Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Fetih yürüyüşünde temsili Akşemseddin attan düştü
Fetih yürüyüşünde temsili Akşemseddin attan düştü

Fetih yürüyüşünde temsili Akşemseddin attan düştü

Edirne’de İstanbul’un fethinin 562’nci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen ‘İstanbul’un fethi Edirne’den başlar’ mehteranlı yürüyüşünde temsili Akşemseddin’in üzerinde olduğu at, çevredeki gürültüden ürkerek biniciyi üzerinden attı.

Yere düşmekten sonra anda kurtulan temsili Akşemseddin atıyla birlikte yürüyüşten ayrıldı.

Edirne’de İstanbul’un fethinin 562’nci yıl dönümü nedeniyle Anadolu Gençlik Derneği ve Edirne Valiliği Roman mehter takımının katıldığı ‘İstanbul’un fethi Edirne’den başlar’ adıyla etkinlik düzenlendi.

Kıyık Caddesi önünde toplanan dernek üyeleri ve mehteranın yürüyüşüne at üzerindeki temsili Fatih Sultan Mehmet ve temsili Akşemseddin katıldı. Mehter marşları eşliğinde başlayan yürüyüşte temsili Akşemseddin’in üzerinde olduğu at, çevredeki seslerken korkarak huysuzlaştı. Bir süre sonra bir kişinin koşumlarından tutarak ilerlettiği at şaha kalkarak temsili Akşemseddin’i üzerinden fırlattı. Yere düşmekten son anda kurtulan temsili Akşemseddin, atın huysuzluğunun devam etmesi üzerine yürüyüşten ayrıldı.

Temsili Fatih Sultan Mehmet ve Edirne Valiliği Roman Mehteran takımı Kıyık Caddesi’nden İlhan Koman parkına kadar yürüdü. Bu sırada atı ve mehteranı görenler bol bol hatıra fotoğrafı çekip cep telefonlarına kaydetti. Fetih kutlama programı parktaki programla devam etti.

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.


Engin ÖZMEN/EDİRNE/DHA

 

Etiketler: