Çarşamba , 7 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: üniversite

Etiket Arşivi: üniversite

Kar

Hadi Uluengin

YAZININ başlığına aldanmayın. Yani o enfes romanı da aynı adı taşıyor diye lâfı evirip çevirip son Orhan Pamuk vukuatına getirecek değilim. Çünkü malûm, sırtına “komünist” yafta yapıştıran ve Stalinist anayla, Kemalist babanın zinasından peydahlanan şu hilkat garibesi ulusalcı çetelerden biri Pamuk’u geçen hafta Boğaziçi Üniversitesi’nde konuşturtmadı. Ne diyeyim? *** YAPABİLECEĞİM tek şey ancak aynı Üniversite öğrencilerine sitem etmek olabilir. Yok, ... Devamını Oku »

  • Tweet

2015 yılı kehanetleri

haluk-çetin

2015’e girdik. Yeni yılda birtakım kehanetlerde bulunalım. Kehanetlerimiz şöyle: Futbolumuzun fiilî patronluğu görevi ülkenin tek yetkili ve seçicisinden aldığı emir ve talimatlarla yeni milli damat tarafından yürütülecek. Mevcut TFF başkanı, gelişmelere, konjonktüre ve fiilî futbol patronunun tek yetkili ve seçiciden alacağı emre göre ya kalacak ya gönderilecek. Aziz Yıldırım Fenerbahçe oyuncağını asla kimselere bırakmayıp yönetimde tek adamlık misyonunu sonsuza kadar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Açlık grevindeki Romanos eğitim hakkını kazandı

romanos

Yunanistan Parlamentosu, 6 Kasım’dan bu yana açlık grevinde olan Nikos Romanos’un üniversiteye giriş iznini onaylamasının ardından, Romanos açlık grevi eylemini sonlandırdı. Doktorlar da Nikos Romanos’un açlık grevini sonlandırdığını bildirdi. Cezaevinden üniversiteye gidip gelmesine izin verilmesi istemiyle bir aydır açlık grevi yapan 22 yaşındaki Romanos kazandı. Romanos üniversiteye girebilmek için 6 Kasım’dan beri açlık grevindeydi Silahlı banka soygununa teşebbüsten 15.5 yıl ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dünya bu fotoğrafı konuşuyor…

kabıl

Dünya Afganistan’dan gelen inanılmaz bir fotoğrafı konuşuyor. ABD’nin işgali, Taliban’ın zulmü altında inleyen ülkede üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin fotoğrafı sosyal medyada da en çok paylaşılan kare oldu. Karlı bir ovada, ne sıra ne de üzerlerinde çatı olmadan üniversite için ter döken öğrencilerin trajik görüntüsü tüm dünyanın dikkatini çekti Devamını Oku »

  • Tweet

Üniversiteler karıştı: 167 gözaltı

üniv

Ankara Gazi, Sütçü İmam, Bingöl ve Çukurova üniversitelerinde öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Polisin müdahalesi ile yakışan olaylarda toplam 167 kişi gözaltına alındı. GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE KAVGA Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavgaya, çevik kuvvet ekipleri ve özel güvenlik ekipleri biber gazı ile müdahale etti. Polisin fakültedeki güvenlik önlemi devam ediyor. SÜTÇÜ İMAM’DA 67 GÖZALTI Kahramanmaraş’taki ... Devamını Oku »

  • Tweet

İki üniversitelinin raylarda feci ölümü

sakarya

Sakarya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri 19 yaşındaki Zeynep Kılıç ve 20 yaşındaki Tekin Dündar, şehiriçi ulaşımda çalışan ADARAY’ın altında kalarak hayatlarını kaybetti. Olayın demiryolunu çevreleyen tel örgülerin içerisinde olması ve ADARAY’ın makinistinin “Karanlıkta aniden demiryoluna fırladılar” diye ifade vermesi olayın kazadan çok gençlerin intihar etmiş olabileceği ihtimalini arttırdı. Olay, bu aksam saat 19.00 sıralarında Mithatpaşa Mahallesi Donatım mevkiinde ... Devamını Oku »

  • Tweet