http://www.taraf.com.tr Düşünmek Taraf Olmaktır Fri, 15 May 2015 18:39:12 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.2.2 Tekirdağ’da HDP’lilere saldırı… Seçim bürosu ablukaya alındı, partililer içerde mahsur http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/tekirdagda-hdplilere-saldiri-secim-burosu-ablukaya-alindi-partililer-icerde-mahsur/ http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/tekirdagda-hdplilere-saldiri-secim-burosu-ablukaya-alindi-partililer-icerde-mahsur/#comments Fri, 15 May 2015 17:46:54 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51525 Tekirdağ’ın Saray ilçesi Ayazpaşa Mahallesi’nde bugün açılışı yapılan HDP’nin seçim irtibat bürosu, aralarında AKP Saray İlçe Teşkilatı’ndan yöneticilerin de bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğradı. DİHA’daki habere göre, HDP’nin Tekirdağ milletvekili adayları Erdal Avcı, Sevgi Eren, Sabri Topçu, Hilal Civil, Elif Güler ve Lokman Tekin tarafından açılışı gerçekleştiren seçim bürosu, açılışı sonrasında, aralarında AKP’lilerin de ...

Sonrası Tekirdağ’da HDP’lilere saldırı… Seçim bürosu ablukaya alındı, partililer içerde mahsur Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Tekirdağ’ın Saray ilçesi Ayazpaşa Mahallesi’nde bugün açılışı yapılan HDP’nin seçim irtibat bürosu, aralarında AKP Saray İlçe Teşkilatı’ndan yöneticilerin de bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğradı. DİHA’daki habere göre, HDP’nin Tekirdağ milletvekili adayları Erdal Avcı, Sevgi Eren, Sabri Topçu, Hilal Civil, Elif Güler ve Lokman Tekin tarafından açılışı gerçekleştiren seçim bürosu, açılışı sonrasında, aralarında AKP’lilerin de bulunduğu belirtilen bir grup tarafından kuşatılmak istendi. Olay yerine gelen polis nefret söylemi içeren sloganlar atan gruba müdahale etmezken, içerisinde HDP milletvekili adaylarının da bulunduğu seçim irtibat bürosu ablukaya alındı. Saldırgan grup, seçim irtibat bürosu yakınında HDP’lilere tehditler savurarak büroyu taşlamaya başlarken polisin ise saldırganları izlemekle yetindiği bildirildi. Gazeteci Amed Dicle de seçim bürosunda mahsur kalan adaylarla konuştuklarını belirterek, yaşananları şöyle aktardı:

hdp

 

 

 

Sonrası Tekirdağ’da HDP’lilere saldırı… Seçim bürosu ablukaya alındı, partililer içerde mahsur Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/tekirdagda-hdplilere-saldiri-secim-burosu-ablukaya-alindi-partililer-icerde-mahsur/feed/ 0 ‘Bugün çok gerginsiniz’ diyen izleyiciye Cüneyt Özdemir’in yanıtı http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/bugun-cok-gerginsinize-diyen-izleyiciye-cuneyit-ozdemirin-yaniti/ http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/bugun-cok-gerginsinize-diyen-izleyiciye-cuneyit-ozdemirin-yaniti/#comments Fri, 15 May 2015 17:39:59 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51522 Kanal D Ana Haber Bülteni’nde bu akşam Cüneyt Özdemir’e izleyiciden ilginç bir mesaj geldi. ‘Bugün çok gerginsiniz’ diyen izleyiciye bakın Cüneyt Özdemir’in cevabı ne oldu.

Sonrası ‘Bugün çok gerginsiniz’ diyen izleyiciye Cüneyt Özdemir’in yanıtı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Kanal D Ana Haber Bülteni’nde bu akşam Cüneyt Özdemir’e izleyiciden ilginç bir mesaj geldi. ‘Bugün çok gerginsiniz’ diyen izleyiciye bakın Cüneyt Özdemir’in cevabı ne oldu.

Sonrası ‘Bugün çok gerginsiniz’ diyen izleyiciye Cüneyt Özdemir’in yanıtı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/bugun-cok-gerginsinize-diyen-izleyiciye-cuneyit-ozdemirin-yaniti/feed/ 0 TOFAŞ işçisi de üretimi durdurdu http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/tofas-iscisi-de-uretimi-durdurdu/ http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/tofas-iscisi-de-uretimi-durdurdu/#comments Fri, 15 May 2015 17:20:32 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51519 Bursa’da direnişteki Renault işçilerine destek veren ve benzer taleplerini dile getiren TOFAŞ işçileri de üretimi durdurdu. Vardiyası sona eren işçiler iş yerini terk etmiyor. Hayat TV muhabiri Hakkı Tali’nin aktardığına göre; “Renault’ta MESS yetkilisi, işçi temsilcileri ve patron temsilcisiyle toplantı halinde. İşçiler bu toplantıda direnişte ve taleplerinde kararlı olduklarını ifade edecekler. Bu direniş Bursa’daki diğer ...

Sonrası TOFAŞ işçisi de üretimi durdurdu Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Bursa’da direnişteki Renault işçilerine destek veren ve benzer taleplerini dile getiren TOFAŞ işçileri de üretimi durdurdu. Vardiyası sona eren işçiler iş yerini terk etmiyor.

Hayat TV muhabiri Hakkı Tali’nin aktardığına göre; “Renault’ta MESS yetkilisi, işçi temsilcileri ve patron temsilcisiyle toplantı halinde. İşçiler bu toplantıda direnişte ve taleplerinde kararlı olduklarını ifade edecekler. Bu direniş Bursa’daki diğer metal fabrikalarındaki işçiler tarafından da coşkuyla karşılandı. Bir çok metal fabrikasından işçiler Renault için destek eylemleri yaparken TOFAŞ işçileri iş bırakıp dış kapıya kadar yürüdüler ve Renault işçileriyle benzer taleplerini dile getirdiler. Bu iki fabrikaya yan sanayi üretimi yapan fabrikaları da dahil edersek 40 bin işçinin iş bırakma eyleminden etkileneceğini söyleyebiliriz,” dedi. TOFAŞ işçilerinin fabrika önündeki bekleyişi devam ederken, işçiler, “Bu gece burada emniyet biziz” sloganları atarak kararlılıklarını gösterdi.

(Evrensel)

 

Sonrası TOFAŞ işçisi de üretimi durdurdu Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/tofas-iscisi-de-uretimi-durdurdu/feed/ 0 Soma’da heykel krizi… Kömür heykeli gitti, ay yıldız geldi http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/somada-heykel-krizi-komur-heykeli-gitti-ay-yildiz-geldi/ http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/somada-heykel-krizi-komur-heykeli-gitti-ay-yildiz-geldi/#comments Fri, 15 May 2015 16:55:54 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51515 Soma’da madenci şehitliğinin projesinde yanan kömür heykeli madenci ailelerinin tepkisini çekti. Ailelerin verdiği dilekçelerle projeden kömür heykeli kaldırıldı, yerine ay yıldız konuldu. Ailelerin verdiği dilekçede, yanan kömür yerine elinde kazma ve feneri olan madenci heykelinin daha uygun olacağını ifade ettikleri ortaya çıktı. Manisa’nın Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen faciada yaşamını yitiren 301 madenci, birinci ...

Sonrası Soma’da heykel krizi… Kömür heykeli gitti, ay yıldız geldi Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Soma’da madenci şehitliğinin projesinde yanan kömür heykeli madenci ailelerinin tepkisini çekti. Ailelerin verdiği dilekçelerle projeden kömür heykeli kaldırıldı, yerine ay yıldız konuldu. Ailelerin verdiği dilekçede, yanan kömür yerine elinde kazma ve feneri olan madenci heykelinin daha uygun olacağını ifade ettikleri ortaya çıktı.

Manisa’nın Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen faciada yaşamını yitiren 301 madenci, birinci yıldönümü olan 13 Mayıs’ta etkinliklerle anıldı. Anma programı, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nce Soma Belediye Mezarlığı içinde yaptırılan maden şehitliğinde dualar eşliğindeki açılışla başlarken, yapımı gecikmeli tamamlanan şehitliğe konacak yanan kömür anıtının yerinde ay yıldız olduğu görüldü.

Hürriyet’ten Banu Şen’in haberine göre madenci aileleri, neredeyse hiçbir gün boş bırakmadıkları şehitlikte yanan kömür heykelini istemedi.

 

‘ANLAYIŞLA KARŞILADILAR’

Bu kendilerini rahatsız edeceği için dilekçe verdikleri, yanan kömür yerine elinde kazma ve feneri olan madenci heykelinin daha uygun olacağını ifade ettikleri ortaya çıktı. Komite üyesi İsmail Çolak şu bilgileri verdi:
“Yanan kömür heykelini kesinlikle istemediğimizi söyledik. Onlar da bizi anlayışla karşıladı. Etkileneceğimizi düşünmemişler. Art niyet olmadan tamamen iyi niyetle. Ama tabii şehit aileleri burada asılı olan projede bile o şekli görünce rahatsız oluyordu.Dilekçe yazdık. Yapılmayacak. Fenerli kazmalı madenci heykeli uygun olabilir. Onlara yakışır bir heykel… Mimar Sinan Üniversitesi üstlenmiş. Zaten bizim şatafata ihtiyacımız yoktu. Siyah mermerlere de… Yapmazlarsa önemli değil yaparlarsa da bir şey demeyiz.”

 

BOŞ YERE KONULACAK

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 7.965 metrekarelik inşaat alanında: Madenci anıtı, içsel havuz, şehitlikte bulunan 39 madencinin mezar yeri düzenlemesi, memleketlerine defnedilenler için siyah mermerden hazırlanan anma taşı ve ziyaretçiler için oturma alanları planlandı. Anıt tamamlanınca şimdilik boş bırakılan yere konacak.

Sonrası Soma’da heykel krizi… Kömür heykeli gitti, ay yıldız geldi Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/somada-heykel-krizi-komur-heykeli-gitti-ay-yildiz-geldi/feed/ 0 Yeni Türkiye’nin ‘yeni eğitim sistemi': Okula değil AKP mitingine gel! http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/yeni-turkiyenin-yeni-egitim-sistemi-okula-degil-akp-mitingine-gel/ http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/yeni-turkiyenin-yeni-egitim-sistemi-okula-degil-akp-mitingine-gel/#comments Fri, 15 May 2015 15:57:05 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51492 Çorum’un Alaca ilçesinde eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla toplu açılış töreni düzenlendi. Tören alanı, okullardan getirilen ve ellerine AK Parti bayrakları verilen ortaokul ve lise öğrencileriyle dolduruldu.   AK Partili Alaca Belediyesi ve Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği toplu açılış töreni seçim propagandasına dönüştü. Bazı kamu kurumu müdürlerinin de katıldığı açılış töreninde, alanı doldurmak ...

Sonrası Yeni Türkiye’nin ‘yeni eğitim sistemi': Okula değil AKP mitingine gel! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Çorum’un Alaca ilçesinde eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla toplu açılış töreni düzenlendi. Tören alanı, okullardan getirilen ve ellerine AK Parti bayrakları verilen ortaokul ve lise öğrencileriyle dolduruldu.

 

AK Partili Alaca Belediyesi ve Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği toplu açılış töreni seçim propagandasına dönüştü. Bazı kamu kurumu müdürlerinin de katıldığı açılış töreninde, alanı doldurmak için yüzlerce ortaokul ve lise öğrencisi getirildi. Ellerine AK Parti bayrağı verilen öğrenciler, güneşin altında 3 saat boyunca alanda durdu. Bazı ortaokul öğrencileri ise AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu’nun konuşma yaptığı esnada kürsüye çıkarak, AK Parti lehine slogan attı.

 

 

Öğleden sonra okullarının tatil edildiğini söyleyen öğrenciler, öğretmenlerinin yönlendirmesiyle törene geldiklerini söyledi. Okul saatinde törene gelen öğrenciler, olaydan ailelerinin haberinin olmadığını da ifade etti. Alana getirilen öğrencilerin İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gördükleri öğrenildi.

 

Alaca’da inşa edilen İçme Suyu Arıtma Tesisi ile birlikte bazı yatırımlarının açılışlarının yapıldığı törende Alaca Belediye Başkanı Muhammed Esat Eyvaz, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu birer konuşma yaptı. Son olarak eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kürsüye çıkarak, muhalefet partilerini eleştirdi. Tören, açılış kurdelesinin kesilmesiyle son buldu.

 

CİHAN

Sonrası Yeni Türkiye’nin ‘yeni eğitim sistemi': Okula değil AKP mitingine gel! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/yeni-turkiyenin-yeni-egitim-sistemi-okula-degil-akp-mitingine-gel/feed/ 0 Belediye çalışanlarına belediyeden dilekçe engeli… Barikatları aşamadılar! http://www.taraf.com.tr/manset/belediye-calisanlarina-belediyeden-dilekce-engeli-barikatlari-asamadilar/ http://www.taraf.com.tr/manset/belediye-calisanlarina-belediyeden-dilekce-engeli-barikatlari-asamadilar/#comments Fri, 15 May 2015 15:46:58 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51476 AK Parti’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, göreve geldikten sonra ‘görevlendirme’ adıyla başlattığı yer değişiklikleri uygulamaları, protesto edildi. ‘Sürgünlerin’ sona erdirilmesini talep eden dilekçelerini vermek isteyenler, belediye önünde kurulan barikatlarla durduruldu. Protestoya katılanlar, belediyede memur olarak çalıştıklarını ve dilekçe vermek istediklerini söylemelerine rağmen barikattan içeriye alınmadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi görevlileriyle yapılan müzakereye rağmen geçişlerine ...

Sonrası Belediye çalışanlarına belediyeden dilekçe engeli… Barikatları aşamadılar! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> AK Parti’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, göreve geldikten sonra ‘görevlendirme’ adıyla başlattığı yer değişiklikleri uygulamaları, protesto edildi. ‘Sürgünlerin’ sona erdirilmesini talep eden dilekçelerini vermek isteyenler, belediye önünde kurulan barikatlarla durduruldu. Protestoya katılanlar, belediyede memur olarak çalıştıklarını ve dilekçe vermek istediklerini söylemelerine rağmen barikattan içeriye alınmadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi görevlileriyle yapılan müzakereye rağmen geçişlerine izin verilmeyen protestocular, ellerindeki dilekçelerini barikattan içeriye fırlattı.

 

30 Mart yerel seçimlerini AKP’li Menderes Türel’in kazanmasının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde ‘görevlendirme’ adıyla başlayan yer değiştirmeler devam ediyor. Antalya’nın Akseki, İbradı, Gündoğmuş gibi ücra köşelerine gönderilenlerin sayısı 301 kişiye ulaştı. Kendileri için ayarlanan servis araçlarıyla her sabah saat 05.30’da yola çıkan belediye çalışanları, mesai bitiminin ardından aynı yolu geri dönerek evlerine geç bir saatte dönebiliyor. Çalışanlar arasında çalışmak için her gün 300-400 kilometre yol kat etmek zorunda kalanların ve hamile olduğu halde uzak yerlere gönderilip burada doğum yapanların da bulunduğu belirtiliyor.

 

 

 

BARİKATI GEÇİP, DİLEKÇE VEREMEDİLER

 

Yürüyüş sebebiyle Büyükşehir Belediyesi önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Belediyenin güvenlik görevlilerine çevik kuvvet polisi de destek oldu. Belediye hizmet binasının bulunduğu alanın etrafı, güvenlik görevlileri tarafından bariyerlerle kapatıldı. Yürüyerek buraya kadar gelen protestocular barikattan içeriye alınmadı. Amaçlarının, seslerini duyurmak ve Menderes Türel’le görüşmek olduğunu söyleyenlerin bu çabası sonuç vermedi. Zabıta Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı, barikatı kaldırmalarının mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine sendika temsilcileri, alınmadıkları bölgenin kamusal alan ve yürüyüşe katılanların da belediye çalışanı olduğunu hatırlattı. Ancak bu çabalar da sonuç vermedi. Sürgün uygulamasının son bulmasını talep eden dilekçelerini belediyeye veremeyeceklerini anlayan protestocular, ellerindeki imzalı metinleri barikatın diğer tarafına fırlatarak eylemlerine son verdi.

 

‘ÇALIŞANLARA MOBBİNGE DÖNÜŞTÜ’

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştırılamayan dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzlerce işçi ve memur ‘görevlendirme’ adına Antalya’nın en uzak ilçelerine sürgüne gönderildi. Bu sürgün uygulaması Antalya Büyükşehir çalışanları ve aileleri için günlük eziyet, işkence ve mobbinge dönüşmüştür. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan bu hukuksuzluk ve insan hakları ihlallerine son verilmesini istiyorum.”

 

CİHAN

Sonrası Belediye çalışanlarına belediyeden dilekçe engeli… Barikatları aşamadılar! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/manset/belediye-calisanlarina-belediyeden-dilekce-engeli-barikatlari-asamadilar/feed/ 0 Gazetecilere iyi haber: Emniyet yasağı kalktı! http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/gazetecilere-iyi-haber-emniyet-yasagi-kalkti/ http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/gazetecilere-iyi-haber-emniyet-yasagi-kalkti/#comments Fri, 15 May 2015 15:37:12 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51473 Gerekçe: Basının bilgi alma, halkın da basın aracılığıyla bilgi alma ve habere ulaşma hakkı yönünden telafisi güç veya imkansız sonuçlar ortaya çıkabilecektir   İstanbul Barosu’nun, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve basın mensuplarının emniyet müdürlüklerine girişini yeniden düzenleyen genelgenin iptali ve yürütmenin durdurulması için Danıştay 10. Dairesi’ne açtığı davanın reddine yaptığı itiraz kabul edildi. Danıştay ...

Sonrası Gazetecilere iyi haber: Emniyet yasağı kalktı! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Gerekçe: Basının bilgi alma, halkın da basın aracılığıyla bilgi alma ve habere ulaşma hakkı yönünden telafisi güç veya imkansız sonuçlar ortaya çıkabilecektir

 

İstanbul Barosu’nun, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve basın mensuplarının emniyet müdürlüklerine girişini yeniden düzenleyen genelgenin iptali ve yürütmenin durdurulması için Danıştay 10. Dairesi’ne açtığı davanın reddine yaptığı itiraz kabul edildi. Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu, idari mahkemenin verdiği kararı kaldırarak yürütülmesinin durdurulmasına hükmetti.

 

 

İSTANBUL BAROSU İPTALİNİ İSTEDİ

 

 

İstanbul Barosu’nun resmi sitesinden duyurulan 5 Mart 2015 tarihli kararda, İstanbul Barosu’nun Danıştay 10. Dairesi’ne yaptığı yürütmenin durdurulması talebinin reddedilmesi üzerine itirazda bulunduğu ve yürütmenin durdurulmasını talep ettiği belirtildi. Kararda, İstanbul Barosu’nun Emniyet Müdürlüğü genelgesiyle basın mensuplarının artık hizmet binalarına giriş yapamayacaklarının, Vatan Caddesi’ndeki ve Gayrettepe’deki binalarda bulunan basın odalarının kapatıldığı, böylece basına sansür uygulandığı ve Anayasal güvence altına alınan halkın bilgi edinme ve haber alma hakkının ihlal edildiği belirtilerek iptal başvurusunda bulunduğu hatırlatıldı. Davalı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ise genelgenin hukuka aykırılık bulunmadığı, ayrıca kurumun resmi internet sitesinde yer alan “Duyurular” kısmında kamuoyunu bilgilendirdiği yönündeki savunmasına da yer verildi.

 

 

“ÖLÇÜLÜ OLMAKTAN UZAK BİR MÜDAHALE NİTELİĞİNDE”

 

 

Anayasa, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Basın Kanunu’nun haberleşme ve ifade özgürlüğüne yönelik kararlarıyla Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içtihatlarının yer aldığı kararda, “Bireylerin haber alma özgürlüğünün sağlanmasına yönelik en önemli araçlardan olan basın organ ve mensuplarının, herhangi bir ayrım yapılmaksızın birer kamu kurumu olan emniyet binalarına girişinin doğrudan yasaklanması, demokratik bir toplumda gerekli olmayan, hakkın özüne dokunan, hukuken kabul edilebilir bir zorlayıcı sebebe dayanmayan ve ölçülü olmaktan uzak bir müdahale niteliğindedir” denildi.

 

 

“EMNİYET BİNALARINA GİRİŞİN YASAKLANMASI BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KISITLANMASIDIR”

 

 

Soruşturmanın gizliliğini konusunun ise zaten başlı başına suç olduğu ve ceza kanununda bulunduğu ifade edilen kararda, şunlar belirtildi: “Soruşturmanın gizliliğini ihlal etmeksizin yapılacak yayınlar hakkında da yasak getirilmesi amacıyla basın mensuplarının emniyet binalarına girişinin yasaklanması geniş bir alanda ifade, basın ve haber alma özgürlüğünün kısıtlanması sonucunu doğuracaktır.”

 

 

KARAR OY ÇOKLUĞUYLA ALINDI

 

 

Kararda ayrıca, “Genelgenin uygulanması halinde basın mensuplarının halkı ilgilendiren emniyet hizmetlerine ilişkin haberlere ulaşması engellenecek olup, basının bilgi alma, halkın da basın aracılığıyla bilgi alma ve habere ulaşma hakkı yönünden telafisi güç veya imkansız sonuçlar ortaya çıkabilecektir” denildi. Genelgenin dava konusu kısımlarının, Anayasa’da ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde öngörülen temel bir hakkı ihlal eder nitelikte ve Basın Kanunu’na açıkça aykırı olduğu belirtilerek bu nedenlerle Danıştay 10. Dairesi’nce verilen kararın kaldırılmasına ve yürütülmesinin durdurulmasına oyçokluğuyla hükmedildi.

Sonrası Gazetecilere iyi haber: Emniyet yasağı kalktı! Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/gazetecilere-iyi-haber-emniyet-yasagi-kalkti/feed/ 0 Figen Yüksekdağ: 56 seçim büromuzu yaktırdılar, arkalarında DAİŞ çetesi var http://www.taraf.com.tr/politika/figen-yuksekdag-56-secim-buromuzu-yaktirdilar-arkalarinda-dais-cetesi-var/ http://www.taraf.com.tr/politika/figen-yuksekdag-56-secim-buromuzu-yaktirdilar-arkalarinda-dais-cetesi-var/#comments Fri, 15 May 2015 15:28:21 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51461 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP seçim bürolarına yönelik saldırılarla ilgili, “56 seçim büromuzu yaktırdılar. Bastırdılar. 100’ün üzerinde arkadaşımızı gözaltına aldılar. 70 HDP’li arkadaşımızı tutukladılar. Arkalarında değil önlerinde yanlarında faşist, ırkçı çeteler var. Onların arkasında DAİŞ (IŞİD) çetesi var. Onların arkasında darbeciler, cuntacılar var” dedi. Partisinin Denizli mitinginde konuşan HDP Eşbaşkanı ...

Sonrası Figen Yüksekdağ: 56 seçim büromuzu yaktırdılar, arkalarında DAİŞ çetesi var Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP seçim bürolarına yönelik saldırılarla ilgili, “56 seçim büromuzu yaktırdılar. Bastırdılar. 100’ün üzerinde arkadaşımızı gözaltına aldılar. 70 HDP’li arkadaşımızı tutukladılar. Arkalarında değil önlerinde yanlarında faşist, ırkçı çeteler var. Onların arkasında DAİŞ (IŞİD) çetesi var. Onların arkasında darbeciler, cuntacılar var” dedi.

Partisinin Denizli mitinginde konuşan HDP Eşbaşkanı Yüksekdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘SEN BARIŞI VERDİN Mİ Kİ 400 VEKİL İSTİYORSUN’

Biz o barajı çoktan yıktık. Bütün engelleri dişiyle, tırnağıyla aşmış bir partiyiz. Zenginlik hırsı, servet avcılığı bunların gözünü kör etmiş. Sen bu halka ne verdin de ne istiyorsun. 13 boyunca barış diye diye 10 yaşındaki çocuklarımızın vebalini, ahını, canını aldınız. Sen barışı verdin mi ki 400 vekil istiyorsun. Bu ülkeye barışı getirmedikçe değil 400 vekil sana 40 vekil bile haramdır. O saray sana haramdır.

‘ARKALARINDA DAİŞ ÇETESİ VAR’

Çok zor koşullar altında seçim çalışması yürütüyoruz. 56 seçim büromuzu yaktırdılar. Bastırdılar. 100’ün üzerinde arkadaşımızı gözaltına aldılar. 70 HDP’li arkadamışızı tutukladılar.

Arkalarında değil önlerinde yanlarında faşist, ırkçı çeteler var. Onların arkasında DAİŞ çetesi var. Onların arkasında darbeciler, cuntacılar var. Bizim arkamızda en güzel güç halkımız var. Siz varsınız.

Bir darbeciyi devlet töreniyle uğurlayan iktidar olarak tarihe geçtiniz. Darbecileri yargılayacağım sözüyle 13 yıl önce iktidara geldiler ama üç gün önce devlet töreniyle darbeci uğurladılar. Bize darbe karşıtlığı nutukları atmaktan artık vazgeçin. Eğer darbe karşıtıysanız bütün darbe kurumlarını kaldırın. Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a sesleniyorum, hemen yarın MGK’yı kaldırın, YÖK’ü kaldırın, seçim barajını kaldırın. Eğer darbeci değilseniz, darbe karşıtıysanız neden seçim barajını kaldırmıyorsunuz? O seçim barajı sayesinde 13 yıldır iktidarda kalıyorsunuz.

Sonrası Figen Yüksekdağ: 56 seçim büromuzu yaktırdılar, arkalarında DAİŞ çetesi var Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/politika/figen-yuksekdag-56-secim-buromuzu-yaktirdilar-arkalarinda-dais-cetesi-var/feed/ 0 Tarhan: Yargı öldü, yerine AVM yapabilirler http://www.taraf.com.tr/alt-manset/tarhan-tarhan-yargi-oldu-yerine-avm-yapabilirler/ http://www.taraf.com.tr/alt-manset/tarhan-tarhan-yargi-oldu-yerine-avm-yapabilirler/#comments Fri, 15 May 2015 15:19:21 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51466 Manisa’ya partisinin il binasının açılışı için gelen Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Türkiye’de sahte davalar açıldığını, yargının can çekişerek öldüğünü söyledi. Tarhan, “Ne yazık ki yargı AKP’nin yargısı mı olmalı, yoksa cemaatin yargısı mı olmalı, bunu tartışıyoruz. Bu hukuk devletinin ölümü anlamına gelir. Yargı öldü, yerine alışveriş mağazası yapabilirler” dedi.   Anadolu Partisi ...

Sonrası Tarhan: Yargı öldü, yerine AVM yapabilirler Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Manisa’ya partisinin il binasının açılışı için gelen Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Türkiye’de sahte davalar açıldığını, yargının can çekişerek öldüğünü söyledi. Tarhan, “Ne yazık ki yargı AKP’nin yargısı mı olmalı, yoksa cemaatin yargısı mı olmalı, bunu tartışıyoruz. Bu hukuk devletinin ölümü anlamına gelir. Yargı öldü, yerine alışveriş mağazası yapabilirler” dedi.

 

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, partisinin Manisa İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından gazetecilere açıklama yapan Emine Ülker Tarhan, Türkiye’nin çok büyük sorunları olduğunu söyleyerek Manisa’da son bir ayda paralel yapıya finans sağladıkları iddiasıyla derneklere yapılan operasyonları değerlendirdi. Türkiye’deki siyaset anlayışının tıkandığını öne süren Tarhan, “12 Eylül 2010 referandumu öncesi verdiğim savaşı hatırlatmak isterim sizlere. Eğer yargı bir zalimin elinde oyuncak olursa ne hale geleceğini, ne amaçla kullanılacağını, toplumun nasıl bir kamçıyla dizayn edileceğini o zaman anlatmıştım. Türkiye’nin kocaman açık bir cezaevi haline dönüşebileceğinden bahsetmiştim. Ne yazık ki öngörülerimiz gerçekleşti. Bugün iktidara boyun eğen hakimler tarafından sahte davalar yürütüldüğünü görüyoruz. Ne yazık ki yargı AKP’nin yargısı mı olmalı, yoksa cemaatin yargısı mı olmalı, bunu tartışıyoruz. Bu hukuk devletinin ölümü anlamına gelir. Bu haksız tutuklamaların yargının ölümü olduğunu düşünüyorum. Yargının can çekişmesi diyorum. Yargı öldü, yerine alışveriş mağazası yapabilirler” dedi.

 

“KİMSENİN SERMAYESİNE EYVALLAHIMIZ YOK”

 

Türkiye’deki sayıları giderek artan kadın cinayetleri konusuna dikkat çeken Tarhan, kadınların ve yoksulların görünmez hale geldiğini savundu. Toplumun umuda ihtiyacı olduğunu öne süren Emine Ülker Tarhan, “Siyasette tıkanmış bir kısır döngü var. Parlamentoda 4 parti var fakat tek parti yapılanması hakim. Koltukları koruma kaygısı ile yeni bir mücadele alanına engel olmaya çalışıyorlar. Biz tüm zorluklara rağmen ülkemizin ufkunu yeniden açarak tüm medya rezervine rağmen mücadele ruhumuzla yollarda olacağız. Kimsenin sermayesine, medya gücüne eyvallahımız yok. Biz siyasette halkın gücüne inanıyoruz. Para dağıtarak, sırtını belirli bir sermayeye dayayarak siyaset yapılmayacağını, siyasetin halk için yapılacağını anlatacağız. Bunun için yollardayız” dedi.

 

DHA

Sonrası Tarhan: Yargı öldü, yerine AVM yapabilirler Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/alt-manset/tarhan-tarhan-yargi-oldu-yerine-avm-yapabilirler/feed/ 0 Sevgiye de tahammülleri yok! Erdoğan’a seni seviyoruz diyen kadın gözaltına alındı http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/sevgiye-de-tahammulleri-yok-erdogana-seni-seviyoruz-diyen-kadin-gozaltina-alindi/ http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/sevgiye-de-tahammulleri-yok-erdogana-seni-seviyoruz-diyen-kadin-gozaltina-alindi/#comments Fri, 15 May 2015 14:56:19 +0000 http://www.taraf.com.tr/?p=51462 Bir kadın, Erdoğan’ın Kırıkkale’deki açılış töreninde ‘Seni seviyoruz cumhurbaşkanım’ diye bağırdı   Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kırıkkale’de yaptırılan Nur Camisi ile birlikte 71 tesisin toplu açılışını yaptı.   Erdoğan Cumhuriyet Meydanı’ndan vatandaşlara seslendi. Konuşma sırasında bir kadın “Seni seviyoruz cumhurbaşkanım” diye bağırınca bir kadın polis tarafından ağzı kapatılarak gözaltına alındı.   DHA

Sonrası Sevgiye de tahammülleri yok! Erdoğan’a seni seviyoruz diyen kadın gözaltına alındı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> Bir kadın, Erdoğan’ın Kırıkkale’deki açılış töreninde ‘Seni seviyoruz cumhurbaşkanım’ diye bağırdı

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kırıkkale’de yaptırılan Nur Camisi ile birlikte 71 tesisin toplu açılışını yaptı.

 

Erdoğan Cumhuriyet Meydanı’ndan vatandaşlara seslendi. Konuşma sırasında bir kadın “Seni seviyoruz cumhurbaşkanım” diye bağırınca bir kadın polis tarafından ağzı kapatılarak gözaltına alındı.

 

DHA

Sonrası Sevgiye de tahammülleri yok! Erdoğan’a seni seviyoruz diyen kadın gözaltına alındı Taraf Gazetesi ilk ortaya çıktı.

]]> http://www.taraf.com.tr/guncel-haber/sevgiye-de-tahammulleri-yok-erdogana-seni-seviyoruz-diyen-kadin-gozaltina-alindi/feed/ 0