altında düzenlenen gösterilerin organizatörlerine ön yargı ve nefretin yön verdiğini söyledi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, kısaca Pegida olarak anılan “Batının İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar” isimli oluşum hakkındaki görüşünü yeni yıl mesajında dile getirdi. Pegida adı altında Dresden kentinde ortaya çıkan oluşuma katılım artıyor. Dresden’i örnek alan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama Rusya’ya yönelik yaptırım paketini onayladı

Barack Obama

ABD Başkanı Barack Obama, Ukrayna’ya silah ve diğer yardımlarla birlikte Rusya’ya yeni yaptırım içeren tasarıyı onayladı. Ancak Washington’ın şu anda bu paketi uygulamayı düşünmediği belirtildi. Ukrayna krizi sebebiyle ABD’nin finans, enerji ve savunma sektöründe yaptırım uyguladığı Rusya’da petrol fiyatlarının da düşmesinin ardından mali piyasalarda sorunlar yaşandı. Yeni yaptırım paketi ile ilgili açıklamada bulunan ABD Başkanı Obama, Minsk protokollerin uygulamaya konması ... Devamını Oku »

  • Tweet

İran ve Rus gazına fahiş ödemenin belgesi!

iran-ırak-doğalgaz-boru-09343

Türkiye’nin bin metreküp doğalgaz için İran’a 487 dolar gibi rekor bir para ödediği ortaya çıktı. Aynı miktar gaz için Ruslara ise 418 dolar ödeme söz konusu. Zaman’da yer alan habere göre, yanlış enerji politikası, Türkiye’yi milyarlarca dolar zarara sokuyor. Bunun son örneği İran ve Rusya’dan alınan doğalgazda yaşanıyor. Zaman muhabiri İsmail Altunsoy’un ulaştığı belgelere göre, Türkiye bin metreküp doğalgaz için ... Devamını Oku »

  • Tweet