Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Damat iki yol boyunca bu duayı etmiş….’Allahım sen bu insanın canını…
Damat iki yol boyunca bu duayı etmiş….’Allahım sen bu insanın canını…

Damat iki yol boyunca bu duayı etmiş….’Allahım sen bu insanın canını…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve AKP Milletvekili adayı Berat Albayrak, paralel yapı iddiarıyla ile ilgili konuştu. Akşam Gazetesi’nden Özkan Tamirak’a konuşan Tamirak’ın röpartajından bir bölüm şöyle:

Gelelim 17 Aralık darbe planına. Sizi de çok hedef aldılar yayınlarında, sosyal medyada. Olayı ilk duyduğunuzda neler düşündünüz?

Albayrak: 16 Aralık’ta huzursuz ama 17 Aralık’ta mutluydum ben. Çünkü iki yıl boyunca ettiğim duanın kabul olduğuna şahit oldum.

Neydi duanız?

Albayrak: Son iki yıl boyunca ‘Allah’ım bu insanın canını almadan kalbindeki hakiki niyeti bu millete göster’ diye dua ettim. Sonunda duam kabul oldu. Olaydan daha bir ay öncesine kadar malum şahıs tarafından gazetelere ilan vererek methiyeler düzülen Cumhuriyet tarihinin en temiz siyasetçisi ve ailesine yapılan iftiralar milletten döndü. Bize düşen kısmının bir maddi bir de manevi boyutu var. Maddi olarak tüm haklarımızın mahkemede takipçisiyiz. Ama manevi boyutuna gelirsek, şahsım ve ailem adına zerre iftira, yalan ve sui-zan edenlerin hiçbirine mahşer-i ilahi’de hakkımı helal etmeyeceğim.

 

Etiketler: