Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: yağmur

Etiket Arşivi: yağmur

Dikkat! Meteoroloji’den kar uyarısı geldi

corluda_kar_yagisi_devam_ediyor_h70036

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun halen yağışlı hava kütlesinin etkisinde olduğunu bu yağışlı sisteme ilave olarak, yarın öğle saatlerinden itibaren yurdun güneybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceğinin tahmin edildiğini açıkladı. Yarın Marmara’nın doğusu, Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ile Doğu Anadolu bölgesinde yağış bekleniyor. Perşembe günü Güneydoğu Anadolu dışında; Cuma günü Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Meteorolojiden İstanbul’a can sıkan uyarı

yagmur2

Meteoroloji tarafından yapılan yazılı açıklamada,’İstanbul’da bugün akşam saatlerinden sonra başlayacak sağanak yağışın bu gece ve yarın Sabah saatlerinde il genelinde aralıklarla etkili olacağı ve metrekareye 15 ila 25 kg arası yağış düşeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir’ denildi. DHA Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’a bu gece çamur yağacak

yağmur

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul ve çevresinde bu gece ve yarın Kuzey Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiğini bildirdi. Görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması yaşanacak. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İstanbul ve çevresinde, bu gece ve yarın, Kuzey Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiği kaydedilerek, görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara ... Devamını Oku »

  • Tweet

Meteoroloji’den soğuk hava uyarısı

kar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, soğuk ve yağışlı havanın hafta sonuna kadar etkili olmaya devam edeceğini fakat pazar gününden itibaren batıdan başlayarak hava sıcaklığının artmasının beklendiğini duyurdu. Meteoroloji tarafından yapılan yazılı açıklamada yarın ve hafta sonunda yurdun iç ve doğu kesimlerinde görülmesi öngörülen kar yağışlarına karşı tedbirli olunması konusunda uyarı yapılırken “Halen yurdumuz üzerinde etkili olan yağışlı hava kütlesine ilave olarak ülkemizin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şemsiyeleri çıkarın…Yağmur geliyor…

aby

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, İçAnadolu’nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Bursa, Yalova, Manisa, Mersin,Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, muş ve Bingöl çevreleri ile öğle saatlerindeAdana’nın kuzey, gece saatlerinde Antalya’nın Kaş ve Kale ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının; yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemi bir değişiklik ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tatil cenneti ‘yağmur cehennemine’ döndü…1 ölü..

kas

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde sel sularına kapılan bir kişi yaşamını yitirdi. Antalya’nın Kaş ilçesinde de aşırı yağış faciaya dönüştü. Yağmur nedeniyle ilçenin yüksek kesimlerinde oluşan şelale, önüne kattığı kaya parçalarıyla birlikte ilçe merkezine aktı. Bodrum’da da içme suyu hattı patlayınca tonlarca su, beraberindeki kayalarla birlikte karayoluna aktı. Bodrum’da yapılacak çalışmalar nedeniyle 25 gün su kesintisi uygulanacak. Kaş’ın Çerçiler Mahallesi’nde aşırı yağış ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yoğun kar yağışı beklenen yerler

Meteoroloji, Türkiye’nin kuzeybatısında başlayan karla karışık yağmur ve kar halindeki yağışların etkisini artırarak akşam saatlerine kadar Trakya’da, sonra Çanakkale’nin doğusu ile Eskişehir’in batısı arasındaki bölgede kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde görüleceğini belirterek, uyarıda bulundu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada şöyle denildi: “Ülkemizin kuzeybatısında başlayan karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülen yağışların etkisini arttırarak akşam saatlerine kadar Trakya’da, sonra ise ... Devamını Oku »

  • Tweet

Adalete yağmur düştü

adliye

Yağmurun etkili olduğu İstanbul’da, dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nın tavanından su sızdı. Koridorlara damlayan yağmur suyuna çok sayıda kovayla önlem alındı. Dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda tavandan su sızdı. İstanbul’u sabah saatlerinden itibaren etkisi altına alan sağanak yağıştan Anadolu Adalet Sarayı da etkilendi. Adliyenin zemin ve duruşma salonlarının bulunduğu 3. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yeni yağışlı ve soğuk hava geliyor

Meteoroloji, Türkiye’nin yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bugünden itibaren yurdun yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına gireceğinin tahmin edildiği belirtildi. Yağışlı sistemin etkisinde kalacak olan ülkede hava durumu şu şekilde olması bekleniyor; Pazartesi: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de görülecek yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Trakya ile Marmara’nın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yeni yağmurlu ve karlı hava geliyor

Meteoroloji, Türkiye’nin yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, pazartesi gününden itibaren yurdun yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına gireceğinin tahmin edildiği belirtildi. Yağışlı sistemin etkisinde kalacak olan ülkede hava durumu şu şekilde olması bekleniyor; Pazartesi: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de görülecek yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Trakya ile ... Devamını Oku »

  • Tweet