Cuma , 8 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: yiğit bulut

Etiket Arşivi: yiğit bulut

Ve Saray Babacan’ın ipini çekti…Damat ekonominin başına…

erdogansaray

Başkanlık hayali zora giren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, seçimlerden sonra Babacan’ın yerine damadı Berat Albayrak’ı getireceği, ayrıca danışmanları Yiğit Bulut ve Cemil Ertem ile ekonomiyi kontrol altına almak istediği iddia edildi.     AKP Hükümeti’ne yakın kalemler tarafından son dönemde sık sık gündeme getirilen, ‘muhalif sermayeye el konulacağı’ iddialarının altından, ekonomiyi sıfırlama planı çıktı. 7 Haziran seçimleri ardından ekonomiyi tamamen Saray’a bağlamayı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni yine bombaladı…Saray ile Davutoğlu öyle bir kapışmış ki !

fuat-avni-vs-erdogan-bu-video-rekor-kiriyor

Twitter fenomeni Fuatavni ses getiren iddialarını 23 Nisan Bayramı’nda bile sürdürdü.. FuatAvni Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında özellikle dış politika alanında, Erdoğan’ın ekonomi danışmanları Yiğit Bulut ile Cemil Ertem arasında ise ekonomi yönetimine bakış arasında büyük çekişmeler olduğunu öne sürdü. İşte Fuatavni’nin o mesajları: 1. ***** ülkenin itibarını sıfırladı. 25 Nisan programına Putin’i davet etmişti. Putin gelemeyeceğini bildirmişti. 2. ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD’de Bulut şoku…Derviş’i kötüledi, Osmanlı’yı övdü, sorulara yanıt bile veremedi !

yıgıt

Cumhurbaşkanlığı danışmanı Yigit Bulut, Türkiye’de yatırımı bulunan veya ilişkileri olan Amerikan şirket temsilcileri ile ABD Ticaret Odası’nda 7 nisan günü bir öğlen yemeği yedi. Bulut burada, Amerikalılara bir sunum yaparak Türkiye’yi anlatacaktı ancak Osmanlı’nın borçlarından söz edip, Kemal Derviş’i kötüledi, konukları şaşırttı. Cumhuriyet Gazetesi, bu toplantıya katılan iki şirket temsilcisi ile görüştü.İlhan Tanır imzalı habere göre katılımcılardan biri şunları söyledi:‘Toplantı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Babacan’ın bu sözleri en çok Bulut’u çıldırtacak gibi…

babacanbulut

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan dün  ekonomiye yön verenlerin bir araya geldiği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde dolar kuru tartışmalarını değerlendirdi.  Babacan konuşmasının ardından katıldığı bir televizyon programında da, “Sadece ve sadece Merkez Bankasının kurla ilgili söylediklerine bakın, başka hiçbir kurumumuzun teknik altyapısı yok. Bu konuda başka hiç kimsenin, böyle bir analiz kabiliyeti de yok” diye vurguladı. Babacan’ın bu sözleri sarayın ekonomi danışmanlarından ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray konuşur da o susar mı …Bulut’tan MB’ye çok çirkin sözler!

fft81_mf3382672

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı istifanın eşiğine getirdiği öne sürülen Merkez Bankası’na yönelik saldırılar sürerken çok çarpıcı bir gelişme daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut, Merkez Bankası’nın 0,25’lik faiz indirimini sert bir dille eleştirdi. “Bu devlet sizi adam etmiş, adam gibi davranın” diyen Bulut, “Artık çanak çömlek patladı. Lafı saklamanın anlamı yok. Yüzde 0,25! Ne sağa yarasın, ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan-Davutoğlu kapıştı, Bulut ile Mahcupyan kaybetti !

yigit--etyen

Yaklaşan 2015 seçimleri öncesi adı milletvekilliği adaylığı için en çok geçen isimlerden ikisi hiç kuşkusuz Yiğit Bulut ile Etyen Mahcupyan oldu. Bulut Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mahcupyan ise Başbakan Davutoğlu’nun başdanışmanıydı. Adaylık için yasal başvuru süresi bitti ve iki isim de aday olmadı. Ankara kulislerine göre bunun nedeni saray ile hükümet arasındaki çekişme… BULUT’A BAŞTA BABACAN HERKES KARŞI İddiaya göre Yiğit Bulut’un ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray bu kez onunla saldırdı..Bulut’tan MB’ye ağır sözler

yıgıt

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, Twitter hesabından Merkez Bankası’nın açıklamasını değerlendirdi. Bulut, “Yıllık enflasyon yüzde 8.17’den yüzde 7.24’e geriledi, yaklaşık 1 puanlık düşüş var, kimsenin bir bahanesi kalmadı. Faiz indirimi sadece iç dinamiklerin fiyat artışına endekslenebilecek bir karar değildir” dedi. Bulut, “Yıllık enflasyon yüzde 7.24 değil de yüzde 7.17 olsaydı faiz indirilecekti, faize bakış açımız 0.07’lik bir marja endekslendiyse, bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de heyecan yaratan iddia

27676742

Seçimlere yönelik çalışmaların hızlanması ve bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etme zorunluluğu, AKP’deki liste hareketliliğini hızlandırdı. Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan’ın haberine göre bu hafta Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun adaylık için istifa edeceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın milletvekili olacağı da kulislerde dile getiriliyor. Milletvekili adayı olmak  isteyen bürokratların 10 Şubat’a ... Devamını Oku »

  • Tweet

SARAY KENDİNE HAZİNE KURUYOR

halkbank

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının gölgesinde kalan Türkiye ekonomisine, milletvekili seçimlerinin ardından köklü bir “saray revizyonu” geliyor. Halen üzerinde çalışılan plana göre, ekonominin amiral gemileri olarak nitelendirilen, Hazine, Merkez Bankası ve BDDK’da köklü değişikliklere gidilecek. Hazine’nin birimleri Ekonomi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı arasında paylaştırılacak. Hazine, örtülü olarak tasfiye edilirken, Merkez Bankası’nın yönetimi de yasa ile değiştirilecek. Ekonomi ... Devamını Oku »

  • Tweet