Salı , 5 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: UYAP

Etiket Arşivi: UYAP

Flaş…Flaş…81 ilde ‘Fuatavni operasyonu’ başladı..Yüzlerce UYAP personeli…

12fuatavni

Gölbaşı  Cumhuriyet Savcılığı, paralel yapı iddialarıyla ilgili köstebek soruşturması başlattı. Paralel yapı iddiasıyla yapılan operasyon bilgilerin önceden sızdırılmasıyla ilgili Türkiye genelinde büyük Ulusal Yargı Ağı’na (UYAP) soruşturması başlatan savcılık, 81 ilde Adli ve İdari Yargı’ya bakmakla görevli UYAP personelini mercek altına aldı. Soruşturma kapsamında dosyalara ulaşma yetkisi bulunan UYAP görevlilerinin operasyonlar öncesi sisteme giriş-çıkış log kayıtları incelemeye alındı. Emniyet Genel ... Devamını Oku »

  • Tweet

Meslektaşından Savcı Öz’e: Fatih Belediyesi dosyası kadar rüşvetin alınıp verildiği…

1687155

17 Aralık 2013 yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının başsavcıvekili Zekeriya Öz, Fatih Belediyesi’nin de yer aldığı yolsuzluk dosyası için kendinden önceki ilk savcısının dosyaya bakmak istemediğini söyledi. Fatih Belediyesi dosyasının silah kaçakçılığı ile başladığını belirten Savcı Öz, “Bilahare kendisiyle görüştüğümde, ‘hayatımda bu dosyadaki kadar rüşvetin alınıp verildiğini başka bir dosyada görmedim’ diyerek çok sayıda delilin olduğunu ve rüşvetin ayağa düştüğünü belirtmişti” ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘1 numara Recep Tayyip Erdoğan’dı’

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının savcısı Celal Kara, elinden alınan iddianameyle ilgili konuştu. Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasındaki 1 numaranın dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Kara, “Bu dosya kapanmadı, kapanamaz. Eninde sonunda bu yargılama olacaktır.” dedi. Celal Kara, Cumhuriyet gazetesinden Can Dündar ve Bugün gazetesinden Nazlı Ilıcak’ın sorularını cevapladı. Cumhuriyet’teki haberde savcı Celal Kara’nın ağzından şu ifadelere yer ... Devamını Oku »

  • Tweet