Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: umut oran

Etiket Arşivi: umut oran

Umut Oran aday gösterilecek mi? Kılıçdaroğlu cevap verdi

KEMAL-KILIÇDAROĞLU-SARAYLILAR-KAYBEDECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday listesine alınmayan ancak kalp spazmı geçiren Mustafa Baysan’ın yerine Mersin’den aday gösterileceği iddia edilen umut Oran’la ilgili konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu’nun Gerede İlçesi’nde tabakhaneye giderek işçileri ziyaret etti. Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu daha sonra tabakhanelere gitti. Kılıçdaroğlu işçilerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu ardından ilçe merkezindeki bir parka giderek ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’de bomba patladı..Umut Oran dönüyor..Peki hangi il ?

13umut

Milletvekili aday listesine konulmayan CHP İstanbul milletvekili Umut Oran için büyük bir sürpriz yaşandı.Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre  kamuoyundan gelen baskılar ve eleştirilerin ardından, Oran’ın Mersin’de boş bulunan 4. sıradan aday yapılabileceği konuşuluyor. CHP’nin Sosyalist Enternasyonel’deki temsilcisi ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, özellikle yandaş medyanın başlattığı karalama kampanyası sonrasında tekrar aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan isimler arasındaydı. Ancak Kılıçdaroğlu’nun listesinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tekin ‘Umut Oran neden yok’ sorusuna öyle bir yanıt verdi ki !

1237

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel sekreter Gürsel Tekin İstanbul’da basın toplantısı yaparak son siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Tekin Kartal’da 11 Nisan Cumartesi günü “Milletçe alkışlıyoruz” mitingi ile başlanacak seçim çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.  Tekin ‘Aslında Mart ayında planlamış olduğumuz mitingimizi  ne yazık ki hava koşullarından dolayı yapamadık. Ama 11Nisan günü Kartal meydanında ‘Milletçe Alkışlıyoruz’ mitingimize ilk kez İstanbulda seçim kampanyası olarak start ... Devamını Oku »

  • Tweet

Uğur Dündar CHP’yi bombaladı: ‘İkisi de iğrenç’

ugur dundar

CHP milletvekili adayları listesinde adı bulunmayan isimlerden Umut Oran ve Ali Özgündüz için kişisel Twitter hesabından tepki gösteren Uğur Dündar, CHP’ye çok sert eleştiriler yöneltti. CHP’nin milletvekili aday listesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Uğur Dündar, Ali Özgündüz ve Umut Oran gibi isimlerin liste dışı bırakılmasını eleştirerek, “Listede CHP’ye büyük emek veren Ali Özgündüz gibiler yok, ama CHP’ye hiçbir katkı sağlamayan ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’de liste dışı kalan Umut Oran: ‘Benim için sürpriz oldu’

28694299

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Umut Oran liste dışı kalmasına şaşırdı. Listelerde adının olmamasını sürpriz olarak nitelendiren Oran, “Genel Başkanımızın takdiridir. Üzüldüm, şaşırdım ama partim için çalışmaya devam edeceğim” dedi. CHP’de 2015 Genel Seçimleri milletvekili aday listesi kesinleşti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinde CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran yer almadı. Oran’ın liste dışı kalması sürpriz olarak değerlendirildi. Umut Oran ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakan Canikli: ‘Zafer Çağlayan’a getirilen saatin cezası yatırıldı’

28265777

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, İsviçre’den eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a getirilen 700 bin TL’lik kol saati ile ilgili soru önergesine verdiği yanıtta saat için “AHL Gümrük Saymanlık veznesine 213 bin 300 TL usulsüzlük cezası yatırılmıştır” dedi. Hürriyet gazetesinden Umut Erdem’in haberine göre Bakan Canikli CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın İranlı iş adamı Rıza Zarrab’ın çalışanı Murat Yılmaz’ın İsviçre’den ... Devamını Oku »

  • Tweet

Oran: ‘Ekonomik krizde Erdoğan kadar hükümet de sorumlu’

umut_oran_9

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Kurlarda alarm veren hızlı yükselişten, Merkez Bankası ile faiz kavgası yürüten 12. Cumhurbaşkanı kadar, bu süreçte korkup susan, yetkisiz kalan hükümet de sorumlu” dedi. Dolar’daki artışın küresel bir gelişme olmadığına dikkat çeken Umut Oran, yazılı değerlendirmesinde, “Kasım’dan bu yana gerçekleşen yüzde 15’lik kur artışı, dünyadaki bir ekonomik krizin değil; tamamen iç siyasal itişme, çelişme ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kabataş’tan sonra Fuat Avni-Umut Oran yalanı da patladı !

umutoran

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, “Twitter üzerinden Sümeyye Erdoğan’a suikast planı” iddiaları üzerine Twitter’a başvurdu.Oran, Twitter’dan bugüne kadar yaptığı tüm doğrudan mesajlaşmaların kendisine gönderilmesini istedi. Twitter’dan Oran’ın doğrudan mesajlarına ilişkin 73 sayfalık bilgi geldi. 73 SAYFADA BİR TEK MESAJLAŞMA YOK Oran, bu 73 sayfalık bilgiyi bugün basınla paylaştı. Ve Twitter’ın gönderdiği bu 73 sayfa içinde “Fuatavni” adlı karakterle herhangi bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li Oran’dan Ethem Sancak’a ‘örgüt kurduğu’ iddiasıyla suç duyurusu

1689143

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları” gerekçesiyle 7 yıldan 27’şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu, müşteki Umut Oran ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gürsel Tekin’den sert tepki…Tamamına el koyacağız

gursel

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın Sümeyye Erdoğan’a suikast hazırlığı yapmakla ilgili gazetelerde çıkan haberlere sert tepki gösteren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “8- 9 Haziran’da ilk işimiz bu kirli gazetelerin tamamına el koymak olacaktır” dedi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın Sümeyye Erdoğan’a suikast hazırlığı yapmakla suçlanması ... Devamını Oku »

  • Tweet