Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Vali

Etiket Arşivi: Vali

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vali Bey’e dedim ki, bak…

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da müracaat etmişler. Vali Bey’e dedim ki: ‘Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım.’ Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez” dedi. Antalya’da ‘daki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , CHP , MHP ve HDP’nin YSK’ya ‘Cumhurbaşkanı meydanlara inmesin’ diye müracaat ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Adana’da da yine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Can sokağa taştı… Oyuna salon verilmeyince caddede oynandı

milli-egitim-can-yuceli-argo-ve-siyasi-buldu-oyun-sokakta-oynandi,jG262PFS5E67PWTNzFO5FQ

Edirne’de, Genco Erkal’ın şair Can Yücel’in şiirlerinden uyarladığı ‘Can’ isimli tiyatro oyunu için salon izni çıkmadı. Belediye Başkanı’nın davetiyle oyun, kentin en işlek caddesinde yaklaşık bin kişiye karşı oynandı.   Edirne’de Halk Eğitim Merkezi salonunda oynanmasına izin verilmeyen tiyatro oyunu sokakta sahnelendi.   Edirne Gençlik Kültür Evi, Genco Erkal’ın şair Can Yücel’in şiirlerinden uyarladığı ‘Can’ isimli tiyatro oyunu için yönetmen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mersin Valisi: Failler belli, bilgi veremem

hdp

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, HDP’ye yönelik bombalı saldırının faillerinin kimler olduğunun tespit edildiğini, ancak soruşturmanın sürmesi nedeniyle bilgi veremeyeceğini söyledi. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, dün Mersin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binasına gerçekleştirilen bombalı saldırıda, partiye gönderilen bir çiçeğin balkona konduğunu ve patlamanın balkonda meydana geldiğini belirterek, “Elimizde bir takım bilgiler var. Olayın faillerinin yakalanmasına dönük bilgiler olduğu için çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

AYM: Barışcıl toplantı ve gösteri hak engellemek suç

AYM, bireysel başvuruda önemli bir karara imza attı: Valilerin gösterileri engellemesini, polislerin uyarı yapmadan biber gazı kullanmasını hak ihlali saydı.   Anayasa Mahkemesi (AYM), İç Güvenlik Paketi’yle ülkeyi hapishaneye çeviren hükümeti, onun emrindeki valileri, polisleri ve tüm bunların hukuksuz eylemlerini cezasız bırakan yargıyı mahkum eden bir karara imza attı. Valilerin toplantı gösteri hakkını yasaklayan emirler vermesini, polisin barışçıl gösterileri engellemesini, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’ı çılgına çeviren ihmal…Konuşmasını kesti, valiyi bombaladı !

demirtaş

  Memleketi Elazığ’da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dünkü mitingini hatırlatarak, “Stajyer Başbakan dün buradaydı, yanındakileri kast ederek söylüyorum, ceplerinizi kontrol edin” dedi.   Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Güneydoğu Anadolu mitinglerinde kürsüde Kürtçe Kuran-ı Kerim göstermesiyle ilgili olarak, “Allah-u Teala, o kutsal kitabı sen mitinginde reklam yap diye mi göndermiş? Kim ki bu dinin amaçlarını ... Devamını Oku »

  • Tweet

O validen işçilere tehdit: ‘Sizi buraya gömerim’

vali

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, haber vermeden gittiği İznik ilçesinde, yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatını denetledi. Yapılan işçiliği beğenmeyen Vali Karaloğlu, firmanın Şantiye Şefi Sinan Kızıltaş’a fırça atıp, “Burası bir hastahane önem vereceksin. 23 Hazian’da burası yetişecek. Hastaneyi o tarihte bitmiş görücem. Yoksa sizi buraya gömerim” dedi. Kamu kurumlarına ait inşaatlara yaptığı süpriz ziyaretler ile tanınan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Valinin ‘İntihar ettiler’ dediği katırlar askerin talimatıyla kurşuna dizilmiş… O görüntüler

katır

Roboski’de sınır ticaretinde kullanılan katırların jandarma güçlerince itlaf edilmesine dair görüntüler ortaya çıktı. Dicle Haber Ajansı (DİHA, Şırnak Valisi Ali İhsan Su’nun “İntihar ettiler” dediği, sınır ticaretinde kullanılan katırların askerler tarafından kurşuna dizildiği ana ait olduğu belirtilen görüntülere ulaştı. Roboski’de sınır ticaretinde kullanılan katırların jandarma güçlerince itlaf edilmesine dair görüntüler ortaya çıktı. Videoda askerlerin ‘Atış serbest’ talimatıyla katırları taradığı, atışın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fatih Portakal’dan canlı yayında Ağrı Valisi’ne şok soru:’Ne oldu da birden…’

fatıh

FOX TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal, Ağrı’da yaşanan olayla ilgili Genelkurmay’ın ve valilerin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Portakal, PKK’lıların uzun süredir bölgede hareketli olduğunu ve bir çok kameraya takıldığını belirterek “Şimdi ne oldu da görmeye başladınız” sorusunu yöneltti. “İKİ BUÇUK YILDIR ÖNÜNÜZDEN GEÇENLER VARDI” Portakal şöyle konuştu, “Bölgenin valileri iki buçuk yıldır önünüzden geçenler vardı. Mobeselere takılıyorlardı. Şimdi ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Büyük açılışta vali protestosu…Kocaoğlu zor sakinleştirdi!

kocaoglu

İzmir’de iki yıl önce temeli atılan Fuar İzmir 400 milyon liralık bir yatırımla tamamlandı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Ancak, Türkiye ekonomisi için önemli bir işlev görmesi beklenen Fuar İzmir’in açılış törenine Vali Mustafa Toprak’ın katılmaması protestoya neden oldu. Vali Toprak’ın başka bir programı bulunduğu yönündeki açıklamaya, törene katılanlar tepki gösterdi. Fuar alanı, inşaatı sırasında Çalışma ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu: İç Güvenlik Yasasıyla birini çırılçıplak arayabilirler

kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, usulüne göre verilmiş hakim kararı olmadıkça kimsenin üstünün, özel eşyalarının aranamayacağına ilişkin anayasa hükmünün, yeni çıkarılacak olan iç güvenlik yasasıyla çiğneneceğini belirtti. Kılıçdaroğlu bu yasayla vali veya emniyet müdürünün sözlü talimatıyla bir kişinin çırılçıplak aranabileceğini vurguladı. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında yaptığı konuşmada Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) icraatlarını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, özetle ... Devamını Oku »

  • Tweet