Cuma , 27 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: zonguldak

Etiket Arşivi: zonguldak

Kadın yüreği !

kadındayak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sevgililerin kavgası karakolda bitti. Gece yarısı yaptıkları kavga nedeniyle birbirleri hakkında şikayetçi olan çift, sabahın erken saatlerinde karakoldan çıkarak bindikleri taksi ile evlerinin yolunu tuttu. Gördüğü şiddet nedeniyle başına 7 dikiş atılan kadının, karakoldan çıktıktan sonra ayakta durmakta güçlük çeken erkeğe şefkati ve yürüyebilmesi için omuz vermesi dikkat çekti. Bir ihbar üzerine iki sevgilinin kavga ettiği bilgisini ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demet Akalın sahnede çıldırdı..Küfürler yağdırdı: ‘Konserin içine s..tınız..’

654

Zonguldak’ta konser veren Demet Akalın, şarkısını seslendirdiği sırada kendisini izleyen bir çiftin aralarında kavga etmesine sinirlenerek, “Arkadaşım neyi paylaşamıyorsunuz. Bütün konsantrasyonumun içine s….nız. Kavga etmek isteyen olursa otelin dışında ne b.. yerse yesin” diye tepki gösterdi. DHA Devamını Oku »

  • Tweet

İlkokul çocuklarına karne hediyesi:Cehennem korkusu

evrensel

Zonguldak’ta ilk öğretim öğrencilerine karne hediyesi olarak “ibadet etmeyen cehennemde yanacak”, “sana ölüm gelinceye kadar ibadet et” gibi ifadelerin sıklıkla kullanıldığı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bir kitap seti dağıtıldı. İlkokul çocuklarına korku aşılayan, anlayamayacakları kavramlarla dolu olan kitaplar, “tek din, tek mezhep” anlayışını da dayatıyor. Kitaplar tepki topladı. Evrensel Gazetesi’nden Züleyha Karaer’in haberine göre, Zonguldak’ta ilkokul öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığının da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özel maden ocağında göçük:1 ölü

maden

Zonguldak’ta, özel şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi 32 yaşındaki Sinan Cin hayatını kaybederken, 28 yaşındaki Kadir Nalbant yaralandı. Göçük, saat 15.00 sıralarında Dilaver Mahallesi’deki özel maden ocağında meydana geldi. Tavan çökmesi sonucu oluşan göçükte maden işçisi Sinan Cin mahsur kaldı. Kadir Nalbant ise kaçarken başına kömür parçalarının gelmesi sonucu yaralandı. Sinan Cin, iş arkadaşlarının çalışması sonucu ... Devamını Oku »

  • Tweet

70’inde madende ölüm

maden

Zonguldak’ta, ruhsatsız olduğu belirtilen bir kömür ocağında meydana gelen göçüğün altında kalan 70 yaşındaki maden işçisi Fahrettin Karamusaoğlu, hayatını kaybetti. diken.com’un haberine göre, Kırat Mahallesi Güntepe Mevkii’ndeki ocakta yaşanan göçükte Fahrettin Karamusoğlu mahsur kalırken, ruhsatsız madenin sahibi olduğu iddia edilen oğlu ise son anda kurtuldu. Karamusoğlu, oğlu ve çevredeki diğer ocaklarda çalışan madencilerin çabasıyla kurtarıldı. Yakınları tarafından hastaneye götürülen Karamusoğlu, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yerin altında eylem

madenciler

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kandilli Beldesi’de daha önce 29 işçiyi işten çıkaran özel maden işletmesi, 60 işçinin daha işine son verdi. Bunun üzerine sabah vardiyasında çalışan 350 işçi, üretimi durdurarak ocaktan çıkmama eylemi başlattı. 2005’te Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) ihale ile kiraladığı sahada üretim yapan, ancak ihale sözleşmesinde belirtilen kömür zezervinin sahada olmadığı gerekçesiyle daha önce 29 işçiyi işten çıkaran Hattat ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yine maden ocağı,yine ölüm!

maden

Zonguldak’ta  özel maden ocağında meydana gelen göçükte, maden işçisi 33 yaşındaki Selami Yalçın hayatını kaybetti. Dilaver Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel şirkete ait kömür ocağında saat 11.00 sıralarında tavandan kaya parçaları düşmesi sonucu göçük oluştu.Ocakta tamir tarama işinde çalışan Selami Yalçın, kaya parçalarının altında kaldı. Yanındaki arkadaşları kaçarak göçükten kurtuldu. ARKADAŞLARI KURTARDI Yalçın, iş arkadaşlarının çalışması sonucu göçükten kurtarıldı. Ocaktan çıkarılan ... Devamını Oku »

  • Tweet