Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Ahmet Hakan’dan ilginç Davutoğlu soruları: ‘İnşallah HDP barajı aşar diyor mudur?’
Ahmet Hakan’dan ilginç Davutoğlu soruları: ‘İnşallah HDP barajı aşar diyor mudur?’

Ahmet Hakan’dan ilginç Davutoğlu soruları: ‘İnşallah HDP barajı aşar diyor mudur?’

Hakan: “Keşke bağlama çalmayı öğrenseydim” diyor mudur?

2015 Genel Seçimleri’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli meydanlarda olması damga vuruyor. Kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan bu mitingleri  Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da köşesine taşıdı. Hükümet açısından merak ettiği noktaları ‘Davutoğlu kendisiyle baş başa kaldığında’ başlıklı yazısında kaleme alan Hakan, şu soruları sordu:

 

MERAK ediyorum. Başbakan Ahmet Davutoğlu, geceleri yatağa yatıp uyumaya geçmeden önce… Yani kendisiyle baş başa kaldığında…

*
Mesela şöyle diyor mudur: “Acaba ben yeterli değil miyim de Cumhurbaşkanı kendini miting meydanlarına atıyor? Bu iş benim işim değil mi? Neden bu işi bana bırakmıyor?”
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Demirtaş’a vuruyorum, Kılıçdaroğlu’na vuruyorum, Bahçeli’ye vuruyorum. Benim vuruşlarım tenekeden tayyare mi ki Cumhurbaşkanı ‘öyle vurulmaz, böyle vurulur’ der gibi aynı isimlere vurdukça vuruyor?”
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Düşman tükendi ama buna rağmen iki ayrı koldan devlet imkânlı, uçaklı, helikopterli, askerli, polisli, valili vuruşlar yapıyoruz… Bu durum karşımızdakileri mağdur durumuna düşürmez mi?”
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Keşke bağlama çalmayı öğrenseydim, keşke katıldığım bir televizyon programında on sekiz dilde ayrı türküyü havalandırsaydım, keşke sesim güzel olsaydı”.
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Ben de bağırıyorum, ben de haykırıyorum, ben de destansı çıkışlar yapıyorum ama O’nun kadar etkili olamıyorum. Neden? Neden Allah’ım neden?”
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Üç gün içinde aynı ilde hem ben, hem Cumhurbaşkanı miting yapınca ahalinin yorulması kaçınılmaz oluyor… Bizim mitingler bu yüzden cılız geçiyor. Bari illeri paylaşsaydık”.
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Keşke Cumhurbaşkanımız ettiği yemine sadık kalsa ve tarafsız olsaydı da böyle fiili bir eşbaşkanlık durumu olmasaydı”.
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Bizim Cumhurbaşkanı tam bir dominant amca… Bu yüzdendir Yıldırım Akbulut algısından bile geriye düşüşüm…”
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Geçenlerde TRT’nin altyazısında ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Erdoğan açılış yapıyor’ yazdılar ve bunu kimse yadırgamadı. Zaten Ahmet Hoca kim ki?”
*
Mesela şöyle diyor mudur: “İnşallah HDP barajı aşar”.
*
Mesela şöyle diyor mudur: “Tam miting meydanlarında bir espri yapacağım… Bakıyorum bizim Cumhurbaşkanı o espriyi çoktan yapıvermiş… Bu durumda bana yapacak espri kalmıyor. Demirtaş’ın da benim gibi bir Erdoğan’ı olsaydı… O esprileri zor yapardı”.

İYİ YAKALAMIŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şöyle diyor:
“Neden Peygamber Efendimizi değil de Papa’yı örnek gösteriyorsun? Peygamber Efendimizi örnek göstersene”.
Vallaha iyi yakalamış.
Baksanıza:
Bu çıkış karşısında “tıs” bile yok.

 

Etiketler: