Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: yalova valisi

Etiket Arşivi: yalova valisi

‘Azarcı valiyi’ AKP milletvekili ‘Çekip gitsin’ diyerek göndermiş..Vali Selim Cebiroğlu kimdir ?

yalova

Türkiye’nin bu hafta en çok konuştuğu isimlerden biri Yalova Valisi Selim Cebiroğlu oldu. Cebiroğlu öğrencilerinin önünde azarladığı öğretmen Halil Serkan Öz kalp krizi geçirip ölünce bir anda tepkilerin odağındaki isim oldu. Öğretmenlerin ders boykotuyla protesto ettiği, görevden alınması için kampanyalar başlatılan Cebiroğlu’nun valilik kariyeri ise pek parlak değil ARDAHAN SONUNCU OLUNCA Selim Cebiroğlu 1957 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve liseyi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öldüren azar için eylem..Öğretmenlerden büyük boykot !

yalova

Öğretmenler bugün Türkiye’nin birçok yerinde ilk derslere girmedi., “Mesleğimiz onurumuzdur. Onuruma dokunma” yazılı yaka kartları takacak ve İçişleri Bakanlığı’ndan Vali Cebiroğlu’nun görevden alınmasını isteyecek. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk şöyle konuştu: ”Bugün, Türkiye’nin dört bir yanında ilk derslere girmiyoruz. Öğretmen odalarında oturarak Yalova Valisi’ni ve öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştıran herkesi protesto edeceğiz. Vali olmak, insanların gözü önünde bir memura hakaret ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eğitim Sen, öğretmen Halil Serkan Öz için boykotta

valinin_dilenci_ve_anarsist_dedigi_ogretmen_kalp_krizi_gecirerek_hayatini_kaybetti_h47151_3f2ce

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretlerine maruz kaldıktan sonra yaşadığı kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Eğitim Sen üyesi Halil Serkan Öz’ün ölümüne neden olan hakaretleri protesto etmek amacıyla Eğitim Sen, Pazartesi günü ilk dersleri boykot etme kararı aldı. Eğitim Sen tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, üyeleri Öz’ün ölümü nedeniyle ilk derslere girilmeyeceğini belirtilerek, “Yaşanan bu üzücü olaya neden olan Valiyi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kalp krizinden ölen öğretmeni azarlayan vali konuştu

vali

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, dersanede kıyafetlerini beğenmediği için “anarşist” ve “dilenci” gibi hakaretlerle azarlayarak sınıftan kovduğu öne sürülen TÜBİTAK ödüllü öğretmen Halil Serkan Öz için dün akşam ’Saygı Yürüyüşü’ adı altında düzenlenen protesto yürüyüşünde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Vali Cebiroğlu, öğretmenin ölümünden derin üzüntü duyduğunu söyledi. Vali Selim Cebiroğlu, “Yalova ... Devamını Oku »

  • Tweet

Twitter’da öğretmen Öz için kampanya: #YalovaValisiİstifaEt

öğretmen

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretine maruz kalan Halil Serkan Öz isimli öğretmenin, dün düzenlenen ‘öğretmene saygı yürüyüşü’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da YalovaValisiİstifaEt etiketiyle kampanya başlatıldı. Cebiroğlu geçen Yalova Fen Lisesi’ni ziyareti sırasında, kamuda başörtüsü serbestisinin ardından Eğitim-Sen’in kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesi için aldığı eylem kararı doğrultusunda okula serbest kıyafetle gelen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’e önce hakaretler yağdırmış, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öğretmen Öz’ün babası: Söyleyin valiye ‘anarşist’ oğlum öldü, rahat etsin

öğretmen

Geçtiğimiz hafta, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu tarafından saçı ve sakalı üzerinden hakaret edilerek sınıftan kovulan ve bunun ardından dün düzenlenen “öğretmene saygı yürüyüşü”nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz‘ün babası konuştu: “Söyleyin Yalova Valisi’ne, ‘anarşist’ oğlum öldü, rahat etsin.” Oğlunun cenazesini almak için Bursa’daki özel hastaneye giden baba Kemal Öz, sendika yöneticileri ve öğretmenler tarafından sakinleştirildi. ‘BU ... Devamını Oku »

  • Tweet