Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » CHP TIR’ı şehire giremiyor…. Gürsel Tekin isyan etti… ‘Erzurum’a eşkiyalar inmiş’
CHP TIR’ı şehire giremiyor…. Gürsel Tekin isyan etti… ‘Erzurum’a eşkiyalar inmiş’

CHP TIR’ı şehire giremiyor…. Gürsel Tekin isyan etti… ‘Erzurum’a eşkiyalar inmiş’

CHP’nin Erzurumlu adayları dışında CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu’nun da bulunduğu TIR, şehir merkezine giderken, yine polis tarafından durduruldu. CHP’li vekiller Twitter’dan duruma isyan etti. Polis ile tartışan CHP’li vekiller, kavşağa masa sandalye atarak seçim çalışması yaptı. Emniyet amirleri ile yapılan yarım saatlik tartışmadan sonra TIR’a tekrar yol verildi. TIR aynı kavşaktan dönerken yeniden şehir merkezine yol verilmedi. Bunun üzerine eylem sürdü.

Halk TV’deki Medya Mahallesi’ne bağlanan Tekin, “Erzurum’a eşkiyalar inmiş, bugün fark ettim. Türkiye’nin farklı illerinden CHP yöneticileriyle geldik. Önce Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ziyarete ettik. Sayın Başkan, ‘Evet bir yanlışlık olmuş, haklısınız, buyurun TIR’ınızı götürün’ dedi. Vali Bey’i ziyaret ettik. Elimizde yargı kararı, karakolun önüne bağlanan TIR’ımızı belediye başkanın tarif ettiği yere götürmek için yola çıktık” dedi.

Erzurum’daki seçim TIR’ının polis zoruyla parka çekilmesi, CHP’nin üst düzey yönetimini seferber etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin’in haberine göre CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, Erzurum’a giderek Belediye Başkanı ile görüştü, CHP’nin Erzurum adayı Gonca Aytaş’ın kullandığı seçim TIR’ını parktan kurtardı.

CHP’nin stant olarak kullandığı TIR’ı, çekildiği yerden şehir merkezine direksiyona geçen CHP Genel Sekreteri Tekin götürdü.

gürsel-tekin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
CHP’nin seçim çalışmalarını yürüttüğü TIR, ’tarihi alana zarar verdiği’ gerekçesiyle Yakutiye Kent Meydanı’ndan polis ve zabıta zoruyla çıkarılmış, parka çekilmişti.

CHP Erzurum Milletvekili adayları Gonca Aytaş, Orhan Bozkurt ve partililer uygulamayı, oturma eylemi yaparak protesto etmişlerdi.

CHP Erzurum 1. sıra adayı Aytaş yaptığı açıklamada, “CHP’nin bu ilde bir bayrağına tahammül edilmedi. Valiyi, belediye başkanını aradık telefona çıkmadılar. Zorla, cebren CHP’nin standını götürdüler. Hukuksuz götürdüler” demişti.

POLİS CHP TIR’INI YİNE DURDURDU

İçinde CHP’li Erzurum adayları dışında CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu’nun da bulunduğu TIR, bulunduğu parktan, seçim çalışmaları için kullanılacağı şehir merkezine giderken, yine polis tarafından durduruldu.

Gürsel Tekin, Twitter’dan durumu, “Polis TIR’ın geçişine izin vermiyor. Valinin ve Belediye başkanının haberi yok. Polis kimden emir alıyor?” tweeti ile eleştirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da Twitter’dan bir kare paylaştı ve altına da “Elimizde YSK Kararı var… Polis kararı uygulamıyor… TIR’ı tekrar durdular…” diye yazdı.

aykut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Berberoğlu ise Twitter’da “Esir tır nerede, biz oradayız” diye yazdı.

CHP’NİN KADIN ADAYI İSYAN ETTİ: ACİL DESTEK

CHP’nin Erzurum adayı Gonca Aytaş, Twitter’dan “An itibariyle halimiz trafik şube, özel tim önümüzü kesti! Hakim kararı olmasına rağmen şehre giremiyoruz! ACİL DESTK” diye yazarak isyan etti.

gonca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gonca-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aytaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP’DEN ERZURUM’DA SOKAK EYLEMİ

CHP Erzurum milletvekili adayı Gonca Aytaş’ın propaganda TIR’ını şehir merkezine sokmak istemeyen güvenlik güçleri ile CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu ve milletvekili adayları tartıştı. Polis, TIR’ı şehir merkezi yerine şehir dışına yönlendirince Tekin ve arkadaşları Atatürk Üniversitesi’nin önündeki trafik kavşağında TIR’ı durdurarak eylem başlattılar. Polisin yol vermeme ısrarı nedeniyle CHP’liler, kavşağa masa sandalye atarak seçim çalışması yaptı. Bu sırada etrafı polis araçları ve çevik kuvvet ekipleri tuttu.

Emniyet amirleri ile yapılan yarım saatlik tartışmadan sonra TIR’a tekrar yol verildi. TIR aynı kavşaktan dönerken yeniden şehir merkezine yol verilmedi. Bunun üzerine eylem sürdü. Gürsel Tekin, ellerindeki ilçe seçim kurulunun kararını polislere göstererek okudu. Tekin, bu TIR’ın Yakutiye alanına yerleştirilmesi için emniyetin yardımcı olmasına hükmedildiğini tekrarladı ve emniyetten gereğinin yapılmasını istedi. Ancak buna rağmen yol açılmadı. CHP’lilerin eylemi devam ediyor.

Tekin ve arkadaşlarının eylemlerinin polis kameraları tarafından kaydedildiği de gözlendi. 27 Mayıs tarihinde de CHP’nin Erzurum’da stant olarak kullandığı ve seçim çalışmalarını yürüttüğü TIR, “Tarihi alana zarar verdiği” gerekçesiyle Yakutiye Kent Meydanından polis ve zabıta zoruyla çıkarılmıştı.

Etiketler: