Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » ‘Erdoğan’a hakaret’le yargılanan Emrah Serbes için zorla getirme kararı
‘Erdoğan’a hakaret’le yargılanan Emrah Serbes için zorla getirme kararı

‘Erdoğan’a hakaret’le yargılanan Emrah Serbes için zorla getirme kararı

 

Bir televizyon kanalındaki programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı duruşmaya gitmeyen yazar Emrah Serbes hakkında ‘zorla getirme’ kararı verildi.

İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Emrah Serbes katılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ın da katılmadığı duruşmaya Erdoğan’ın avukatı Ferah Yıldız katıldı.

Hakim, sanık Serbes ve avukatının duruşma saati belli olmadığı, başka mahkemelerde duruşmaları bulunduğu gerekçesiyle mazeret dilekçesi verdiğini kaydetti.

Avukat Yıldız, şikayetlerinin devam ettiğini ve davaya katılmak istediklerini söyledi. Sanık hakkında zorla getirilme kararı verilmesini talep etti.

Mahkeme, sanık ve avukatının mazeretini kabul etmedi, Serbes hakkında zorla getirilme kararı verdi. Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın davaya katılma taleplerini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

NNTÜRK kanalında ‘Burada Laf Çok’ programındaki ifadeleri nedeniyle Serbes hakkında, hakaret suçlamasıyla dava açılmıştı.

 

CİHAN

Etiketler: